Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE
Valve Stereo Passive Equalizer VSPE

Valve Stereo Passive Equalizer VSPE

 • Lampowy, stereofoniczny korektor pasywny oferujący ciepłe, analogowe i pełne ciosu brzmienie charakterystyczne dla tak legendarnych konstrukcji jak Pultec oraz szybką i precyzyjną kontrolę z możliwością przywoływania ustawień w domenie cyfrowej.
15 588,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Valve Stereo Passive Equalizer (VSPE) to istna rewolucja w branży pro-audio! Stereofoniczny korektor pasmowy łączący w sobie ponadczasowe lampowe ciepło z możliwością cyfrowego sterowania parametrami i szybkiego przywoływania ustawień. Lata wnikliwych badań, testów i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu znanego na całym świecie sprzętu studyjnego najwyższej klasy zaowocowało urządzeniem, które nie tylko sprawdzi się jako ulubiony korektor ścieżek wokalnych czy instrumentalnych, ale zrewolucjonizuje brzmienie Twoich nagrań i miksów!

Bazując na wcześniej stworzonych procesorach, które były wykorzystywane w trakcie nagrodzonych nagrodami Grammy nagrań, zespół firmy Bettermaker stworzył w pełni analogowy korektor pasywny wykorzystujący słynny obwód lampowy i transformatorowy. Jednak to nie wszystko - w urządzeniu zostały wykorzystane autorskie, ręcznie tworzone transformatory marki Bettermaker, zapewniające niesamowitą jakość brzmienia. 

Korektor pasywny z obwodem lampowym

Korektory pasywne są znane z możliwości uzyskania okrągłego, ciepłego dołu pasma i pełnej powietrza góry. Wyobraź sobie jednak nasycenie tego brzmienia bogactwem obwodu lampowego i analogowych transformatorów. To właśnie jest esencją HEAT, autorskiego brzmienia Bettermaker.

Innowacyjny dizajn pozwala z łatwością balansować pomiędzy transparentnym a mocno saturowanym lampowym obwodem i transformatorami soundem, a wszystko z pomocą jednego przycisku. A dzięki pełnej integracji z autorskim pluginem i oprogramowaniem DAW, z łatwością możemy zautomatyzować wykonywane procesy i przywoływać ustawienia. 

Mówiąc o pluginach, warto wspomnieć, że oprogramowanie sterujące korektorem VSPE nie tylko pozwala na przywoływanie ustawień i automatykę, ale również na niezależną inspekcję dołu i góry pasma. Dodając do tego tryb stereo i dual-mono możliwości są nieskończone. Warto zauważyć, że wtyczka została wyposażona w pracujące w masteringowej jakości filtry HP/LP, które pomogą w precyzyjnym dostrojeniu góry i dołu pasma. 

Niezależnie czy nagrywasz, miksujesz, czy masterujesz VSPE sprawdzi się na każdym etapie Twojej pracy! 

Obwód lampowy

Lampy zastosowane w VSPE zostały wyprodukowane w ZSRR w latach 70/80. Spełniając bardzo rygorystyczne wymagania pod względem trwałości i parametrów elektrycznych, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować zjawisko mikrofonowania i zapewnić bardzo wysokie parametry nawet po długim okresie użytkowania. To jedna z niewielu lamp, w których zwrócono uwagę na wyjątkowo niski poziom szumów i zniekształceń. Każda lampa, która opuściła wówczas fabrykę, została wyselekcjonowana podczas wnikliwych testów wszystkich parametrów i posiada indywidualną pieczęć odbioru wojskowego.

Jeżeli chodzi o typ lamp, to mamy tu do czynienia z konstrukcją opartą na podwójnej triodzie z ekranem pomiędzy dwiema triodami. Maksymalna zbieżność parametrów dwóch triod plus wyjątkowo mała pojemność między nimi - poniżej 0,1 pf - nie pozostają bez wpływu na brzmienie a stopy metali szlachetnych i specjalne gazy eliminują hałas wibracyjny lampy.

Customowe transformatory

Decyzja o stworzeniu własnych transformatorów nie zrodziła się z braku opcji na rynku. Nie brakuje profesjonalnych produktów, a wiele z nich zapewnia, że oferują najwyższą wydajność. Jednak porównując je z klasycznymi, renomowanymi transformatorami, różnica staje się wyraźna.

Po intensywnych testach ponad setki różnych vintage'owych transformatorów uznanych producentów, takich jak Siemens tworzący kiedyś dla firmy Telefunken, Collins, czy brytyjski Marinair różnice były nie tylko słyszalne, ale i możliwe do zmierzenia. Jeden z najbardziej rażących problemów pojawia się w dolnym zakresie częstotliwości, gdzie poziom zniekształceń może być znacznie wyższy niż przy zakresie 1 kHz.

Chociaż charakterystyka częstotliwościowa może wydawać się odpowiednia, spójność dźwięku w dolnym zakresie często odbiega od oczekiwań muzyków, realizatorów a przede wszystkim słuchaczy. Krótko mówiąc, po latach rygorystycznych badań i współpracy z najważniejszymi producentami transformatorów na planecie, w końcu udało się stworzyć w pełni autorską konstrukcję, która powinna zadowolić zarówno muzyków, inżynierów dźwięku jak i nawet programistów elektroniki.

Integracja z DAW

W zestawie z korektorem VSPE otrzymujemy autorską wtyczkę zsynchronizowaną z programem wybranym DAW, która pozwala kontrolować i przywoływać wszystkie ustawienia. Dodatkowo zapewnia wysokiej jakości cyfrowe filtry HPF i LPF, analizator widma, migawki sesji i inne przydatne funkcje, takie jak praca w trybie dual mono, pomiar poziomu dźwięku i tryb kwantyzacji (krokowy) dla wszystkich potencjometrów. Można także dostosować filtry VSPE, przeciągając "uchwyty" na wykresie krzywej EQ. Dzięki temu wybrany zakres pasmowy będzie odtwarzany w trybie 'solo', co pozwoli z łatwością usłyszeć wprowadzone zmiany w korekcji sygnału.

Warto pamiętać, że niektóre funkcje sprzętowe są dostępne tylko wtedy, gdy wtyczka jest włączona i aktywna. W trybie 'standalone' VSPE połączy oba kanały i wyłączy tryb kwantyzacji. Funkcja HEAT jest zawsze połączona, niezależnie od trybu połączenia i wybranego kanału.

 

Czas na LEPSZY sound z BETTERMAKER VSPE!

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Maximum input level: +24 dBu (balanced with 48kΩ input impedance)
 • Maximum output level: +22 dBu
 • Output impedance: 120Ω (30Ω with HEAT activated - transformer balanced)
 • Nominal audio level: +4 dBuMax LF boost: 15 dB (set to 100 Hz)
 • Max LF cut: 16 dB (set to 100 Hz)
 • Max HF boost: 18 dB (all frequencies)
 • Low boost/cut frequencies: 20, 30, 60, 100 Hz
 • High boost frequencies: 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 16, 20, 28 kHz
 • High cut frequencies: 5, 10, 20 kHz
 • Control Resolution: 101 steps (Lo Boost, Lo Cut, Hi Boost, Bandwidth) & 34 steps (Hi Cut)
 • Control Resolution in Quantize mode: 17 steps for all controls
 • Output gain: +/- 8 dB (0.1 dB resolution; 1 dB in Quantize mode)
 • Unit height: 2U
 • Unit depth: 140 mm
 • Unit weight without cables and PSU: 2.7kg
 • AC power consumption: 18W (2W in standby, with included 100-240VAC power adapter)
 • Shipping weight & dimensions: 3.5kg, 60x30x20 cm

PREZENTACJA PRODUKTU: 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel