Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Studio Series - Phonitor 3
Studio Series - Phonitor 3
Studio Series - Phonitor 3
Studio Series - Phonitor 3

Studio Series - Phonitor 3

  • Najwyższej klasy wzmacniacz słuchawkowy pozwalający na wykreowanie wirtualnego środowiska akustycznego i referencyjny kontroler odsłuchu bez konieczności używania monitorów studyjnych.
7 997,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Marka

Phonitor 3 to nie tylko optymalny wzmacniacz słuchawkowy, ale również kontroler odsłuchu pracujący w autorskiej technologii 120V. W połączeniu z zewnętrznym konwerterem D/A (osobny zakup) otrzymujemy perfekcyjny punkt centralny studyjnego monitoringu, zarówno dla producentów jak i inżynierów masteringu pracujących z cyfrowymi źródłami czy programem DAW.  

Po stronie analogowej, bazując na autorskiej technologii 120V Phonitor 3 oferuje tę samą jakość jak duże konsolety masteringowe SPL - zarówno jeżeli chodzi o monitory, jak i słuchawki. Z kolei w pełni analogowy, autorski Phonitor Matrix umożliwia miksowanie i masterowanie nagrań na słuchawkach w najwyższej jakości z tym samym przestrzennym odbiorem sceny stereofonicznej jak w przypadku głośników.

Doskonałe brzmienie na słuchawkach...

Na panelu frontowym urządzenia znajdziemy standardowe wyjście słuchawkowe jack 1/4. Dzięki niesamowitej mocy wyjściowej Phonitora, bez problemu zasilimy każde słuchawki, nawet te z wysoką impedancją. Uzyskane brzmienie charakteryzuje się dużą ilością detali, jest pełne życia i szczerze oddaje to co zostało nagrane. 

... jak i na monitorach

Z tyłu urządzenia, korzystając z wyjść XLR podłączymy ulubiony zestaw monitorów studyjnych, zarówno aktywnych, jak i pasywnych przy wykorzystaniu zewnętrznej końcówki mocy, otrzymując dzięki temu wysokiej jakości centrum monitoringu. 

Monitoring na najwyższym poziomie

Phonitor 3 bazując na technologii SPL 120V zapewnia tak samo precyzyjny odsłuch jak studyjne konsolety masteringowe DMC i MMC, z której to korzysta sam Bob Ludwig.

Słuchawki lub monitory

Na panelu przednim znajdziemy również przełącznik 'Output' – za jego pomocą wybieramy odsłuch słuchawkowy lub z wykorzystaniem monitorów. Ustawiając przełącznik w pozycji środkowej (Mute), żaden sygnał nie trafia do wyjścia urządzenia, co sygnalizują podświetlone na czerwono mierniki VU.

Wejścia analogowe

Po stronie analogowej mamy do wyboru trzy wejścia stereofoniczne, każde pracujące na złączach XLR. Podłączymy tu zarówno profesjonalne odtwarzacze analogowe o symetrycznych wyjściach, jak i źródła o sygnale liniowym. 

Analogowa strona księżyca

Co zostało udowodnione w poprzedniej wersji urządzenia, innowacja w domenie analogowej przynosi doskonałe rezultaty. Dodatkowo ten stopień jest zazwyczaj zaprojektowany z tym samym referencyjnym woltażem, w jakim pracuje chip DAC, np. 5V. Warto się chwilę zastanowić nad tym, że pierwszy stopień jaki napotyka na swojej drodze fala audio ma tak znikomy headroom! A co w sytuacji zwiększenia napięcia aż do 120V?! Ta topologia przyświecała konstruktorom SPL podczas tworzenia Phonitor 3, jak i wcześniejszego pierwowzoru.  Dzięki temu filtr dolnoprzepustowy jest zasilany technologią VOLTAiR, bazującą na napięciu 120V rail. Przekłada się to na niesamowicie szeroki headroom i niczym nie poskromiony zakres dynamiki, dzięki czemu wchodząca fala dźwiękowa zaczyna wreszcie żyć, nie podlegając technicznym limitacjom. To po prostu brzmi!

Potencjometr

Kontrola głośności odbywa się za pomocą wykonanego z aluminium masywnego, ale przy tym doskonale wyważonego potencjometru ALPS RK27 “Big Blue”.

Bezkompromisowy monitoring

Phonitor 3 to w pełni wyposażony kontroler odsłuchu:

  • Wybór źródła
  • Phonitor Matrix z funkcjami Crossfeed, Speaker Angle & Center Level (która może być wyłączona)
  • Mono/Stereo
  • Kontrola lateralna
  • Solo L/R
  • Odwrócenie fazy dla kanałów L/R
  • Zmiana kanałów L/R 
  • Output switchable to headphones or speakers
  • Funkcja 'Mute'

Przełącznik Mono/Stereo

Ten przełącznik pozwala nam zdecydować czy sygnał wyjściowy ma być wysyłany w stereo czy sumowany do mono. 

Dodatkowo, jak wiemy z własnego doświadczenia, podczas odsłuchu materiału audio dźwięk może być skierowany bardziej do lewego lub prawego kanału. Staje się to oczywiste podczas korzystania ze słuchawek. Dlatego też inżynierowie firmy SPL finalnie rozwiązali problem ów lateralności poprzez możliwość wyrównania obrazu stereo również po stronie monitoringu. W związku z tym przełącznik może również aktywować kontrolę lateralności odsłuchu.

Funkcja Solo L/R

W przypadku kiedy zachodzi potrzeba odsłuchu jednego z kanałów, z pomocą przychodzi funkcja 'Solo L/R'. W przypadku ustawienia przełącznika w pozycji “L”, usłyszymy jedynie lewy kanał - analogicznie dostęp do jedynie prawego kanału uzyskamy po ustawieniu w przełącznika w pozycji “R”. Środkowa pozycja “Off” daje nam klasyczne stereofoniczne brzmienie na wyjściu urządzenia. 

Funkcja L/R Swap

Specjalną funkcją Phonitora 3 DAC jest możliwość zamiany kanałów, oznaczona na urządzeniu jako "L/R Swap". Pozwala nam odwrócić obraz stereo - kanał lewy staje się prawym. Jest to niezwykle przydatna i pozwalająca zaoszczędzić czas funkcja w sytuacji pracy nad dubbingiem, kiedy potrzebujemy, aby scena stereo zgadzała się z kierunkiem ruchu na ekranie. Bez tej funkcji trzeba mozolnie ładować próbki do programu DAW, zanim ocenimy czy dana próbka pasuje do obrazu. 

Odwrócenie fazy dla obu kanałów

Korzystając z tego przełącznika odwrócimy fazę lewego lub prawego kanału. W przypadku ustawienia przełącznika w pozycji “L”, faza lewego kanału zostanie odwrócona - analogicznie faza prawego kanału zostanie odwrócona po ustawieniu w przełącznika w pozycji “R”. Środkowa pozycja “Off” daje nam klasyczne stereofoniczne brzmienie na wyjściu urządzenia. 

Mid czy Side?

Używając przełączników Mono/Stereo i L/R phase inversion razem, mamy możliwość monitorowania jedynie sygnału mid lub side. Ustawiając pierwszy z nich w pozycji "M" i mając aktywne odwrócenie fazy dla jednego z kanałów, otrzymamy jedynie sygnał typu "side". Wyłączając funkcję odwrócenia fazy, przy jednoczesnym ustawieniu pierwszego przełącznika w pozycji "M" otzrymujemy sygnał typu "Mid". Separowanie sygnałów w ten sposób stało się przez lata szeroko używanym standardem dla wielu inżynierów miksu i masteringu. 

Mierniki

Po prawej stronie panelu przedniego umieszczono dwa mierniki wychyłowe VU, które obrazują poziomy wejściowe dla obu kanałów. Przełącznik "VU Cal" pozwala zredukować wyświetlany sygnał o -6dB lub -12dB. Warto zauważyć, że mierniki idealnie odwzorowują sygnały wejściowe nawet o bardzo mocnym natężeniu. 

Phonitor Matrix:

Aktywowany specjalnym przełącznikiem autorski i rewolucyjny układ pozwoli miksować materiał audio z wykorzystaniem słuchawek. Sprawdzi się również podczas audiofilskiego odsłuchu, pozwalając uzyskać brzmienie i zachowanie się monitorów przy użyciu słuchawek!

Potencjometr Crossfeed

Potencjometr Crossfeed odpowiada za uzależnioną od przetwarzanej czestotliwości symulację odsłuchu z wykorzystaniem studyjnych monitorów umieszczonych w różnych pomieszczeniach, wykorzystując przy tym różnicę poziomu sygnału docierającego do uszu odbiorcy. Aby łatwiej zrozumieć ten proces, wystarczy wyobrazić sobie wpływ różnych środowisk odsłuchowych oraz ich charakterystyki działającej na słuchacza. Warto zauważyć, że symulacja działa dla obu kanałów, a jej natężenie można regulować w zakresie 6 stopniowej skali, gdzie kontrola parametru "crossfeed" reaguje z wartością współczynnika nachylenia ustawianej za pomocą przełącznika Angle, odwzorowywując szerokość obrazu stereo.

Potencjometr Angle

Potencjometr Angle odpowiada za uzależnioną od przetwarzanej czestotliwości symulację szerokości obrazu stereo, wykorzystując przy tym ten sam proces jak w przypadku układu "Crossfeed", jednak tym razem dopasowywujemy moment, w którym fala sygnału dociera do słuchacza, odwzorowywując kąt nachylenia pary monitorów. Stała czasowa różnicę poziomu sygnału docierającego do uszu odbiorcy zamyka się w zakresie od 90 do 635 mikrosekund. Eksperymentowanie z położeniem potencjometru Angle warto rozpocząć od ustawienia go w pozycji nachylenia równego 30 stopniom.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Analogowe wejścia/wyjścia: XLR (symetryczne)

Maximum input & output gain

32.5 dBu

Input impedance (XLR)

20 kΩ

Output impedance (XLR)

75 Ω

Common mode rejection ratio (XLR)

-82 dB

Frequency range (0 dBu)

10 Hz – 100 kHz

THD +N (1 kHz, 0 dBu)

0.0009 %

Noise (A-weighted)

-102 dBu

Crosstalk (1 kHz)

-95 dB

Dynamic range

134.3 dB

Standard Headphones Output: 6.35 mm (1/4") TRS Jack

Wiring

Tip = Left, Ring = Right, Sleeve = GND

Source impedance

0.18 Ω

Damping factor (40 Ω)

180

Frequency range (0 dBu)

10 Hz – 100 kHz

Crosstalk (1 kHz, 0 dBu)

-91 dB

THD + N (1 kHz, 0 dBu)

0.0003 %

Noise (A-weighted)

-102 dBu

Output power (1 kHz, 1% THD, 250 Ω)

2 x 5 W

Output power (1 kHz, 1% THD, 32 Ω)

2 x 1 W

Dynamic range

134.5 dB

Internal Linear Power Supply with Shielded Toroidal Transformer

Operating voltage for analog audio

+/- 60 V

Operating voltage for relays and LEDs

+12 V

Mains Power Supply

Mains voltage (selectable, see fuse chamber)

230 V AC / 50; 115 V AC / 60 Hz

Fuse for 230 V

T 0.5 A

Fuse for 115 V

T 1 A

Power consumption

max. 40 VA

Dimensions & Weight

W x H x D (width x height incl. feet x depth)

278 x 100 x 300 mm

 

11 x 4 x 11.81 inch

Unit weight

4.9 kg

 

10.8 lbs

Shipping weight (incl. packaging)

5.6 kg

 

12.5 lbs

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel