Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
013 Series - Ambisonic
013 Series - Ambisonic
013 Series - Ambisonic
013 Series - Ambisonic
013 Series - Ambisonic
013 Series - Ambisonic
013 Series - Ambisonic
013 Series - Ambisonic

013 Series - Ambisonic

 • Innowacyjny mikrofon pojemnościowy wykorzystujący cztery kapsuły znane z konstrukcji 013, rejestrujący dźwięk w 360°.
13 888,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Soyuz 013 Ambisonic to innowacja w świecie dźwięku przestrzennego i kreatywnego nagrywania, której korzenie sięgają lat 70 minionego wieku.Wyposażony w cztery kapsuły wykorzystane wcześniej w świetnie przyjętym "paluszku" 013, mikrofon Ambisonic rejestruje dźwięk przestrzenny 360° z niezrównaną wiernością i charakterem. Zarejestrowany dźwięk przekłada się na dowolny system, poczynając od stereofonicznego, a przestrzenią urzeka każdą publiczność. Co ważne, Ambisonic upraszcza konfigurację, ponieważ kapsuły są w nim zamontowane na stałe, pozwalając jednocześnie na uzyskanie każdej ze znanych charakterystyk kierunkowych, jak i i zachęca do odkrywania nowych krajobrazów dźwiękowych. Dołączone w zestawie, specjalnie dopasowane wtyczki przygotowane przez firmę Soyuz zapewniają pełną kontrolę w procesie postprodukcji, umożliwiając dalsze kształtowanie pola dźwiękowego zgodnie z naszą wyobraźnią. Niezależnie czy nagrywamy zespół, czy całą orkiestrę, mikrofon 013 Ambisonic z łatwością rejestruje nagrania, które charakteryzują się dynamiką i niezrównaną wręcz przestrzenią obrazu dźwiękowego. 

Ambisoniczność w pigułce

Zainspirowany odważnymi pomysłami z przeszłości, które z kolei wywodziły się z prac nad rozwojem stereofonii prowadzonych przez grupę, na której czele stał Alan Bluemlein, mikrofon 013 Ambisonic łączy w sobie wysokiej jakości klasyczny dźwięk z nowoczesną technologią. Chociaż wywodzące się z lat 70 pionierskie rozwiązania były bardzo obiecujące, format początkowo nie zyskał powszechnego uznania, również ze względu na brak systemów odtwarzających tan zarejestrowane sygnały. Jednak z biegiem lat mikrofony ambisoniczne stały się tajną bronią pomysłowych producentów i realizatorów, którzy wykorzystywali je, aby poszerzyć paletę brzmieniową i zaintrygować słuchacza czymś nowym. Dla przykładu nieodżałowany Steve Albini używał tego rozwiązania, aby poszerzyć pole stereo, nadając przy tym unikatowej sygnatury dźwiękowej na realizowanych przez niego albumach. Historia fonografii zna albumy, które w całości zostały zarejestrowane za pomocą tylko jednego tego typu mikrofonu. Były również stosowane przez inżynierów muzyki klasycznej do rejestrowania całych symfonii, jak i używane na scenach i w studiach filmowych. 

Bezkompromisowa budowa

Podobnie jak inne konstrukcje marki Soyuz Microphones, 013 Ambisonic został starannie zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom najwyższego segmentu branży pro-audio. Znajdziemy tu cztery kapsuły wykorzystane wcześniej w małomembranowych mikrofonach pojemnościowych z serii 013. Podobnie jak w przypadku innych mikrofonów marki Soyuz, również tutaj każda z kapsuł jest ręcznie i precyzyjnie wykonana przez kwalifikowanych inżynierów. W przeciwieństwie do mniejszych kapsuł lub konstrukcji elektretowych stosowanych w innych mikrofonach ambisonicznych, kapsuły pojemnościowe o średnicy 25 mm zapewniają szerszy zakres częstotliwości, charakteryzując się większą detalicznością rejestrowanego sygnału oraz pełniejszym dołem pasma. To wszystko tworzy bardziej realistyczny, trójwymiarowy obraz nagrania. Znajdziemy tu również cztery transformatory toroidalne, te same, które zostały wykorzystane w paluszkach z serii 013. Dodają one dodatkowej głębi, ocieplają sygnał źródłowy, nadając przy tym subtelnego charakteru każdemu z nagrywanych źródeł. Ta dbałość o szczegóły, kunszt wykonania i najwyższa jakość komponentów zapewniają równowagę pomiędzy sztuką i inżynierią. 013 Ambisonic został pomyślany a następnie stworzony w taki sposób, aby stać się nowym punktem odniesienia dla nagrań ambisonicznych!

Kreowanie brzmienia

Istotną cechą mikrofonów ambisonicznych jest możliwość kreowania dźwięku w procesie miksowania i postprodukcji. Nie inaczej jest w przypadku 013 Ambisonic - bogaty i realistyczny sygnał źródłowy może być następnie procesowany, ponieważ w zestawie z mikrofonem i akcesoriami znajdziemy pakiet wtyczek opracowany przez firmę Audio Brewers i kompatybilny z naszym ulubionym programem DAW. Pozwala to tworzyć nowe przestrzenie dźwiękowe, jak i korzystać z wybranej charakterystyki kierunkowej. Ważnymi terminami odnoszącymi się do fazy postprodukcyjnej nagrań wykonanych za pomocą mikrofonów ambisonicznych są: transkoder i dekoder został dokładnie dopasowany do kapsuł, specyfikacji i wymiarów mikrofonu, dzięki czemu natychmiastowo konwertuje sygnał na ambisoniczny „format B” z dodatkową możliwością monitorowania w czasie rzeczywistym przy zerowej latencji. Transkoder z kolei pozwala bez wysiłku kształtować nagrania, a kontrola takich parametrów jak 'rotation' czy 'dominance' pozwalają w prosty sposób przesuwać dźwięk w każdym kierunku, podkreślając kluczowe elementy lub pozwalajac na odkrywanie nowych perspektyw. To wzystko powoduje, że mikrofon 013 Ambisonic wraz z dedykowanymi pluginami zapewniają nieograniczone możliwości kreowania przestrzenii, które przekładają się na dowolny system: stereofoniczny, Surround, Dolby Atmos, czy odsłuch na słuchawkach w nowym wymiarze.

Co istotne, pomimo tak szerokich możliwości kreowania brzmienia, mikrofon 013 Ambisonic jest łatwy w obsłudze i został zaprojektowany tak, aby zapewniać wyjątkowe rezultaty niezależnie od systemu i formatu odtwarzania. Nagrania wykonane za pomocą 013A to istny powiew przyszłości! Zapewniają te same odczucia co odsłuch miksu w samochodzie czy wizyta w kinie wyposażonych w technologię Dolby Atmos. Ty decydujesz czy miks przełoży się na format stereo czy zabrzmi jak wizyta w sferycznej sali koncertowej!

Swiat dźwięków na wyciągnięcie ręki

Ambisonic 013 został stworzony tak, aby był intuicyjny i inspirujący dla artystów i twórców wszelkiego rodzaju – od muzyków poszukujących przestrzeni, realizatorów chcących w jak najbardziej realny sposób oddać rejestrowane źródła czy producentów potrzebujących wszechstronności. 013 Ambisonic tworzy świat nowych dźwięków - a wszystko to za pomocą jednego nagrania i jednego mikrofonu, który teraz może być Twój!

W zestawie:

 • Drewniana skrzynka
 • Kosz antywstrząsowy
 • Uchwyt
 • Kabel XLR rozdzielający sygnał na cztery przedwzmacniacze
 • Kabel mikrofonowy XLR (3m)
 • Pakiet wtyczek z licencją

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ: pojemnościowy, ambisoniczny
 • Kapsuły: 4x 25mm membrany napylane złotem
 • Zakres częstotliwościowy: 20Hz - 20kHz
 • Charakterystyka kierunkowa: ambisoniczna pierwszego rzędu/kardioidalna
 • Czułość: 20 MV/PA
 • Imoedancja: 150 Ohm
 • SPL: 143DB na kapsułę
 • Ekwiwalent szumu: 16 dB (A-ważone)
 • Zasilanie: +48V napięcie fantomowe
 • Wymiary: 207mm (dł.) x 42mm (średnica)
 • Waga: 579g

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel