Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
B2 Bomber ADC NextGen
B2 Bomber ADC NextGen
B2 Bomber ADC NextGen
B2 Bomber ADC NextGen
B2 Bomber ADC NextGen
B2 Bomber ADC NextGen

B2 Bomber ADC NextGen

 • Stereofoniczny przetwornik analogowo-cyfrowy.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

B2 Bomber ADC Next Gen to klasyczny już dwukanałowy interfejs, który został jednak nieco odświeżony - znajdziemy tu nowy chip, który odpowiada za konwersję sygnału oraz delikatnie zmodyfikowaną sekcję analogową, teraz bazującą na rozwiązaniach znanych z kart BAD8 i BAD4M przeznaczonych do flagowego konwertera B80 Mothership

B2 Bomber ADC Next Gen firmy Burl Audio jest najistotniejszym elementem twego studia, mimo że nawet go jeszcze nie kupiłeś. Wydałeś fortunę na znakomite mikrofony, świetne przedwzmacniacze i niesamowite oprogramowanie, lecz niestety cały czas brakuje ci kluczowego elementu wyposażenia studia - konwertera analogowo-cyfrowego z odpowiedniej klasy torem sygnałowym. Otwórz swój najlepszy preamp, a ujrzysz najwyższej klasy podzespoły, takie jak lampy, ogromne transformatory i najdroższe kondensatory. Teraz otwórz urządzenie, które konwertuje sygnał z analogu na cyfrę. Zobaczysz najtańsze kondensatory i tandetne wzmacniacze operacyjne, nawet jeśli wydałeś na swój komputerowy interfejs małą fortunę. Większość interfejsów bowiem jest zaprojektowana tak, by olśnić nabywcę możliwością wszelakich połączeń. Niestety, sprzęt ten kładzie znikomy nacisk na jakość analogowego toru sygnałowego, nie mówiąc już o samej konwersji, czy w końcu o samym brzmieniu urządzenia.

B2 Bomber zaprojektowano tak, by jego parametry były znakomite, ale co jeszcze ważniejsze, skupiono się na tym, by jego brzmienie spełniało standardy nagrań płytowych. Od lat realizatorzy zachodzą w głowę, dlaczego ich cyfrowe nagrania nie mają ciepła i klimatu nagrań wykorzystujących taśmę analogową. Mimo wspierania się lampowymi przedwzmacniaczami i najlepszymi kompresorami, cały czas czegoś naszym nagraniom brakuje. Ciągle dźwięk jest rozmazany, chropowaty i brakuje mu głębi.

Firma Burl Audio uporała się z tym problemem, projektując tor sygnałowy, który dorównuje tym w high-endowych przedwzmacniaczach i konwerterach. Poprzez zastosowanie rewolucyjnego, hybrydowego układu na bazie specjalnego transformatora Burl Audio BX1 oraz dyskretnego toru sygnałowego klasy A, całkowicie pozbawionego kondensatorów i feedbacku, udało się osiągnąć właściwe połączenie dynamiki i barwy dźwięku.

Użycie konwertera B2 Bomber w studio daje wrażenie, jakby zdjąć niewidzialny kocyk z monitorów odsłuchowych. Do tego zastosowanie B2 Bomber nie ogranicza się do rejestracji poszczególnych śladów - B2 Bomber jak najbardziej przewiduje używanie go przy mixdownie i masteringu. Z 30-elementowym miernikiem amplitudy i RMS, doskonale widać, jak bardzo wysterowany jest sygnał, co ma kluczowe znaczenie przy masteringu. Tłumiki na froncie urządzenia z łatwością umożliwiają regulację wysterowania sygnału na wejściu w zależności od potrzeb materiału muzycznego. I nie należy obawiać się nawet dużego wysterowania B2 Bombera, bo po prostu brzmi on wtedy jeszcze lepiej! Dorzućmy do tego znikomy jitter generowany przez zegar modułu i jasne staje się, że B2 Bomber ADC to najważniejsze urządzenie w każdym studio.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Dwukanałowy konwerter AD, 24 bity, częstotliwość próbkowania od 44.1 kHz do 192 kHz
 • Specjalny, najwyższej jakości transformator wejściowy Burl Audio BX1
 • Tranzystorowy tor sygnałowy w klasie A, bez feedbacku i użycia kondensatorów
 • Audiofilskiej klasy, 6-pozycyjny tłumik sygnału wejściowego z nastawami skokowymi
 • Dokładny miernik sygnału, jednocześnie wskazujący poziomy Peak i RMS
 • Dwa wyjścia cyfrowe AES, jedno SPDIF koaksjalne i SPDIF optyczne oraz złącze Dante
 • Jedno wejście i dwa wyjścia Word Clock BNC z minimalnym jitterem zegara
 • Pasmo przenoszenia przy 48 kHz od 12 Hz do 22 kHz, +/- 0.1 dB
 • Pasmo przenoszenia przy 96 kHz od 15 Hz do 46 kHz, +/- 0.1 dB
 • Pasmo przenoszenia przy 192 kHz od 18 Hz do 94 kHz, +/- 0.1 dB
 • Zakres dynamiki 120 dB (A-ważone), 117 dB (nie ważone)
 • -100 dB THD+N (+4 dBu = - 15 dBFs)
 • -94 dB THD+N (+18 dBu = -1 dBFs)
 • Solidna konstrukcja, wyprodukowana w USA 

B2 Bomber ADC może być zakupiony w dwóch wersjach:

 • wyposażonej w kartę Brooklyn II Dante, współpracującej z protokołem Dante
 • bez karty Brooklyn II Dante, ale przygotowanej do jej łatwego zamontowania

Możliwość zamontowania karty Brooklyn II Dante posiadają wyłącznie egzemplarze wyprodukowane po 1. listopada 2014 roku. Montaż we wcześniej wyprodukowanych egzemplarzach nie jest możliwy.

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel