Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership
B16 Mothership

B16 Mothership

 • 16-kanałowy, w pełni konfigurowalny konwerter AD/DA.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Burl Audio B16 Mothership to dwuslotowa wersja rewolucyjnej B80 Mothership, wzorcowego produktu Burl Audio.

B80 Mothership przedefiniowała nagrywanie cyfrowe, a teraz legendarne brzmienie można znaleźć w mniejszej, przenośnej B16 Mothership o wysokości 2U. B16 Mothership wykorzystuje technologię opracowaną na potrzeby konstrukcji B80 Mothership, korzystając z dokładnie tych samych kart wejściowych i wyjściowych,  i gwarantując tym samym najwyższą klasę dźwięku. Rezultat jest nie tylko słyszalny, ale i odczuwalny.

Mothership wyróżnia się bowiem na tle pozostałych interfejsów nie tym, że dodaje koloru, ale tym, że nie zuboża i nie wyjaławia brzmienia sygnału źródłowego.

W B16 zastosowano, korzystając z systemu opartego na kartach i wysokiego na 2U metalowego chassis. Obudowę wyposażono w dwa sloty z wewnętrznym zasilaniem na karty IO lub BCLK i jeden slot dla karty łączącej urządzenie z komputerem: w zależności od wyboru może być to Digilink, MADI, Dante lub SoundGrid. Każdy kanał konwersji AD zawiera autorski transformator BX1, zaś każdy kanał DA najnowszy, dyskretny wzmacniacz operacyjny firmy Burl, BOPA4.

To spełnienie marzeń każdego, kto czekał na Mothership w mniejszym wydaniu. Typowy zestaw to wejściowa, czterokanałowa karta BAD4 i ośmiokanałowa karta wyjściowa BDA8, ale oczywiście można system skonfigurować jako ośmiokanałowy przetwornik wejściowy lub szesnastokanałowy wyjściowy. Istnieje również możliwość zastosowania karty BAES4 z czterema kanałami AES wejściowymi i czterema kanałami AES wyjściowymi, lub karty BCLK, pozwalającą na wysłanie aż ośmiu sygnałów WordClock.

Cyfrowe złącze, umożliwiające komunikację z komputerem, jest całkowicie konfigurowalne za pomocą przełączanych kart. Producent oferuje karty (w zestawie z ramą i zasilaczem jest jedna karta typu Motherboard): BMB1 Digilink, BMB2 MADI, BMB3 Dante, BMB4 SoundGrid i BMB5 USB oraz te z serii Daughter Cards: BAD4, BAD8, BDA8, BCLK i BAES4.  

Karta BMB1 Digilink Motherboard wyposażona jest w dwa złącza Digilink pozwalające na bezpośrednią łączność z systemem Avid ProTools. W aktualnej wersji karty znajdziemy 2 porty główne, dzięki którym możliwe jest odtwarzanie kanałów 64ADC lub DAC bezpośrednio z platformy Pro Tools z wykorzystaniem tylko jednego urządzenia! Mając do dyspozycji 6 BAD8s i 4 BDA8s możliwe jest uzyskanie 48x32 I/O. Z kolei dysponując 2 BAD8s i 8 BDA8s, można uzyskać 16x64 I/O. Z dostępną ilością konfiguracji Mothership, możliwości I/O są nieograniczone. 

Specyfikacja BMB1:

 • 2 porty Digilink dla transmisji 64-kanałowej
 • 2 wyjścia BNC Word Clock
 • 1 wejście BNC Word Clock

Karta BMB2 MADI Motherboard posiada dwa optyczne porty MADI przeznaczone do współpracy z kartami ASIO lub Core Audio MADI PCIe. Dzięki wykorzystaniu tych portów można korzystać z formatów 64in/64out przy częstotliwości próbkowania 44.1k, 48k, 88.2k, 96k oraz 32in/32out przy częstotliwości próbkowania 176.4k i 192k. Analogicznie do karty BMB1, tutaj również mając do dyspozycji 6 BAD8s i 4 BDA8s możliwe jest uzyskanie 48x32 I/O, a dysponując 2 BAD8s i 8 BDA8s, można uzyskać 16x64 I/O. 

Specyfikacja BMB2:

 • 2 optyczne porty MADI dla transmisji 64-kanałowej
 • 2 wyjścia BNC Word Clock
 • 1 wejście BNC Word Clock

Karta BMB3 Dante Motherboard wyposażona jest z kolei w dwa złącza Ethernet, które mogą być używane z programami DAW umożliwiającymi bezpośrednią współpracę z urządzeniami Dante oraz dowolnymi urządzeniami dysponującymi tym protokołem, jak cyfrowe konsolety mikserskie. Dzięki wykorzystaniu portów Dante, tu również można korzystać z formatów 64in/64out przy częstotliwości próbkowania 44.1k, 48k, 88.2k, 96k oraz 32in/32out przy częstotliwości próbkowania 176.4k i 192k. Podobnie jak przy użyciu kart BMB1 lub BMB2, dysponując 6 BAD8s i 4 BDA8s możliwe jest uzyskanie 48x32 I/O, podczas gdy wykorzystując 2 BAD8s i 8 BDA8s, można uzyskać 16x64 I/O. 

Specyfikacja BMB3:

 • 2 porty Dante Ethernet dla 64-kanałowej transmisji 
 • 2 wyjścia BNC Word Clock
 • 1 wejście BNC Word Clock

Karta BMB4 to wersja oferująca ethernetowe połączenie 64 kanałów w formacie Waves SoundGrid. Jest to protokół transmisji cyfrowego sygnału audio za pomocą ethernetu, wprowadzony przez firmę Waves i gwarantujący ekstremalnie niską latencję i wielokanałową pracę, sprawdzający się doskonale w studiu jak i aplikacjach live. Procesy audio w czasie rzeczywistym wykonywane są za pomocą standardowej wtyczki bazującej na procesorze Intel, zasilającą zgodną z protokołem Waves i działającą w czasie rzeczywistym wersję systemu operacyjnego Linux. WIelokrotnie zostało udowodnione, że Format Waves Soundgrid wykorzystujący technologię Ethernet jest solidnym i stabilnym systemem dla transmisji audio w połączeniach IP i w porównaniu z konkurencją, zapewnia niesamowicie niską latencję! Tu również mając do dyspozycji 6 BAD8s i 4 BDA8s możliwe jest uzyskanie 48x32 I/O, a dysponując 2 BAD8s i 8 BDA8s, można uzyskać 16x64 I/O.

Specyfikacja BMB4:

 • 1 port SoundGrid Ethernet
 • 2 wyjścia BNC Word Clock
 • 1 wejście BNC Word Clock

Karta BMB5 to karta Mothership, współpracująca wyłącznie z B16, oferująca transmisję cyfrowego sygnału audio za pomocą protokołu USB. BMB5 doskonale sprawdzi się we współpracy z systemem B16 i kartami BAD8 oraz BDA8, oferując tym samym osiem wejść i osiem wyjść.

Specyfikacja BMB5:

 • praca w częstotliwościach próbkowania: 44.1k, 48k, 88.2k i 96k
 • 1 port USB
 • 1 wejście BNC Word Clock
 • 1 wyjście BNC Word Clock
 • obsługa do 16 kanałów wejścia/wyjścia

Karta B4 Mic Pre Daughter Card to 4-kanałowa, mikrofonowo-liniowa karta wejściowa przeznaczona do współpracy z niesamowicie brzmiącymi interfejsami cyfrowymi Mothership B80 i B16, używanymi zarówno w najbardziej znanych studiach na świecie, jak i w niewielkich domowych studiach oferujących muzykom przyjemną atmosferę i doskonałe brzmienie. Karta B4 została wyposażona w nowatorski transformator wejściowy BX6, który gwarantuje w pełni rzeczywistą impedancję wejściową w wykorzystywanych tu połączeniach mikrofonowo-liniowych. Każdy użytkownik sprzętu marki BURL wie, że tutaj nie ma kompromisów - czysty, w pełni analogowy obwód pracujący w klasie A, dopełniony tym samym konwerterem A/D, który jest montowany w karcie BAD8. Korzystając z obudowy Mothership B80, realizator otrzymuje aż 40, w pełni audiofilskich kanałów mikrofonowo-liniowych. Mając pod ręką cyfrową kontrolę i protokoły SoundGrid, czy Dante, interfejs Mothership B80 wyposażony w kartę B4 stanie się z pewnością najważniejszym urządzeniem w Twoim studiu. Oczywiście nie licząc ekspresu do kawy. 

Specyfikacja B4:

 • 4-kanałowa, karta wejściowa MIC/LINE ADC
 • Nowatorskie transormatory BX6
 • Wzmacniacz operacyjny BURL NextGen BOPA14 OP-AMP
 • 40 kanałów wejściowych MIC / LINE przy współpracy z B80
 • Pracująca w klasie A i wykorzystująca dyskretny tor sygnałowy 

BAD4 Daughter Card to 4-kanałowa karta A/D będąca efektem wieloletnich doświadczeń firmy Burl Audio w projektowaniu tego typu rozwiązań. Opierając się na niesamowitym sukcesie urządzenia B2 Bomber ADC, karta BAD4 wykorzystuje ten sam analogowy układ, charakteryzujący się odrębnym, tranzystorowym obwodem klasy A i legendarnym, opartym na transformatorze BX-1 wejściem.

Specyfikacja BAD4:

 • 44.1k Hz do 192k Hz, 24 bitowa, 4 kanały ADC
 • Identyczny obwód jak w B2 Bomber ADC
 • Wejście HD oparte na autorskim transformatorze BX-1
 • Separowany, tranzystorowy obwód pracujący w klasie A
 • 4 złącza XLR

BAD8 Daughter Card to 8-kanałowa karta A/D przeznaczona dla B80 oraz B16 z serii Mothership. Opierając się na sukcesie konwertera B2 Bomber ADC, karta BAD8 wykorzystuje analogowy obwód nowej generacji, łącząc go z najnowszymi osiągnięciami w konwersji analogowo-cyfrowej. Bezkompromisowa jakość została tu uzyskana dzięki wykorzystaniu odrębnego, tranzystorowego obwodu klasy A i legendarnego, opartego na transformatorze BX-1 wejściu, podobnie jak w konwerterze B2 Bomber ADC. Jednak BAD8 wykorzystuje na nowo zaprojektowany transformator BX-1, co przekłada się na bardziej muzyczną gęstość każdego z kanałów. Wykorzystanie najnowszych struktur konwersji A/D, zapewnia doskonały ton, pełen niuansów brzmieniowych, z zaskakująco niską latencją!

Specyfikacja BAD8:

 • 44.1k Hz do 192k Hz, 24-bit, 8-kanałowy ADC
 • Wejście HD oparte na autorskim transformatorze BX-1
 • Separowany, tranzystorowy obwód najnowszej generacji pracujący w klasie A z zerowym sprzężeniem oraz nie wykorzystujący w obwodzie żadnych kondensatorów
 • Konwersja A/D najnowszej generacji
 • Niska latencja
 • 8-kanałowe połączenia DSUB

BDA4 oraz BDA4M Daughter Cards to oferujący masteringową jakość 4-kanałowy konwerter D/A zamknięty w formacie karty przeznaczonej do współpracy z interfejsami Mothership B80 lub B16, udostępniający krokowy attenuator i możliwość przełączania transformatorów wyjściowych. Bazując na karcie BDA4, wykorzystującej rewolucyjną technologię BURL Audio NextGen Analog, karta została zaprojektowana specjalnie z myślą o inżynierach miksu i masteringu, dla których najwyższa jakość i klarowność brzmienia to po prostu norma. Pierwowzór karty BDA4M, 4-kanałowy konwerter D/A BDA4 przeznaczony do współpracy z interfejsami B80 i B16 powstał w wyniku ponad 25-letniego doświadczenia w projektowaniu cyfrowych i analogowych urządzeń w branży pro-audio. Opierając się na sukcesie niezależnego konwertera B2 Bomber, jak i BDA8 - potężnie i realistycznie brzmiącej karty - BDA4 łączy wspomnianą technologię BURL Audio NextGen Analog z w pełni dyskretnym, pracującym w klasie A wzmacniaczem operacyjnym BOPA14 oraz wykorzystuje doskonały transformator wyjściowy BX5, użyty wcześniej w renomowanym sumatorze Vancouver Mix Bus. Wszystkie te komponenty to wynik setek godzin spędzonych na testach odsłuchowych, a rezultatem tych analiz jest zapierająca dech klarowność, jeszcze bardziej zwarty bas i wyższa definicja brzmienia w całym spektrum. Każdy realizator, który miał już do czynienia z sumatorem Vancouver i aktywował transformator BX5 wie, że dzięki niemu brzmienie staje się potężniejsze, głębsze, bardziej tłuste, czyli krótko mówiąc - lepsze. Tu w połączeniu z wzmacniaczem operacyjnym BOPA14 jest po prostu MIAZGA! Niezależnie czy pracujemy nad ścieżką stopy, werbla, basu, gitar, wokalu czy zajmujemy się całym mixem - rezultatem jest większe, a zarazem przyjemniejsze dla ucha brzmienie. Przez wiele lat realizatorzy przepuszczali swoje cyfrowe nagrania przez 2-śladowe, w pełni analogowe taśmowe magnetofony, aby je choć trochę "odcyfrować". Mając do dyspozycji kartę BDA4 z transformatorem wyjściowym BX5 podłączonym do karty BAD8 lub BAD4 wykorzystującej transformator wyjściowy BX1, łatwo uzyskamy podobne rezultaty, ulepszone o brak szumu taśmy oraz gwarantujące większy zakres dynamiki i poszerzony headroom. Po stronie cyfrowej, BDA4 udostępnia użytkownikowi filtr DAC, którego aktywowanie umożliwia zmianę tonu z klasycznego , znanego wszystkim wtajemniczonym brzmienia BURL na bardziej agresywny z podbitym środkiem częstotliwości. Kolejnym udogodnieniem jest synchronizacja opóźnień AVID, dzięki której z łatwością ustawimy opóźnienia wyjściowe w AVID I/O, co jest niezbędne dla insertów sprzętowych. Jeżeli masz już w studiu interfejs Mothership B80 lub B16 albo zastanawiasz się nad jego kupnem, to karta BDA4M oraz BDA4 sprawdzą się doskonale zarówno jako osobne inserty jak i komplementując przejrzysto brzmiącą kartę BDA8. Po prostu krzepkie brzmienie!

Specyfikacja BDA4 oraz BDA4M:
 
 • 4-kanałowy konwerter D/A do zastosowań podczas miksu i masteringu 
 • Możliwość aktywowania transformatorów wyjściowych BX5 
 • Technologia BURL NextGen sprzężona z wzmacniaczem operacyjnym BOPA14 OP-AMP
 • Krokowy atenuator B2 DAC 
 • Pracująca w klasie A, w pełni dyskretna ścieżka sygnałowa 

BDA8 Daughter Card to 8-kanałowa karta D/A dla B80 i B16 Mothership, która podobnie jak BAD8 powstała w wyniku wieloletnich doświadczeń konstruktorów firmy Burl Audio, udokumentowanych sukcesem konwertera B2 Bomber DAC. Wykorzystując tę samą technologię konwersji cyfrowo-analogowej, BDA8 opiera swój otwarty, potężny i realistycznie brzmiący sound, na połączeniu jej z autorskim, separowanym wzmacniaczem operacyjnym BOPA2.

Specyfikacja BDA8:

 • 44.1k Hz do 192k Hz, 24-bit, 8-kanałowy ADC
 • Obwód oparty na B2 Bomber DAC
 • Wzmacniacz operacyjny BOPA2
 • Separowany, tranzystorowy obwód pracujący w klasie A
 • Niska latencja
 • 8-kanałowe połączenia DSUB

BCLK Daughter Card to karta przeznaczona do współpracy z B80 i B16 Mothership, udostępniająca 8 wyjść dla zegarów taktujących typu BNC oraz jedno wyjście AES/EBU. Niesamowicie niski jitter oraz wysokiej jakości taktowanie jest generowane przez kartę BMBx (Burl MotherBoard) i przekazywane dalej prze BBB (Burl BackBone) do każdego wejścia kart typu "daughter" w B80 lub B16. Dzięki karcie BCLK możliwa jest zapewnienie taktowania aż do 92 wyjść z wykorzystaniem tylko  jednej ramy B80 Mothership! Dodatkowym atutem jest możliwość dystrybucji taktowania podczas pracy nad sesją 96k Hz do 48k Hz, 96k Hz lub 192 kHz z każdego banku BCLK word clock.

Specyfikacja BCLK:

 • 9 wyjść Word Clock (8 BNC, 1 AES)
 • 2 niezależnie programowane banki
 • Niesamowicie niski, stabilny jitter
 • Aż do 92 wyjść Word Clock w jednym urządzeniu 

BAES4 Daughter Card to długo oczekiwana karta, której gniazda mogą być wykorzystane do niesamowicie brzmiącej konwersji AD/DA oraz dodatkowo do cyfrowego IO i taktowania wyjść.  oferująca 4 kanały wejściowe i 4 kanały wyjściowe w formacie AES EBU. Współpracuje z każdym typem B80 i B16 Mothership: Digilink, MADI oraz Dante.

 • 2 wejścia stereofoniczne w formacie AES poprzez złącze XLR
 • 2 wyjścia stereofoniczne w formacie AES poprzez złącze XLR
 • taktowanie zegara z BMB, wejść AES IN 1/2 lub AES IN 3/4
 • możliwość montażu 10 modułów w jednym chassis B80

B80 Mothership, a co za tym idzie również B16, jest rezultatem ponad dwudziestu lat pracy, badań i rozwoju. Strategia polegająca na bezkompromisowym podejściu do jakości dała swój efekt w postaci konstrukcji najwyższej klasy. 

B80 Mothership znajduje zastosowanie w każdej sytuacji związanej z nagrywaniem muzyki, filmu, lub audycji telewizyjnej, rewolucjonizując pro audio jakie znamy. W erze cyfrowej wiele osób tęskni za brzmieniem starych płyt, a rejestracja na taśmę analogową powoli staje się zapomnianą sztuką.

B80 łączy w wyjątkowy sposób brzmienie analogowe z cyfrową jakością. 

Główne cechy B16 Mothership:

 • rama o wysokości 2U
 • BMB1 (DigiLink) Motherboard
 • BMB2 (MADI) Motherboard
 • BMB3 (Dante) Motherboard
 • BMB4 (SoundGrid) Motherboard
 • BMB5 (USB) Motherboard
 • 1 BNC Word Clock In
 • 2 BNC Word Clock Out
 • 3 sloty na karty 
 • wszystkie sloty akceptują złącza AD/DA, AES i BCLK
 • opcjonalnie czterokanałowa karta wejściowa BAD4, ośmiokanałowa BAD8 i ośmiokanałowa karta wyjściowa BDA8


Cechy BAD4:

 • 44.1k Hz, 192k Hz, 24 bit, 4 kanały ADC
 • dokładnie ten sam układ co w B2 BOMBER ADC
 • autorski, wysokiej jakości transformator Burl Audio BX1
 • wysokiej jakości tranzystory w klasie A w torze sygnałowym
 • 4 złącza XLR

Cechy BDA8:

 • 44.1k Hz, 192k Hz, 24 bit, 8 kanałów DAC
 • dokładnie ten sam układ co w B2 BOMBER DAC
 • najnowszy op-amp Burl Audio BOPA2
 • wysokiej jakości tranzystory w klasie A w torze sygnałowym
 • złącze D-sub DB-25

Cechy BAD8:

 • praca z częstotliwościami próbkowania od 44.1k do 192kHz przy 24 bitach
 • słynny transformator wejściowy BX1
 • całkowicie dyskretny to sygnałowy nowej generacji klasy A, z zerowym sprzężeniem zwrotnym, pozbawiony kondensatorów
 • nowa generacja przetwarzania analogowo-cyfrowego
 • bardzo niska latencja
 • połączenie analogowe za pomocą złącza DSub

Cechy BCLK:

 • 9 wyjść Word Clock (8 BNC, 1 AES)
 • 2 niezależnie programowane banki
 • ekstremalnie stabilny clock z zaskakująco małym jitterem
 • możliwość używania aż do 20 wyjść Word Clock w jednym urządzeniu (B80)


Cechy BAES4:

 • 2 wejścia Stereo XLR AES
 • 2 wyjścia Stereo XLR AES
 • clock przekazywany za pomocją BMB, AES IN 1/2 lub AES IN 3/4
 • do 8 kanałów cyfrowych I/O równocześnie w jednym urządzeniu (B80)

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel