• REDD Microphone
 • REDD Microphone
 • REDD Microphone
 • REDD Microphone
 • REDD Microphone
 • REDD Microphone
 • REDD Microphone
 • REDD Microphone

REDD Microphone

 • Wyjątkowy, lampowy mikrofon powstały na bazie konstrukcji REDD - legendy Abbey Road Studios - wyposażony we wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy.
Chandler Limited

Produkty sygnowane nazwą Chandler Limited to urządzenia wyjątkowe. Powstały one w wyniku ścisłej współpracy amerykańskich techników oraz brytyjskich inżynierów dźwięku i realizatorów z legendarnego londyńskiego studia EMI Abbey Road. Studio to w drugiej połowie lat 60 zostało wyposażone w specjalnie przygotowany na jego potrzeby sprzęt, którego charakterystyczne brzmienie określiło na kilka kolejnych dziesiątków lat kierunek rozwoju sztuki realizacji studyjnej, na stałe zapisując się w historii muzyki rozrywkowej. To na tym sprzęcie Beatlesi nagrali swoje najważniejsze płyty, w tym legendarną ‘Abbey Road’. To dzięki tym przedwzmacniaczom, tym kompresorom, które stanowiły wyposażenie specjalnie zbudowanych na potrzeby tego studia konsolet, zrodziło się niezapomniane brzmienie Pink Floyd ‘Dark Side of the Moon’. Niektóre urządzenia te zostały zbudowane na bazie rozwiązań Neve czy Fairchild, jednak w przeważającej części układy te zostały zaprojektowane i wykonane na wyłączne potrzeby EMI Abbey Road, najwyżej w kilku egzemplarzach, a często po prostu w jednym. Staranie przemyślane konstrukcje powstały dzięki pracy takich inżynierów jak Geoff Emerick. Rozwiązania te, dzięki współpracy najlepszych realizatorów i inżynierów tamtych czasów, pozwoliły na stworzenie spójnego, przemyślanego i doskonale brzmiącego systemu, który zadecydował o niepowtarzalnym brzmieniu tego studia.

 

Chandler Limited jest jedyną firmą współpracującą bezpośrednio ze studiem EMI Abbey Road, którego doświadczeni inżynierowie biorą czynny udział w konstruowaniu tych urządzeń. Wszystkie egzemplarze wykonywane są ręcznie, w identyczny sposób, w jaki przed laty powstawały oryginały, stosowane są w nich te same elementy i takie same układy, które znaleźć można w EMI Abbey Road, a bezkompromisowe podejście konstruktorów całkowicie wyklucza stosowanie jakichkolwiek tanich zamienników. Zbudowane w stu procentach ręcznie, wierne oryginałom z końca lat sześćdziesiątych, urządzenia Chandler Limited posiadają to samo, identyczne brzmienie, które przez lata dostępne było tylko w jednym studiu na świecie, EMI Abbey Road. Potwierdza to specjalny dokument weryfikacyjny, podpisany i zatwierdzony przez studio EMI Abbey Road.

 

W ofercie Chandler Limited znaleźć można serię EMI Abbey Road Series, w ramach której wytwarzane są urządzenia dokładnie takie, jakie zostały skonstruowane specjalnie dla studia Abbey Road. Do tej samej kategorii zalicza się seria mikserów i urządzeń modularnych Mixers & Module Frames, wiernie rekonstruująca te wyjątkowe układy konsolet modularnych, zbudowanych na zamówienie studia EMI. Również i w tym przypadku inżynierowie Chandler Limited zadbali o najmniejsze szczegóły, stosując nawet takie same gałki przełączników, jakie zastosowano w powstałych w latach 60 oryginałach. Dopełnieniem tych serii jest kategoria wtyczek programowych EMI Abbey Road Plug Ins, których brzmienie zostało bezkompromisowo wypracowane pod srogim okiem tych samych specjalistów, którzy brali udział w pracach nad rozwiązaniami sprzętowymi. Wśród proponowanych urządzeń Chandlera znajdują się również rekonstrukcje także innych układów, których brzmienie zdeterminowało kierunki rozwoju sztuki realizatorskiej aż po czasy współczesne: modułu Neve1073 i, bazującego na rozwiązaniach Neve, modelu kompresora 2254. Urządzenia te, wyposażone w kilka nieingerujących w brzmienie, a poprawiających funkcjonalność rozwiązań, są produkowane w ramach serii LTD Series. W ten sposób tradycyjny układ korektora Neve 1073 w postaci LTD-1 zyskał kilka nowych częstotliwości, nie tracąc przy tym nic ze swego pierwotnego zakresu, zaś kompresor LTD-2, bazujący na legendarnym układzie 2254, został wzbogacony o możliwość zastosowania szybszego ataku.

 

Dzięki tak ogromnemu doświadczeniu, jakie inżynierowie Chandler Limited zyskali podczas swojej wieloletniej pracy nad układami typu ‘vintage’, postanowili w ramach autorskiej serii Germanium Series stworzyć własne rozwiązania, w zaskakujący sposób łączące klasyczne, kultowe brzmienie z możliwościami, jakie oferują współczesne osiągnięcia technologiczne. Chandler oferuje więc pełen wachlarz brzmień klasycznych urządzeń z tych pięknych lat drugiej połowy dwudziestego wieku, gdy muzyka przeżywała swój najbardziej beztroski i kreatywny okres. Jednocześnie, w przeciwieństwie do pracy z urządzeniami typu ‘vintage’, pełna pomoc i opieka ze strony Chandler Limited gwarantuje bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę tych układów. Koszmar długotrwałego unieruchomienia studia podczas realizacji Bardzo-Ważnego-Projektu i poszukiwanie części zamiennych do konstrukcji sprzed czterdziestu lat nie grozi użytkownikom Chandler Limited – może być natomiast zmorą bezkrytycznych wyznawców hasła, iż sprzęt im starszy, tym lepszy.

 

REDD Microphone powstał w wyniku wyjątkowej umowy pomiędzy Chandler Limited i studiem Abbey Road. To pierwszy od ponad pół wieku mikrofon sygnowany logotypem EMI. Konstrukcja REDD, rozwijana przez lata, stanowi unikalne połączenie historycznych rozwiązań i klasycznych brzmień, pozwalające wprowadzić ideę mikrofonu na całkowicie nowy poziom. To zarazem kontynuacja innowacyjnej polityki EMI, zapoczątkowanej przez Alana Blumeina, twórcę koncepcji dźwięku stereofonicznego, w latach 30. XX wieku.  

Choć jednak wizualnie REDD nawiązuje do Złotej Ery Dźwięku, pamiętać należy, że jest to całkowicie oryginalna, wyjątkowa konstrukcja, w żadnym stopniu nie wzorowana na tak często klonowanych mikrofonach U47, U67 czy U87. 

REDD jest w pełni analogową konstrukcją, stanowiącą połączenie tradycyjnego mikrofonu pojemnościowego oraz przedwzmacniacza, w postaci pięknego, wykonanego ręcznie, urządzenia. Z perspektywy brzmienia nawiązuje do sygnatury przedwzmacniacza REDD.47 i lampowych konsolet EMI.

Mikrofon REDD.47 posiadający unikalną, ręcznie wykonaną kapsułę o platynowej membranie,  wyposażony został również we wbudowany lampowy układ przedwzmacniacza mikrofonowego. Dlatego, choć może być używany z dodatkowym, zewnętrznym przedwzmacniaczem mikrofonowym, wspaniale sprawuje się również bez niego. Unikalna konstrukcja łącząca w sobie te dwa kluczowe dla brzmienia elementy toru sygnałowego pozwoliła, dzięki ich maksymalnemu zbliżeniu, uzyskać większy i pełniejszy sygnał niż w tradycyjnych konstrukcjach mikrofonowych. Skrócenie dystansu pomiędzy układem mikrofonu i przedwzmacniacza zaowocowało również uzyskaniem wyjątkowej, jedwabistej, śpiewnej góry.

W obudowie mikrofonu znajdują się przełączniki pozwalające na regulację poziomu sygnału w zakresie od +4 dB do +33 dB, wybór pomiędzy trybem ’NORM’ a ‘DRIVE’, zapewniającym większe wzmocnienie i ‘punch’ w celu uzyskania większej koloryzacji i nasycenia sygnału, wybór kierunkowości pracy mikrofonu pomiędzy charakterystyką dookólną a nerkową, PAD -10 dB oraz odwrócenie fazy.

Z kolei płynna regulacja poziomu sygnału wyjściowego oraz filtr ‘low contour’ dostępne są na panelu zasilacza.

W skład zestawu wchodzą: mikrofon, zasilacz zewnętrzny, uchwyt elastyczny, kabel Mogami o długości 760 cm oraz sztywny futerał z modelowanego tworzywa i gęstej, formowanej gąbki zabezpieczającej.

Historia

W 1958 roku pion techniczny REDD (Record Engineering Development Department) EMI i studia Abbey Road zaprojektował i stworzył wzmacniacz liniowy REDD.47, mający za zadanie zastąpić stosowany we wczesnych egzemplarzach konsolet REDD.51 przedwzmacniacz Telefunken Siemens V72. REDD.47 różnił się całkowicie od V72 zarówno pod względem konstrukcji, jak i barwy dźwięku.

Pierwsza konsoleta REDD.51 została wyprodukowana w 1959 roku, ale zainstalowano ją w Studiu 2 kompleksu Abbey Road Studios dopiero pięć lat później. To właśnie konsolecie REDD.51 zawdzięczają wyjątkowe brzmienie nagrania the Beatles z lat 1964-1968.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ mikrofonu: lampowy, wielkomembranowy, pojemnościowy
 • Kapsuła: platynowa membrana, grubość 6 mikronów, wykonywana ręcznie
 • Układ elektroniczny: lampowy przedwzmacniacz mikrofonowy REDD.47
 • Wzmocnienie: przełączane, od +4 dB do +33 dB
 • Wzmocnienie maksymalne: do +36 dB (w trybie DRIVE)
 • Charakterystyka: nerkowa i dookólna
 • PAD: 10 dB, przełączany
 • Faza: 0-180 stopni, przełączana
 • Regulacja poziomu wyjściowego: płynna, przełączana w zasilaczu
 • Zasilacz: wysokiej klasy, zewnętrzny
 • Kabel mikrofonowy: Mogami, 760 cm
 • Uchwyt elastyczny: kosz
 • Futerał: sztywny, z modelowanego tworzywa i gęstej, formowanej gąbki zabezpieczającej

Opinie o REDD Microphone:

Mirek Stiles, kierownik działu sprzętowego Abbey Road Studios:
‘Ten projekt to historyczny moment i spełnienie marzeń.  Dzięki  współpracy Abbey Road Studios i  Chandler Ltd powstał pierwszy od pół wieku mikrofon z logo EMI. Niesamowite, że Wade'owi udało się zawrzeć klasyczny przedwzmacniacz REDD.47 w obudowie mikrofonu. To prawdziwa rewolucja. Obserwowanie procesu powstawania mikrofonu sprawiło mi niesamowitą frajdę. A efekt końcowy jest wspaniały.’

Peter Cobbin, były główny inżynier Abbey Road Studios:
‘Podczas tworzenia REDD Microphone miałem okazję porównać go z najbardziej klasycznymi mikrofonami, które były dla nas punktem odniesienia.
Zwykle gdy nagrywam artystów takich jak Sting, używam trzech mikrofonów i wybieram najlepszy. Gdy nagrywam warte miliony skrzypce Stradivariusa, sięgam po coś naprawdę specjalnego. Przy niemal wszystkich możliwych zastosowaniach, czy to podczas nagrywania śpiewu, instrumentów perkusyjnych, gitar akustycznych, czy orkiestr, REDD przewyższa inne mikrofony.
Dzięki wyjątkowemu połączeniu przełączanych kierunkowości, dookólnej i nerkowej, wbudowanego przedwzmacniacza oraz lampowej konstrukcji REDD Microphone pozwala osiągnąć głęboki, ciepły, pełny i bogaty w szczegóły charakter brzmieniowy. Mikrofon sprawdza się również doskonale podczas nagrywania solistów, pozwalając na wyodrębnienie detali mimo zachowania pełnego brzmienia. To wspaniały mikrofon, który natychmiast stał się podstawowym elementem mojego arsenału audio.’

Lester Smith, inżynier serwisu Abbey Road Studios, odpowiadał za obsługę mikrofonów od lat '70, między innymi podczas nagrań The Beatles, Pink Floyd, Adele, Franka Oceana i niezliczonej ilości soundtracków do filmów:
‘Po wojnie Abbey Road Studios sprowadziło pierwsze komercyjne mikrofony pojemnościowe Neumanna z Berlina Zachodniego. Lampowe U47 i U48 były ulubionymi mikrofonami używanymi podczas nagrań większości gwiazd popu, rocka i artystów wykonujących muzykę klasyczną. Obydwa modele do dziś cieszą się największą popularnością w studiach. Jednak Abbey Road od zawsze chciało mieć własny, unikalny mikrofon. Dlatego od lat pracowaliśmy z Chandlerem nad stworzeniem zupełnie nowego mikrofony lampowego. Powstał REDD Microphone, z wyglądu podobny do U47, ale posiadający całkowicie nową konstrukcję i oryginalną, wyjątkową kapsułę, oraz przeprojektowany przedwzmacniacz lampowy REDD.47 z lat ’60. Rezultatem jest doskonałość zarówno w brzmieniu, jakości wykonania jak i designie.’

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Pliki do pobrania
 • Broszura
 • Instrukcja obsługi

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

TG Opto Compressor

TG Opto Compressor

Wykonany ręcznie, w pełni dyskretny, 2-pozycyjny kompresor, pochodzący z legendarnej konsolety EMI12345, czyli Zener Limiter w formacie 500.
TG12411 Channel

TG12411 Channel

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z korektorem będący połączeniem kilku klasycznych obwodów, w tym używanego w konsolecie transferowej TG12410 podczas nagrań zespołu The Beatles w Abbey Road Studios.
REDD.47 Mic Amplifier

REDD.47 Mic Amplifier

Reinkarnacja legendarnego przedwzmacniacza lampowego, który stanowiąc serce głównej konsolety Abbey Road Studios - EMI.51 - zadecydował o brzmieniu wielu legendarnych nagrań, włączając w to wszystkie nagrania The Beatles zrealizowane w latach 1964-1968.
TG12345 MKIV EQ

TG12345 MKIV EQ

Wykonany ręcznie, w pełni dyskretny, monofoniczny, 1-pozycyjny korektor pochodzący z legendarnej konsolety EMI12345, czyli Curve Bender w serii 500.
Little Devil Compressor

Little Devil Compressor

Monofoniczny kompresor przygotowany z myślą o użytkownikach popularnej serii 500.
PSU-2

PSU-2

Zasilacz przeznaczony dla konsolety Mini Rack Mixer oraz Mini Module Frame.
LTD-1 EQ/Pre Amp

LTD-1 EQ/Pre Amp

Monofoniczny przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z korektorem.

Artykuły powiązane z produktem

Produkcja nagrań: konkurs mikserski
Od kompozycji, przez pracę z muzykami, ustawienie mikrofonów, nagranie, aż po proces miksu i masteringu z Twoim udziałem!
Soyuz Microphones @ Nebula Studio - 27/04/2018
Relacja z warsztatów Soyuz Microphones, które odbyły się w Nebula Studio.
Produkcja nagrań @ Nebula Studio - 30/10/2019
Relacja z warsztatów prowadzonych przez Andrzeja "Andy" Dziadka, dotyczących produkcji muzycznej, które odbyły się w Nebula Studio.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel