• TG1 Limiter
 • TG1 Limiter
 • TG1 Limiter
 • TG1 Limiter

TG1 Limiter

 • Stereofoniczny kompresor tranzystorowy.
Chandler Limited

Produkty sygnowane nazwą Chandler Limited to urządzenia wyjątkowe. Powstały one w wyniku ścisłej współpracy amerykańskich techników oraz brytyjskich inżynierów dźwięku i realizatorów z legendarnego londyńskiego studia EMI Abbey Road. Studio to w drugiej połowie lat 60 zostało wyposażone w specjalnie przygotowany na jego potrzeby sprzęt, którego charakterystyczne brzmienie określiło na kilka kolejnych dziesiątków lat kierunek rozwoju sztuki realizacji studyjnej, na stałe zapisując się w historii muzyki rozrywkowej. To na tym sprzęcie Beatlesi nagrali swoje najważniejsze płyty, w tym legendarną ‘Abbey Road’. To dzięki tym przedwzmacniaczom, tym kompresorom, które stanowiły wyposażenie specjalnie zbudowanych na potrzeby tego studia konsolet, zrodziło się niezapomniane brzmienie Pink Floyd ‘Dark Side of the Moon’. Niektóre urządzenia te zostały zbudowane na bazie rozwiązań Neve czy Fairchild, jednak w przeważającej części układy te zostały zaprojektowane i wykonane na wyłączne potrzeby EMI Abbey Road, najwyżej w kilku egzemplarzach, a często po prostu w jednym. Staranie przemyślane konstrukcje powstały dzięki pracy takich inżynierów jak Geoff Emerick. Rozwiązania te, dzięki współpracy najlepszych realizatorów i inżynierów tamtych czasów, pozwoliły na stworzenie spójnego, przemyślanego i doskonale brzmiącego systemu, który zadecydował o niepowtarzalnym brzmieniu tego studia.

 

Chandler Limited jest jedyną firmą współpracującą bezpośrednio ze studiem EMI Abbey Road, którego doświadczeni inżynierowie biorą czynny udział w konstruowaniu tych urządzeń. Wszystkie egzemplarze wykonywane są ręcznie, w identyczny sposób, w jaki przed laty powstawały oryginały, stosowane są w nich te same elementy i takie same układy, które znaleźć można w EMI Abbey Road, a bezkompromisowe podejście konstruktorów całkowicie wyklucza stosowanie jakichkolwiek tanich zamienników. Zbudowane w stu procentach ręcznie, wierne oryginałom z końca lat sześćdziesiątych, urządzenia Chandler Limited posiadają to samo, identyczne brzmienie, które przez lata dostępne było tylko w jednym studiu na świecie, EMI Abbey Road. Potwierdza to specjalny dokument weryfikacyjny, podpisany i zatwierdzony przez studio EMI Abbey Road.

 

W ofercie Chandler Limited znaleźć można serię EMI Abbey Road Series, w ramach której wytwarzane są urządzenia dokładnie takie, jakie zostały skonstruowane specjalnie dla studia Abbey Road. Do tej samej kategorii zalicza się seria mikserów i urządzeń modularnych Mixers & Module Frames, wiernie rekonstruująca te wyjątkowe układy konsolet modularnych, zbudowanych na zamówienie studia EMI. Również i w tym przypadku inżynierowie Chandler Limited zadbali o najmniejsze szczegóły, stosując nawet takie same gałki przełączników, jakie zastosowano w powstałych w latach 60 oryginałach. Dopełnieniem tych serii jest kategoria wtyczek programowych EMI Abbey Road Plug Ins, których brzmienie zostało bezkompromisowo wypracowane pod srogim okiem tych samych specjalistów, którzy brali udział w pracach nad rozwiązaniami sprzętowymi. Wśród proponowanych urządzeń Chandlera znajdują się również rekonstrukcje także innych układów, których brzmienie zdeterminowało kierunki rozwoju sztuki realizatorskiej aż po czasy współczesne: modułu Neve1073 i, bazującego na rozwiązaniach Neve, modelu kompresora 2254. Urządzenia te, wyposażone w kilka nieingerujących w brzmienie, a poprawiających funkcjonalność rozwiązań, są produkowane w ramach serii LTD Series. W ten sposób tradycyjny układ korektora Neve 1073 w postaci LTD-1 zyskał kilka nowych częstotliwości, nie tracąc przy tym nic ze swego pierwotnego zakresu, zaś kompresor LTD-2, bazujący na legendarnym układzie 2254, został wzbogacony o możliwość zastosowania szybszego ataku.

 

Dzięki tak ogromnemu doświadczeniu, jakie inżynierowie Chandler Limited zyskali podczas swojej wieloletniej pracy nad układami typu ‘vintage’, postanowili w ramach autorskiej serii Germanium Series stworzyć własne rozwiązania, w zaskakujący sposób łączące klasyczne, kultowe brzmienie z możliwościami, jakie oferują współczesne osiągnięcia technologiczne. Chandler oferuje więc pełen wachlarz brzmień klasycznych urządzeń z tych pięknych lat drugiej połowy dwudziestego wieku, gdy muzyka przeżywała swój najbardziej beztroski i kreatywny okres. Jednocześnie, w przeciwieństwie do pracy z urządzeniami typu ‘vintage’, pełna pomoc i opieka ze strony Chandler Limited gwarantuje bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę tych układów. Koszmar długotrwałego unieruchomienia studia podczas realizacji Bardzo-Ważnego-Projektu i poszukiwanie części zamiennych do konstrukcji sprzed czterdziestu lat nie grozi użytkownikom Chandler Limited – może być natomiast zmorą bezkrytycznych wyznawców hasła, iż sprzęt im starszy, tym lepszy.

 

TG1 jest kontynuacją klasycznego limitera EMI TG12413, stanowiącego jeden z modułów słynnych konsolet masteringowych zbudowanych specjalnie dla potrzeb studia EMI Abby Road w drugiej połowie lat 60. Limiter ten został z kolei opracowany na bazie konstrukcji Fairchilda 660/670, który był szczególnie lubianym urządzeniem przez inżynierów studia EMI. Jednak ze względu na specyficzne wymagania studia Abby Road, część układów zostało zmodyfikowanych i zaprojektowanych specjalnie dla potrzeb TG12413 przez słynnego Geoffa Emericka, i w ten właśnie sposób zrodziło się legendarne brzmienie EMI Abbey Road.

EMI TG12413 nigdy nie trafił do masowej produkcji – został stworzony wyłącznie dla potrzeb EMI Abby Road Studios i tylko tam pracował. Chandler TG1 stanowi dokładną rekonstrukcję TG12413, i został oparty na takich samych komponentach. Wszystkie rozwiązania odwzorowano z bezkompromisową wiernością. TG1 został zbudowany w taki sam sposób co EMI TG12413, oparty na takich samych elementach, a jego identyczność i autentyczność została poświadczona specjalnym dokumentem przez EMI Abbey Road Studios.

Urządzenia z serii TG na trwałe zapisały się w historii muzyki rockowej. Limitery TG12413 usłyszeć można na przykład na płycie Abbey Road The Beatles czy na wielu płytach Pink Floyd, w tym na Dark Side Of The Moon. Obecne są również w nagraniach Paula Mc'Cartneya czy Rolling Stones.

TG1 Limiter/Compressor oparty jest wyłącznie na układach dyskretnych, z transformatorami symetryzującymi na wyjściach i wejściach. Elementem limitującym jest rzadko spotykany układ zbudowany na diodach, charakteryzujący się przyjemnymi dla ucha, jedwabistymi zniekształceniami. Ciepły, otwarty dźwięk, często porównywany do Fairchilda 670, charakteryzuje się bardzo ‘muzykalnym’ brzmieniem o pięknie ukształtowanej charakterystyce w najwyższych częstotliwościach.

Opis funkcji przedniego panelu:

THD – umożliwia ominięcie układu progu zadziałania kompresora / limitera (threshold), pozostawiając jednocześnie wszystkie pozostałe układy w torze sygnałowym. Dzięki temu dźwięk staje się wysycony, pełny i ‘tłusty’, a urządzenie z kompresora / limitera przekształca się w ‘Harmonic Distortion Generator’. W ten sposób harmoniczne wzrastają o około 2%.

Comp/Limit – przełącznik pozwalający na wybór trybu pracy urządzenia: kompresorem a limiterem. Limiter działa w bardzo charakterystyczny, klasyczny, pompująco-oddychający sposób. W trybie kompresora urządzenie jest bardziej subtelne, co w ogromnym stopniu poszerza paletę możliwości barwowych TG1. Jednocześnie w każdym z tych ustawień możliwe jest uzyskanie brzmienia prawdziwie ‘niegrzecznego’ lub delikatnego: wszystko zależy od ustawień pozostałych regulatorów, przede wszystkim Hold i Recovery. Jako generalną zasadę można przyjąć, iż tryb limitera częściej bywa użyteczny w pracy nad poszczególnymi śladami, podczas gdy tryb kompresora doskonale sprawdza się w miksach. Oczywiście zasada ta jest bardzo ogólna i w praktyce okazać się może, iż lepiej sprawdzają się zastosowania wręcz przeciwne.

Hold – regulator sterujący poziomem wejściowym urządzenia oraz poziomem progu zadziałania Threshold. Wraz z regulatorem Output/Make-up decyduje o poziomie sygnału na wyjściu urządzenia, wpływając jednocześnie na jego barwę.

Output/Make-up – dwudziestojednopozycyjny przełącznik o kroku 1dB, pozwalający na regulację poziomu sygnału w zakresie +/- 10dB.
Recovery – potencjometr o następujących wartościach:
- w trybie limitera: 0,05 | 0,1 | 0,25 | 0.5 | 1 oraz 2 sekundy
- w trybie kompresora: 0,05 | 0,1 | 0,25 | 0.5 | 1 oraz 2 sekundy

Attack – regulator szybkości ataku, odpowiedniej dla charakterystyki wybranego trybu pracy:
- w trybie limitera: 8 ms
- w trybie kompresora: 47 ms

Modyfikacje wprowadzone do TG1:

1. Funkcja zniekształceń harmonicznych – obecnie standardowe rozwiązanie we wszystkich kompresorach Abbey Road Special Edition TG1. Rozwiązanie to polega na możliwości ominięcia progu zadziałania kompresora / limitera z pozostawieniem wszystkich innych układów w torze sygnałowym, przez co sygnał jest wzbogacany o składowe harmoniczne, decydujące o ‘nasyceniu’ brzmienia.

2. Regulacja poziomu sygnału na wejściu – również standard w obecnie produkowanych TG1. Nowe rozwiązanie z zastosowaniem nowego potencjometru pozwala na lepszą kontrolę nad poziomem sygnału wejściowego, co przekłada się w bezpośredni sposób na precyzję regulacji działania efektu. Urządzenia starsze, pozbawione tej funkcji, mogą być upgrade’owane do tej wersji – zainteresowanych prosimy o kontakt.

Wśród użytkowników Chandler TG1 można znaleźć takich realizatorów, jak:

Jack Joseph Puig (John Mayer, The Black Crowes), Michael Brauer (Coldplay), Butch Vig (Garbage, Nirvana), Paul Simon/Andy Smith, Joe Barresi (Hole,Weezer), Eddie Kramer (Hendrix, Zeppelin), Spike Stent (U2, Oasis, Muse), Ross Hogarth (Mellencamp, Jewel), Michael Wagener (Ozzy, Metallica)

TG1 Limiter został m.in. wykorzystany w poniższych nagraniach:

Kings Of Leon – Sex on Fire (TG1 Limiter, TG2 Pre Amp/DI)

Beyoncé – Lemonade (Curve Bender EQ (Mix Bus), RS124 Compressor, Zener Limiter, TG1 Limiter, Mini Rack Mixer - Tony Maserati)

Garbage – Not Your Kind Of People  - Vocals: LTD-1 EQ/Pre Amp, Guitars: TG2 Pre Amp/DI, Drums: Mix of TG2 Pre Amp/DI, Germanium Pre Amp/DI, Germanium Tone Control, TG1 Limiter (Billy Bush) 

The Beatles – Love (Curve Bender, Zener Limiter, TG1 Limiter) 

The Strokes – Pink Martini (TG2, TG1, Curve Bender, Zener Limiter, Germanium compressor)

Van Halen – A Different Kind of Truth (TG1 Limiter - Drums) - Ross Hogarth

White Stripes – Icky Thump (TG2, TG1, Zener Limiter, Germanium Compressor, Curve Bender) - Joe Chiccarelli  

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Kanały: stereo / dual mono
 • Obwód: dyskretny, tranzystorowy
 • Sekcja I/O: XLR (wszystkie połączenia wykorzystują zbalansowane transformatory) 
 • Moc: ±28v
 • Zasilanie: dedykowany zasilacz Chandler Limited PSU-1 MKII.

 

Pliki do pobrania
 • Broszura
 • Instrukcja obsługi
 • Arkusz ustawień

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

RS124 Compressor

RS124 Compressor

Legendarny kompresor wykorzystywany w Abbey Road Studios, po raz pierwszy zrekonstruowany w oparciu o odręczne, oryginalne notatki jego twórców i wzbogacony o nowe funkcje.
Germanium Pre Amp DI

Germanium Pre Amp DI

Germanowy, monofoniczny przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy
TG12413 Zener Limiter

TG12413 Zener Limiter

Stereofoniczny kompresor masteringowy
REDD Microphone

REDD Microphone

Wyjątkowy, lampowy mikrofon powstały na bazie konstrukcji REDD - legendy Abbey Road Studios - wyposażony we wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy.
RS660 Compressor

RS660 Compressor

Kompresor lampowy bazujący na słynnych procesorach EMI RS124 i Fairchild 660 używanych w studiach Abbey Road w latach 60.
REDD.47 Mic Amplifier

REDD.47 Mic Amplifier

Reinkarnacja legendarnego przedwzmacniacza lampowego, który stanowiąc serce głównej konsolety Abbey Road Studios - EMI.51 - zadecydował o brzmieniu wielu legendarnych nagrań, włączając w to wszystkie nagrania The Beatles zrealizowane w latach 1964-1968.

Artykuły powiązane z produktem

Rozmowa z Wade'em Goeke, szefem Chandler Limited
Wade Goeke, zakładając firmę Chandler Limited, za swój cel obrał odtworzenie brzmienia Abbey Road za pomocą sprzętu, który każdy może mieć w swoim studiu. Poniżej rozmowa, opublikowana pierwotnie na łamach magazynu MusicTech w lipcu 2015 roku.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel