Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
HEDD Quantum
HEDD Quantum
HEDD Quantum
HEDD Quantum

HEDD Quantum

  • Następca legendarnego konwertera AD/DA mogący również pracować jako pełnoprawny Master Clock udostępniający, podobnie jak jego poprzednik, doskonałą emulację lamp mocy oraz naturalnie brzmiącą emulację taśmy.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

HEDD Quantum to następca legendarnego konwertera HEDD (Harmonically Enhanced Digital Device), przełomowego w wierności zamiany lampowo-analogowego brzmienia w domenie cyfrowej. 

W nowej wersji zastosowano ten sam rodzaj taktowania sub pico second jitter, jaki został użyty w  kontrolerze Avocet IIA DAC z tą różnicą, że jest ono dostępne zarówno dla konwersji AD, jak i DA. Rezultatem tego jest doskonały obraz stereo, otwarty dźwięk 3D oraz bardzo dokładna odpowiedź ze sporą ilością detali brzmieniowych. 

Kolejnym udogodnieniem jest dodanie optycznego wejścia/wyjścia, złącza toslink oraz 6 nowych wyjść WC, które zamieniają urządzenie w pełnoprawny Master Clock. Dzięki udostępnieniu 6 wyjść typu ‘Word Clock’ procesor może funcjonować jednocześnie jako konwerter AD/DA i Master Clock taktujący inne urządzenia w studiu.

Dave Hill, założyciel i główny inżynier Crane Song zauważa, że dzięki temu procesorowi użytkownicy otrzymują dwa w jednym - konwersję AD/DA i zegar do taktowania systemu.

Dodatkiem do nowych konwerterów AD/DA, taktowania, I/O oraz wyjść WC, jest ta sama doskonała emulacja lamp mocy (trioda, pentoda) oraz naturalnie brzmiąca emulacja taśmy, znane z poprzedniej wersji procesora.

Do dyspozycji mamy dwa tryby pracy - DIGI oraz ANA. Pierwszy z nich umożliwia wprowadzenie sygnału cyfrowego na jednym z 3 źródłowych wejść i wysyłkę przy użyciu wszystkich 3 wyjść cyfrowych oraz wyjścia analogowego jednocześnie. Drugi umożliwia wprowdzenie sygnału analogowego i taką samą jednoczesną wysyłkę przy użyciu wszystkich 3 wyjść cyfrowych oraz wyjścia analogowego. Co ciekawe, konwertery AD/DA mogą pracować w różnych zakresach próbkowania w tym samym czasie, a generowany analogowo Dither można ustawić zarówno dla 16, jak i 20 bitów.

Procesory AD/DA oraz ASRC zostały stworzone na bazie high-end’owych, 32-bitowych podzespołów AKM dopasowanych z właściwym im flitrowaniem i taktowaniem.

Wszystkie produkty Crane Song mają dożywotnią gwarancję, chociaż jak zauważa Dave Hill, założyciel i główny inżynier tej opartej na lojalności wobec swoich pracowników, branży audio, czy rodzinnego Wisconsin firmy, rzadko się zdarza, że jakiś produkt do nich wraca.

W starożytności uważano, że nad snem żurawia czuwają strażnicy i dlatego ma on wtedy jedną podkuloną nogę schowaną w piórach. To w niej miał trzymać kamień i kiedy zasnął, ten upadał na drugą nogę i budził go. Z procesorem HEDD Quantum nie musisz martwić się o spokojny sen - on robi swoje, a Ty odpoczywasz.

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel