Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo

Flamingo

  • Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Flamingo jest wysokiej klasy dwukanałowym przedwzmacniaczem mikrofonowym opartym na elementach dyskretnych i pracującym w klasie A. Może być stosowany jako transparentny pod względem muzycznym przedwzmacniacz, ale jednocześnie ma możliwość doskonałego emulowania brzmień 'vintage', jak i pozwala na wykreowanie zupełnie nowego charakteru brzmienia, zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Flamingo posiada stopniowany przełącznik wzmocnienia na wejściu, pozwalający na dokładną regulację, jak i pełną powtarzalność ustawień, oraz umożliwiający ciągłą, nieskokową regulację wzmocnienia potencjometr. Dzięki temu możliwa jest regulacja wzmocnienia w zakresie od 6 dB do 66 dB. Każdy kanał został wyposażony w niezależny przełącznik fazy i zasilania Phantom Power +48 dB. Flamingo posiada również dwukanałowy, 22-elementowy miernik VU z sygnalizatorem przesterowań, pozwalający na bardzo precyzyjny monitoring poziomu sygnału i łatwe jego wyregulowanie. O unikalności Flamingo decydują między innymi dwie bardzo ciekawe funkcje: 'Sound' i 'Iron'. Przełącznik 'Sound' zmienia rodzaj i charakter brzmienia przedwzmacniacza, zaś 'Iron' dodaje specyficznego, dolnopasmowego zniekształcenia 'distortion'. Dzięki tym dwóm przełącznikom możliwe jest uzyskanie czterech różnych charakterów brzmieniowych. Flamingo posiada beztransformatorowe, zbalansowane wejścia i wyjścia. Urządzenie zostało umieszczone w obudowie rack o wysokości 1U.

Przedwzmacniacz Flamingo został stworzony jako uniwersalne narzędzie, pozwalające na rejestracje dowolnego źródła czy pracę dla potrzeb radia i telewizji. Dzięki wysokiej jakości oraz wypracowanej intuicyjności obsługi Flamingo jest przedwzmacniaczem, który pomoże zrealizować dowolną wizję za przyśnięciem jednego przycisku.

Charakterystyka:

  • 22-elementowy miernik VU
  • tor audio zbudowany na elementach dyskretnych
  • klasa A
  • beztransformatorowe, zbalansowane wejścia i wyjścia
  • wybieralny rodzaj koloryzacji barwowej lub transparentna praca

Zastosowanie:

  • profesjonalne studia nagraniowe
  • studia projektowe
  • systemy nagłośnieniowe

Uwagi dodatkowe:

Przełącznik 'Sound'

Przełącznik 'Sound' zmienia typ przedwzmacniacza. Nie jest to emulacja, a rzeczywiste przełączenie toru sygnałowego na innej konstrukcji przedwzmacniacz. Ten inny przedwzmacniacz posiada kompletnie inne brzmienie. W trybie 'Fat' sygnał wzbogacony jest o składowe harmoniczne drugiego i trzeciego rzędu. Ilość tych składowych harmonicznych jest uzależniona od typu sygnału i ustawień pozostałych parametrów. Podczas pracy z częścią sygnałów efekt będzie słyszalny bardzo wyraźnie, natychmiast po naciśnięciu przycisku, w innych przypadkach zmiana koloryzacji materiału dźwiękowego będzie bardzo subtelna. Ich siła jest silnie związana z charakterem danej barwy, jej czystością i jednorodnością. Na przykład zniekształcenia typu distorition harmonicznych drugiego rzędu, pojawiających się w postaci oktawy, znacznie lepiej będą słyszalne w przypadku barwy fletu niż gitary elektrycznej. Główne zastosowanie tego trybu to 'wytłuszczenie', pogrubienie i nasycenie dźwięku. Jeżeli idea wprowadzenia zniekształceń typu distortion wydaje się zbyt radykalna, pamiętać należy, że właśnie to różni przedwzmacniacze: charakterystyka zniekształceń. Dzięki długotrwałym badaniom, eksperymentom i ciągłym poszukiwaniom, twórcom tego urządzenia udało się uzyskać zniekształcenia distortion, które brzmią przyjemnie. Są to zniekształcenia bardzo podobne do tych, które stanowią o atrakcyjności lamp. Tryb ten jest bardzo funkcjonalny w odniesieniu do wokalu, basu, perkusji, i każdego dowolnego instrumentu, którego brzmienie jest lepsze, gdy jest bardziej 'tłuste' i pełne. Linie wokali często wymagają takiego 'wytłuszczenia', ale zazwyczaj nie dotyczy to wszystkich partii, a na przykład tylko głównego wokalu, podczas gdy pozostawienie nienasyconych linii chórków pozwala w doskonały sposób uzyskać głębię poszczególnych planów miksu. Ciekawym trickiem jest obniżenie siły sygnału na wejściu o 6 dB, i zwiększenie go o tyle samo na wyjściu. To sprawia, ze wzmacniacz generujący omawiane składowe harmoniczne pracuje silniej, przez co ilość harmonicznych rośnie przy zachowaniu takiej samej głośności. Taki sam zabieg równie świetnie sprawdza się w przypadku trybu 'Iron'. Należy zwrócić uwagę, iż zmieniając tryb pracy przedwzmacniacza, zmieniamy charakter pracy obu kanałów. I w obu kanałach może pojawić się krótki trzask w momencie przełączania. Jest to nieuniknione, ponieważ zmieniając położenie przełącznika, zmieniana jest część toru sygnałowego - moduł przedwzmacniacza. Szczególnie w związku z tym nie jest zalecane przeprowadzanie tej zmiany podczas rejestracji materiału. Wszelkie zmiany konstrukcyjne, które pozwoliłyby na wyeliminowanie tego przydźwięku miałyby negatywny wpływ na jakość sygnału, dlatego konstruktorzy postanowili pozostać przy takim rozwiązaniu.

Przełącznik 'Iron'

Przełącznik ten włącza układ wprowadzający zniekształcenia (distortion) charakterystyczny dla wzmacniaczy. W trybie "Iron" zniekształcane są niższe częstotliwości, zaś wysokie pozostają bez zmian. Oznacza to, iż podczas gdy układ dodawał będzie 5% zniekształceń w okolicy 40 Hz, zniekształcenia przy częstotliwości 120 Hz wynosić będą już tylko 0,5%. Podczas rejestracji basu efekt 'distortion' pojawi się wówczas jedynie przy niższych dźwiękach, zaś w przypadku gry w wyższym paśmie dźwięk pozostanie bez zmian. To sprawia, iż dźwięki niższe są lepiej słyszalne i bardziej czytelne. Efekt doskonale sprawdza się nie tylko w odniesieniu do instrumentów basowych: świetnie radzi sobie z każdym sygnałem, który w swoim spektrum posiada częstotliwości basowe. Graniczną częstotliwością jest 400 Hz, jednak nawet powyżej tej częstotliwości efekt jest lekko słyszalny. Przełącznik 'Iron' działa w odniesieniu do obu kanałów równocześnie. Podobnie jak w przypadku przełącznika 'Sound', słyszalny może być przydźwięk podczas przełączania tego trybu. Jednakże każda próba wyeliminowania tego efektu mogła wpłynąć ujemnie na jakość sygnału, więc konstruktorzy, stawiając na jakość dźwięku, pozostawili tę niewielką niedogodność.

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel