• Flamingo
 • Flamingo

Flamingo

 • Dwukanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy.
Crane Song

Crane Song to jedna z najbardziej znaczących firma pro audio na rynku amerykańskim. Jej założycielem jest Dave Hill, wcześniej konstruktor Summit Audio.  

 

Dave Hill już od najmłodszych lat pasjonował się elektroniką, łącząc tę pasję ze swoim zamiłowaniem do muzyki. Konstruował syntezatory i urządzenia pro-audio, co sprawiło, że już jako uczeń collage’u zarabiał konstruowaniem urządzeń na potrzeby lokalnego sklepu muzycznego W latach siedemdziesiątych pracował jako realizator, zajmując się nagraniami muzycznymi jak i postprodukcją filmową, co pozwoliło mu poznać najgłębsze tajniki pracy studyjnej, problemy, z jakimi borykają się realizatorzy i ich potrzeby. Dlatego gdy na początku lat 80. został poproszony przez dealera używanego sprzętu pro-audio o skonstruowanie kompresora lampowego, który miałby szlachetne, pełne i ciepłe brzmienie starego, lampowego urządzenia, a jednocześnie charakteryzowałby się czystym, klarownym dźwiękiem, nie pozwalając zdystansować się nowoczesnym konstrukcjom, wiedział, jak się do tego zabrać.  

 

W taki sposób powstał Summit Audio TLA-100, a Dave Hill został uznany za jednego z najzdolniejszych konstruktorów sprzętu pro audio. Dave swoimi oryginalnymi konstrukcjami sprawił, że Summit Audio stało się marką cenioną i obdarzoną ogromną renomą. Począwszy od 1984 roku, gdy Summit Audio miało jednego pracownika – Dave Hilla – i jedno urządzenie – TLA-100, w ciągu dziesięciu lat zostało firmą z ogromną linią produktów i kilkunastoma pracownikami na etacie. W 1994 roku Summit Audio przeniosło się do Kalifornii.  

 

W sierpniu 1995 roku Dave Hill wraz z grupą kilku najzdolniejszych konstruktorów Summit Audio rozpoczął działalność swojej nowej firmy: Crane Song. Pierwszą konstrukcją, jak powstała w ramach nowej firmy, był lampowy wzmacniacz dla magnetofonu taśmowego ATR-102 o symbolu HDV-2. Jest on dotąd produkowany przez Crane Song na potrzeby ATR Sevice Company.  

 

Kolejną konstrukcją sygnowaną logo Crane Song został dwukanałowy kompresor - limiter klasy A, zbudowany na elementach dyskretnych, STC-8. Dzisiejsza rodzina urządzeń Crane Song urosła znacznie: HEDD 192 (Harmonically Enhanced Digital Device), stereofoniczny przedwzmacniacz Flamingo, Trakker – jednokanałowy kompresor, oraz wielofunkcyjny Spider: ośmiokanałowy przedwzmacniacz, mikser i konwerter analogowo – cyfrowy.  

 

Crane Song skutecznie łączy nostalgiczną miłość do ciepłego, nasyconego, pełnego i głębokiego dźwięku, jaki charakteryzuje domenę analogową, a zwłaszcza saturację taśmy magnetycznej, z najnowszą technologią analogową i cyfrową.   Dzięki ogromnemu doświadczeniu Dave Hilla w pracy z każdą z tych technologii, urządzenia Crane Song brzmią pięknie i porywająco, co doceniają najwięksi fachowcy z branży pro audio. Wśród użytkowników Crane Song można znaleźć same sławy – poniżej lista niektórych użytkowników z uwzględnieniem wybranych przez nich urządzeń. 

Flamingo jest wysokiej klasy dwukanałowym przedwzmacniaczem mikrofonowym opartym na elementach dyskretnych i pracującym w klasie A. Może być stosowany jako transparentny pod względem muzycznym przedwzmacniacz, ale jednocześnie ma możliwość doskonałego emulowania brzmień 'vintage', jak i pozwala na wykreowanie zupełnie nowego charakteru brzmienia, zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Flamingo posiada stopniowany przełącznik wzmocnienia na wejściu, pozwalający na dokładną regulację, jak i pełną powtarzalność ustawień, oraz umożliwiający ciągłą, nieskokową regulację wzmocnienia potencjometr. Dzięki temu możliwa jest regulacja wzmocnienia w zakresie od 6 dB do 66 dB. Każdy kanał został wyposażony w niezależny przełącznik fazy i zasilania Phantom Power +48 dB. Flamingo posiada również dwukanałowy, 22-elementowy miernik VU z sygnalizatorem przesterowań, pozwalający na bardzo precyzyjny monitoring poziomu sygnału i łatwe jego wyregulowanie. O unikalności Flamingo decydują między innymi dwie bardzo ciekawe funkcje: 'Sound' i 'Iron'. Przełącznik 'Sound' zmienia rodzaj i charakter brzmienia przedwzmacniacza, zaś 'Iron' dodaje specyficznego, dolnopasmowego zniekształcenia 'distortion'. Dzięki tym dwóm przełącznikom możliwe jest uzyskanie czterech różnych charakterów brzmieniowych. Flamingo posiada beztransformatorowe, zbalansowane wejścia i wyjścia. Urządzenie zostało umieszczone w obudowie rack o wysokości 1U.

Przedwzmacniacz Flamingo został stworzony jako uniwersalne narzędzie, pozwalające na rejestracje dowolnego źródła czy pracę dla potrzeb radia i telewizji. Dzięki wysokiej jakości oraz wypracowanej intuicyjności obsługi Flamingo jest przedwzmacniaczem, który pomoże zrealizować dowolną wizję za przyśnięciem jednego przycisku.

Charakterystyka:

 • 22-elementowy miernik VU
 • tor audio zbudowany na elementach dyskretnych
 • klasa A
 • beztransformatorowe, zbalansowane wejścia i wyjścia
 • wybieralny rodzaj koloryzacji barwowej lub transparentna praca

Zastosowanie:

 • profesjonalne studia nagraniowe
 • studia projektowe
 • systemy nagłośnieniowe

Uwagi dodatkowe:

Przełącznik 'Sound'

Przełącznik 'Sound' zmienia typ przedwzmacniacza. Nie jest to emulacja, a rzeczywiste przełączenie toru sygnałowego na innej konstrukcji przedwzmacniacz. Ten inny przedwzmacniacz posiada kompletnie inne brzmienie. W trybie 'Fat' sygnał wzbogacony jest o składowe harmoniczne drugiego i trzeciego rzędu. Ilość tych składowych harmonicznych jest uzależniona od typu sygnału i ustawień pozostałych parametrów. Podczas pracy z częścią sygnałów efekt będzie słyszalny bardzo wyraźnie, natychmiast po naciśnięciu przycisku, w innych przypadkach zmiana koloryzacji materiału dźwiękowego będzie bardzo subtelna. Ich siła jest silnie związana z charakterem danej barwy, jej czystością i jednorodnością. Na przykład zniekształcenia typu distorition harmonicznych drugiego rzędu, pojawiających się w postaci oktawy, znacznie lepiej będą słyszalne w przypadku barwy fletu niż gitary elektrycznej. Główne zastosowanie tego trybu to 'wytłuszczenie', pogrubienie i nasycenie dźwięku. Jeżeli idea wprowadzenia zniekształceń typu distortion wydaje się zbyt radykalna, pamiętać należy, że właśnie to różni przedwzmacniacze: charakterystyka zniekształceń. Dzięki długotrwałym badaniom, eksperymentom i ciągłym poszukiwaniom, twórcom tego urządzenia udało się uzyskać zniekształcenia distortion, które brzmią przyjemnie. Są to zniekształcenia bardzo podobne do tych, które stanowią o atrakcyjności lamp. Tryb ten jest bardzo funkcjonalny w odniesieniu do wokalu, basu, perkusji, i każdego dowolnego instrumentu, którego brzmienie jest lepsze, gdy jest bardziej 'tłuste' i pełne. Linie wokali często wymagają takiego 'wytłuszczenia', ale zazwyczaj nie dotyczy to wszystkich partii, a na przykład tylko głównego wokalu, podczas gdy pozostawienie nienasyconych linii chórków pozwala w doskonały sposób uzyskać głębię poszczególnych planów miksu. Ciekawym trickiem jest obniżenie siły sygnału na wejściu o 6 dB, i zwiększenie go o tyle samo na wyjściu. To sprawia, ze wzmacniacz generujący omawiane składowe harmoniczne pracuje silniej, przez co ilość harmonicznych rośnie przy zachowaniu takiej samej głośności. Taki sam zabieg równie świetnie sprawdza się w przypadku trybu 'Iron'. Należy zwrócić uwagę, iż zmieniając tryb pracy przedwzmacniacza, zmieniamy charakter pracy obu kanałów. I w obu kanałach może pojawić się krótki trzask w momencie przełączania. Jest to nieuniknione, ponieważ zmieniając położenie przełącznika, zmieniana jest część toru sygnałowego - moduł przedwzmacniacza. Szczególnie w związku z tym nie jest zalecane przeprowadzanie tej zmiany podczas rejestracji materiału. Wszelkie zmiany konstrukcyjne, które pozwoliłyby na wyeliminowanie tego przydźwięku miałyby negatywny wpływ na jakość sygnału, dlatego konstruktorzy postanowili pozostać przy takim rozwiązaniu.

Przełącznik 'Iron'

Przełącznik ten włącza układ wprowadzający zniekształcenia (distortion) charakterystyczny dla wzmacniaczy. W trybie "Iron" zniekształcane są niższe częstotliwości, zaś wysokie pozostają bez zmian. Oznacza to, iż podczas gdy układ dodawał będzie 5% zniekształceń w okolicy 40 Hz, zniekształcenia przy częstotliwości 120 Hz wynosić będą już tylko 0,5%. Podczas rejestracji basu efekt 'distortion' pojawi się wówczas jedynie przy niższych dźwiękach, zaś w przypadku gry w wyższym paśmie dźwięk pozostanie bez zmian. To sprawia, iż dźwięki niższe są lepiej słyszalne i bardziej czytelne. Efekt doskonale sprawdza się nie tylko w odniesieniu do instrumentów basowych: świetnie radzi sobie z każdym sygnałem, który w swoim spektrum posiada częstotliwości basowe. Graniczną częstotliwością jest 400 Hz, jednak nawet powyżej tej częstotliwości efekt jest lekko słyszalny. Przełącznik 'Iron' działa w odniesieniu do obu kanałów równocześnie. Podobnie jak w przypadku przełącznika 'Sound', słyszalny może być przydźwięk podczas przełączania tego trybu. Jednakże każda próba wyeliminowania tego efektu mogła wpłynąć ujemnie na jakość sygnału, więc konstruktorzy, stawiając na jakość dźwięku, pozostawili tę niewielką niedogodność.

Pliki do pobrania
 • Instrukcja obsługi
 • Test

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Egret - D/A Converter

Egret - D/A Converter

8-kanałowy konwerter D/A z sumatorem.
Insigna - Tube EQ 500

Insigna - Tube EQ 500

Lampowy korektor w formacie 500 bazujący na popularnej lampie 12AX7, wyposażony w 3 zakresy oraz filtry, pozwalający osiągnąć bogaty, nasycony drugą harmoniczną sygnał
HEDD Quantum

HEDD Quantum

Następca legendarnego konwertera AD/DA mogący również pracować jako pełnoprawny Master Clock udostępniający, podobnie jak jego poprzednik, doskonałą emulację lamp mocy oraz naturalnie brzmiącą emulację taśmy.
Ibis - Stereo EQ

Ibis - Stereo EQ

Dwukanałowy korektor masteringowy.
Solaris Quantum - D/A Converter

Solaris Quantum - D/A Converter

Referencyjny, działający w trybie stand-alone konwerter cyfrowo-analogowy bazujący na nowatorskiej technologii Quantum.
Peacock - Vinyl Emulation (PT)

Peacock - Vinyl Emulation (PT)

Wtyczka programowa pozwalająca uzyskać grube, silnie nasycone i bogate w drugą harmoniczną brzmienie płyty winylowej.
Syren - Tube Preamp 500

Syren - Tube Preamp 500

Uniwersalny przedwzmacniacz lampowy bazujący na podwójnej triodzie i lampie 12AX7, seria 500.
Phoenix I - Tape Emulation (TDM)

Phoenix I - Tape Emulation (TDM)

Programowa emulacja saturacji taśmowej działająca na platformie TDM.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel