Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Phoenix I - Tape Emulation (TDM)
Phoenix I - Tape Emulation (TDM)
Phoenix I - Tape Emulation (TDM)
Phoenix I - Tape Emulation (TDM)

Phoenix I - Tape Emulation (TDM)

  • Programowa emulacja saturacji taśmowej działająca na platformie TDM.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Phoenix to wtyczka TDM, działająca w środowisku Pro Tools HD, której zadaniem jest dodanie analogowego brzmienia do nagrań produkowanych w domenie cyfrowej, poprzez zwiększenie ich głośności, ale bez zmiany czułości, co kojarzyć się może z kompresją występującą podczas analogowej rejestracji materiału audio. Wtyczka sprawdzi się dodając realizmu do wszelkiej maści modelowanych brzmień syntezatorowych, czy cyfrowych samplerów, a pięć dostępnych ustawień, pozwoli uzyskać bardziej muzyczne i satysfakcjonujące brzmienie.

Każdy z dostępnych presetów emuluje odrębną charakterystykę taśmowej saturacji - Luminescent oferuje najbardziej neutralne brzmienie, Irdescent podbija nieco dół i środek pasma, co może kojarzyć się z działaniem potencjometra Tape w procesorze HEDD-192. Kolejny Radiant charakteryzuje się bardziej intensywnym zakrzywieniem kompresji, a Dark Essence oraz Luster brzmią jeszcze agresywniej, z czego pierwszy świetnie sprawdzi się podczas obróbki ścieżek wokalnych, redukując sybilanty. Dodatkowo, do każdego z ustawień, możliwe jest dobranie odpowiedniego odcienia - Gold zapewnia praktycznie płaską odpowiedź, Sapphire rozjaśnia nieco brzmienie, podczas gdy Opal ociepla je. Potencjometr Level kontroluje natężenie efektu w sygnale źródłowym, a Input Trim determinuje nasycenie taśmowej saturacji oraz zapobiega podcinaniu sygnału w procesie “clippingu”. 

Nawet subtelne wykorzystanie ustawień wtyczki Phoenix, wzbogaci nagrania, dodając do nich analogowe ciepło, tak bardzo potrzebne w domenie cyfrowych realizacji.

Wtyczka współpracuje ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi platformę TDM: 
MIX, HD, Venue. PC, MAC and MAC PRO
Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel