Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Phoenix II - Tape Emulation (PT10, PT11)

Phoenix II - Tape Emulation (PT10, PT11)

  • Programowy saturator taśmowy działający na platformie AAX.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Phoenix II to niejako aktualizacja ustawień znanych z poprzedniej wersji wtyczki programowej, z tą różnicą, że tym razem aplikacja działa na platformie AAX w środowisku systemu Pro Tools 10, wyróżniając się dodatkowo niższym poziomem szumu oraz pracując w arytmetyce 32-bitowej liczby zmiennoprzecinkowej.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, zadaniem wtyczki jest dodanie analogowego brzmienia do nagrań produkowanych w domenie cyfrowej, poprzez zwiększenie ich głośności, ale bez zmiany czułości, co kojarzyć się może z kompresją występującą podczas analogowej rejestracji materiału audio. Wtyczka sprawdzi się dodając realizmu do wszelkiej maści modelowanych brzmień syntezatorowych, czy cyfrowych samplerów, a pięć dostępnych ustawień, pozwoli uzyskać bardziej muzyczne i satysfakcjonujące brzmienie.

Tym razem Dave Hill, założyciel i głowny projektant firmy, wykorzystał swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie podczas wieloletniej pracy w charakterze inżyniera dźwięku, tworząc przydatną w studiu i muzycznie brzmiącą aplikację, stosując skrupulatne podejście do szczegółów, które było podstawą stworzenia popularnego taśmowego rejestratora “Aria”. Zjawiska zachodzące podczas działania wtyczki Phoenix II, nie tylko emulują charakterystykę saturacji nieliniowej, powstającej podczas rejestracji materiału na taśmę magnetyczną, ale również uwydatniają procesy zachodzące w  samym rejestratorze, reprodukując te same zakrzywienia EQ. Biorąc swój początek w technologii znanej z procesora HEDD, flagowego konwertera firmy, wtyczka Phoenix II została zoptymalizowana specjalnie dla współpracy z architekturą systemu AVID Pro Tools 10.

Tak samo jak w pierwowzorze, każdy z dostępnych presetów emuluje odrębną charakterystykę taśmowej saturacji - Luminescent oferuje najbardziej neutralne brzmienie, Irdescent podbija nieco dół i środek pasma, co może kojarzyć się z działaniem potencjometra tape w procesorze HEDD-192. Kolejny Radiant charakteryzyje się bardziej intensywnym zakrzywieniem kompresji, a Dark Essence oraz Luster brzmią jeszcze agresywniej, z czego pierwszy świetnie sprawdzi się podczas obróbki ścieżek wokalnych, redukując sybilanty. Dodatkowo, do każdego z ustawień, możliwe jest dobranie odpowiedniego odcienia - Gold zapewnia praktycznie płaską odpowiedź, Sapphire rozjaśnia nieco brzmienie, podczas gdy Opal ociepla je. 

Potencjometr Level kontroluje natężenie efektu w sygnale źródłowym, a Input Trim determinuje nasycenie taśmowej saturacji oraz zapobiega podcinaniu sygnału w procesie “clippingu”. 

Wtyczka Phoenix II to właściwy wybór dla realizatorów, którym zależy na odtworzeniu unikalnych cech rejestratora taśmowego w domenie cyfrowej, dzięki czemu poszczególne instrumenty, czy całe nagrania uzyskają to analogowe, tłuste brzmienie.

Na koniec należy dodać, że możliwy jest zakup pełnej licencji wtyczki lub aktualizacja wersji TDM.

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel