Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Peacock - Vinyl Emulation (PT)

Peacock - Vinyl Emulation (PT)

  • Wtyczka programowa pozwalająca uzyskać grube, silnie nasycone i bogate w drugą harmoniczną brzmienie płyty winylowej.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Peacock to wtyczka działająca w środowisku Pro Tools, która użyta na sumie stereo, nasyci nagrania charakterystyką płyt winylowych, a zapięta na indywidualnej ścieżce, wytłuści ją, wygładzając jednocześnie zawartość harmonicznych, co świetnie sprawdzi się podczas obróbki linii wokalnych, czy innych instrumentów.

Do dyspozycji użytkownika są trzy wirtualne potencjometry - Harmonic, Dynamic orazOutput Trim,przełącznik Dither i działający krokowo - Color. Pierwsze dwa współpracują ze sobą, kontrolując poziom nasycenia sygnału efektem distortion, podczas gdy przełącznik Color zmienia ich charakterystykę i interakcję oraz dodatkowo, wraz z potencjometrem Dynamic, ustala maksymalny poziom środkowych częstotliwości. Uwagę zwraca działanie potencjometru Dynamic, który czasowo moduluje składowe nasycenia sygnału efektem distortion, które są w dużej mierze zależne od zakrzywienia RIAA - techniki używanej podczas produkcji płyt winylowych, pozwalającej zmniejszyć szum powstający podczas stykania się igły z powierzchnią płyty. Warto zauważyć, że na modulacje czasową podczas odtwarzania płyty winylowej mają wpływ dwa czynniki - pierwszy wynika z tego, że igła i rowki na powierzchni płyt nie mają takiego samego kształtu, co określa się terminem Tracing Distortion. Drugi to Tracking Distortion - polega on na braku prawidłowej geometrii systemu odtwarzania i niemożliwości perfekcyjnego podążania za zapisem płyty. 

Kolejny z potencjometrów - Dither - dodaje do sygnału niskopoziomowy szum, redukujący zakłócenia podczas odtwarzania dźwięku w rozdzielczości mniejszej, niż 16 bitów oraz dodatkowo kontroluje wewnętrzne parametry wtyczki. Działający krokowo potencjometr Color, podbarwia przetwarzany sygnał, obniżając jednocześnie poziom wysoko-pasmowej kompresji w amplitudzie sygnału. Do dyspozycji mamy tu szerokie spektrum ustawień, od delikatnego Silver, przez najbliższy sygnałowi z płyt, czy plików wave - Gold, po coraz bardziej nasycone Rich, Fat i Deep. Wykorzystując przy tym potencjometr Dynamic, dodajemy do podbarwionego sygnału częstotliwości niskiego środka.

Po prostu: "Make it sound like a record!"

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel