Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Europa
Europa
Europa
Europa

Europa

  • Monofoniczny przedwzmacniacz mikrofonowy z regulacją harmonicznych.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Dave Hill Designs z dumą przedstawia całkowicie nową koncepcję przedwzmacniacza mikrofonowego, czyli model Europa One. Po latach prac nad prototypem, producent jest przekonany, że branża audio jest w końcu gotowa na nowe rozwiązania, zastosowane w Europa One.

Standartowe funkcje, takie jak odwrócenie fazy, zasilanie phantom czy wejście instrumentalne, oczywiście nadal są do dyspozycji. Wejście mikrofonowe posiada trzy możliwe ustawienia impedancji - 2.2 kOhm dla typowej współpracy z mikrofonami, 300 Ohm oraz Hi-Z, skutkujące odmiennymi brzmieniami mikrofonów. Wejście instrumentalne ma wartość 1.2 mega Ohm, co jest idealną wielkością dla elektrycznych gitar. Poziom wzmocnienia jest regulowany w skokach co 1dB w zakresie od 0 do 66 dB dla sygnału mikrofonowego i zakresie od 0 do 30 dB dla sygnału instrumentalnego. Miernik wzmocnienia ma postać dwucyfrowego wyświetlacza LED. Trójstopniowy filtr low cut o zakresie działania 18 dB/oktawę obsługuje częstotliwości 148 Hz, 130 Hz, 117 Hz, 100 Hz, 81 Hz, 63 Hz, 48 Hz i 33 Hz. Ma również funkcję "off".

Unikalne w przedwzmacniaczu Europa One są trzy parametry, zmieniające charakter brzmieniowy urządzenia. Pierwsza z funkcji, SPEED, reguluje szybkość działania preampu. Możliwych jest dziewięć ustawień, z czego 8 to ustawienie najszybsze, a 0 jest drastycznie powolne. Kolejna funkcja pozwala regulować zawartość parzystych składowych harmonicznych w zakresie od 0 do 8, a ostatnia reguluje zawartość składowych harmonicznych nieparzystych. W obu przypadkach wartość 0 daje najczystszy sygnał. Wszystkie te trzy analogowe układy są połączone szeregowo, więc np. ustawienie składowych parzystych wpływa na szybkość preampu, a ustawienie składowych nieparzystych oddziaływuje zarówno na szybkość, jak i składowe parzyste przedwzmacniacza.

Wszystkie funkcje, czyli gain, szybkość, składowe nieparzyste i składowe parzyste nastawiane są skokowo, więc łatwe jest ewentualne odtworzenie ustawień.

Miernik ma ustawiony punkt odniesienia 0 VU przy poziomie +4 dBu. Zmiany ukazywane są w skokach co 1 dB, w zakresie do +20 dB powyżej 0 VU i -25 dB poniżej 0 VU, z tym że poniżej wartości -16 dB skok jest większy niż 1 dB.

Maksymalny poziom symetrycznego wyjścia to +24 dBu, natomiast maksymalny poziom symetrycznego wejścia wynosi +24 dBu przy wartości gain 0 dB. Dzięki temu Europa One z powodzeniem może być wykorzystywany podczas nadawania charakteru brzmieniowego w fazie miksu.

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel