Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47
GA-47

GA-47

 • Inkarnacja legendarnego lampowego mikrofonu pojemnościowego U47 produkowanego pierwotnie przez firmę Neumann w latach 1949-1965.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Każdy realizator wie, że mikrofon Neumann U-47 to najbardziej pożądana konstrukcja wśród klasycznych wielkomembranowych mikrofonów pojemnościowych. Niestety w związku z małą dostępnością prawidłowo działających oryginalnych urządzeń, wielu producentów próbuje odtworzyć magię brzmienia tego legendarnego mikrofonu, zadając sobie jednocześnie pytanie “czy ich wersja brzmi tak dobrze jak oryginał”? Pytanie jakie postawili sobie projektanci firmy Golden Age Premier brzmi jednak inaczej: “czy nasza wersja oferuje jakość i zalety klasycznego mikrofonu U-47 w doskonałej kondycji?”

Neumann U-47 był produkowany w latach 1949-1965, co oznacza, że oryginalne mikrofony są dziś trudno dostępne i wiele z nich nie nagrywa już tak jak kiedyś. Z kolei każda z nowych konstrukcji imitujących to charakterystyczne brzmienie, dodaje do niego swój specyficzny odcień, w związku z czym nie jest łatwo stwierdzić, który z nich oferuje dokładnie “to” brzmienie. 

Czy w związku z tym świat profesjonalnych nagrań potrzebuje jeszcze jednego mikrofonu w stylu U-47? Odpowiedź brzmi: “TAK!” W związku z tym firma Golden Age Project,  po  kilku latach eksperymentów i wartościowych opinii środowiska pro-audio, powołała do życia nową linię produktów high-end, na której czele stoi lampowy, wielkomembranowy mikrofon GA-47

Mikrofon GA-47 z serii Golden Age Premier to wynik sporego nakładu pracy, dedykacji i  nieskończonej ilośći testów w studiach na całym świecie. Rezultatem tych działań jest mikrofon, który oferuje bezkompromisowe, charakterystyczne brzmienie, które przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią sobie doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z niezliczonej ilości nagrań, łatwość obsługi i możliwość wykorzystania go w wielu sytuacjach - od nagrań wokalu, po inne wymagające zadania.

Wartość mikrofonu podnosi fakt, że nie jest on produkowany seryjnie, ale przygotowywany ręcznie przez doświadczonych i pełnych pasji konstruktorów. Wewnątrz mikrofonu znajdziemy najwyższej jakości komponenty, a właściwie skalkulowana cena, pozwoli każdemu cieszyć się tym legendarnym brzmieniem. 

W skład zestawu wchodzi stylizowana, tweedowa, w pełni zabezpieczająca walizka typu “flight-case”, zewnętrzny transformator, najwyższej jakości przewód, kosz antywstrząsowy oraz solidne, drewniane pudełko do przechowywania mikrofonu.

Obudowa

Obudowa mikrofonu została wykonana z mosiądzu, a siatka ochronna, będaca istotnym składnikiem znanego wszystkim brzmienia, przypomina tę używaną w U-47. 

Kapsuła

Kapsuła została zaprojektowana w ten sposób, aby spełnić wszelkie aktualne wymogi, łącząc w sobie charakter vinage’owej kapsuły K47 z charakteryzującą się szeroką odpowiedzią częstotliwościową i wysoką czułością kapsuły K67, czego rezultatem jest doskonałe brzmienie  z możliwością wyboru charakterystyki wielokierunkowej lub kardioidalnej. Na potrzeby układu elektronicznego znajdującego się w jej wnętrzu, kapsuła została wykonana tak, aby uzyskać krzywą odpowiedzi częstotliwościowej z właściwym balansem pomiędzy wysokimi, średnimi i niskimi pasmami.

W celu zachowania konsystencji brzmienia, około 200 kapsuł jest testowanych podczas produkcji 50 mikrofonów. 

Specyfikacja kapsuły:

 • Obudowa - mosiądz
 • Średnica kapsuły - 35mm
 • Średnica membrany - 27mm
 • Materiał membrany - powlekana złotem folia, 6-mikronów
 • Kapsuła zamontowana na 7mm aluminiowej płytce w celu zminimaizowania wibracji
 • Czułość przedniej i tylnej części kapsuły nie różni się więcej niż 0.3 dB
 • Czułość pomiędzy kapsułami nie różni się więcej niż 0.5dB.
 • Wysokie normy nałożone na proces produkcji gwarantują stałość pomiędzy różnymi zestawami GA-47

Lampa

Mikrofon GA-47 wykorzystuje nisko-szumową, pentodową lampę NOS Telefunken 800, która została podłączona w trybie lampy triodowej, w celu zmniejszenia efektu przesterowania i obniżenia szumów własnych. Wykonana z nowoczesnego szkła obudowa, jest imitacją klasycznej lampy VF14M, używanej w mikrofonach U-47.

Transformator wyjściowy

Konstrukcja, której rdzeń został wykonany z najwyższej jakości materiałów, wykorzystuje 6.5:1 dwucewkowy transformator wykonany w respektowanej fabryce i jest repliką transformatora BV8, używanego w klasycznym mikrofonie U-47. 

Kondensatory i rezystory

Produkowany w brytyjskiej firmie Ciarit, osiowy kondensator sprzęgający został zaprojektowany na bazie układu MKP wykorzystującego piny wykonane z miedzi. Taki sam typ był używany w słynnym i kosztownym głośniku Nautilus firmy B&W i charakteryzyje się pełnym brzmieniem z szeroką odpowiedzią częstotliwościową. Całości dopełniaja polisterynowe, foliowe kondensatory MIAL z bardzo niskim spadkiem oraz produkowane w USA, rezystory węglowo-foliowe Allen Bradley, charakteryzujące się ciepłym, vintage’owym brzmieniem.

Obwód mikrofonu i połączenia

Elektroniczny obwód mikrofonu został wykonany w technice “point-to point”, z w pełni zaizolowanymi uziemieniami. Wewnętrzne połączenia zostały wykonane z izolowanego teflonem, posrebrzanego drutu miedzianego. Obwód mikrofonu i transformatora jest zbliżony do tego, użytego w U-47, z tą różnicą, że wartości komponentów zostały odpowiednio dopasowane do lampy EF800

Transformator i elektrolitowe kondensatory

Wykonany w vintage’owym stylu zasilacz PSU wykorzystuje wysokiej mocy transformatory typu “R”, charakteryzujące się niskim poziomem szumów i zminimalizowanym polem rozproszenia oraz kondensatory elektrolitowe wysokiej jakości wykorzystywane w konstrukcjach audio. Prosty, ale w pełni efektywny obwód wykorzystuje dwu-stopniową filtrację napięcia żarnika. Wysokie napięcie jest dokładnie filtrowane i stabilizowane przez  dostarczony przez firmę ON półprzewodnik diody Zenera. Aby ułatwić obsługę, wszystkie 3 złącza zostały umieszczone po tej samej stronie obudowy, a dodatkowym ułatwieniem jest wybór charakterystyki działania mikrofonu z poziomu zasilacza.

Przewód mikrofonowy

Produkowany w specjalnych warunkach, izolowany teflonem przewód, został wykonany z (99,99%) miedzi beztlenowej, cynfolii oraz 98% siatki zabezpieczającej, tzn. z bardzo gęstym oplotem ekranującym osłonę kabla. Razem z powlekanymi złotem złączami, zapewnia otwarty i gładki sound.

* Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku, nie użyto żadnego kondensatora sprzęgowego pomiędzy kapsułą, a lampą elektronową, dokładnie tak jak miało to miejsce w mikrofonie U-47. (Nawet najwyższej jakości kondensator ma wpływ na brzmienie).

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Odpowiedź częstotliwościowa - 20Hz - 20kHz
 • Charakterystyka - kardioidalna i omni-kardioidalna
 • Czułość - 12mV/Pa
 • Impedancja nominalna - 200 ohm
 • (Równowartość) poziomu szumów - 10dB
 • Max S.P.L. - 140dB

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel