Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII
GA-251 MkIII

GA-251 MkIII

  • Wielkomembranowy, pojemnościowy mikrofon lampowy, oparty na legendarnej konstrukcji ELA M 251.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

ELA M 250/251 to jeden z najbardziej znanych mikrofonów na świecie, produkowany w latach 50 przez AKG dla firmy Telefunken, po tym jak Neumann zaprzestał produkcji komponentów do mikrofonów U-47, które miał w sprzedaży Telefunken. Mikrofon GA-251 oddaje hołd tej w pełni klasycznej konstrukcji. GA-251 bazuje na tej samej koncepcji, wg której został stworzony GA-47 - oddać w ręce realizatorów i muzyków jakość i możliwości vintage'owego mikrofonu, ale w doskonałej, sklepowej kondycji oraz w przyjaznej cenie. Po stworzeniu odpowiedniej ilości prototypów i porównywaniu każdego z nich do doskonale brzmiących konstrukcji oryginlnych, testując je w środowisku studyjnym, w końcu wszyscy zaangażowani w ten proces jednogłośnie stwierdzili, że udało się osiągnąć założony cel.

Obudowa i siatka ochronna

Obudowa mikrofonu została wykonana z mosiądzu, a grill z żelaza. Ten ultra-ważny komponent, mający bezpośredni wpływ na charakter brzmieniowy mikrofonu, jest podobny do tego używanego w konstrukcji 251. 

Kapsuła

GA-251 wykorzystuje 34-mm kapsułę K251. Dzięki temu, że jest to kapsuła typu "dual-sided", do wyboru mamy tu zarówno charakterystykę kardioidalną, jak i dookólną. Aby zachować właściwą stałość pomiędzy urządzeniami, na każde 50 sztuk GA-251, przypada około 200 kapsuł, z których wybierane jest 50, których specyfikacja zawiera się w wyśrubowanych standardach.

Lampa

GA-251 pracuje na lampie NOS Phillip 5480W, będącej ultra-nisko szumową, pentodową lampą, podłączoną w systemie triodowym, co również pomaga zmniejszyć szumy własne podczas pracy. Cechy charakterystyczne tej lampy to wyważona odpowiedź dźwiękowa, gładki i ciepły charakter brzmienia, wspomniany niski poziom szumów oraz długa żywotność. Napędzający układ lampowy wzmacniacz bazuje na na nowo zaprojektowanym obwodzie, opracowanym specjalnie względem lampy NOS 5840W. 

Transformator wyjściowy

Na wyjściu znajdziemy specjalnie zaprojektowany transformator 'dual bobbin' 10:1 AMI, który został wykonany ze stopu pochodzącego z produkowanych w USA stalowych płacht, a następnie emaliowany w Niemczech. Zapewnia doskonałe wręcz brzmienie, charakteryzujące się wysoką rozdzielczością i doskonałym balansem pomiędzy niskimi, średnimi i wysokimi częstotliwościami.

Kondensatory i rezystory

Kondensator sprzęgowy został wyprodukowany przez znaną w branży elektronicznej francuską firmę Solen. Jest to wysoko zbalansowany kondensator foliowy wykonany z metalizowanego propylenu z wykorzystaniem połączeń z miedzi beztlenowej. Charakteryzuje się bardzo delikatnym i zrównoważonym brzmieniem. Z kolei kondensator kapsuły pracuje w oparciu o konstrukcję NOS Siemens, przypominającą vintage'owy kondensator polistyrenowy, co pozwala zmniejszyć straty w sygnale. Pracujący w trybie bypass kondensator lampy katodowej wykorzystuje z kolei high-endowy kondensator ELNA OFC Cerafine produkowany w Japonii, gdzie połączenia również wykonano z miedzi beztlenowej, co przekłada się na bardzo słodkie i delikatne brzmienie, do wykorzystania nie tylko podczas rejestracji wokalu. Reszta użytych kondensatorów to niskostratne konstrukcje polistyrenowe.

Rezystor wykorzystywany do ustawienia napięcia kapsuły to wysokiej jakości metalowo-foliowa konstrukcja DALE 1%. Przekłada się to na bardzo stabilny poziom pracy, który z kolei prowadzi do lepszej stabilności pomiędzy każdym z mikrofonów. Rezystor dla lampy to nieindukujący komponent pochodzący z amerykańskiej branży IRC audio - tu również wykorzystano połączenia wykonane z czystej miedzi. Dzięki temu poziom dźwięku jest bogaty i pełny brzmieniowo.

Obwód mikrofonu

Mamy tu do czynienia z techniką 'point-to-point', a wszystkie punkty styczne zostały zlutowane z wykorzystaniem cyny ze stopu srebra i złota Mudorf Msolder Supreme. Wykorzystany drut z czystego srebra zmniejsza straty sygnałowe podczas transmisji wewnątrz układu oraz jest gwarancją transparentnego brzmienia. Z kolei wszystkie komponenty połączone z uziemieniem zostały połączone z powierzchnią uziemienia na płytce drukowanej. Wszystkie inne połączenia komponentów wykorzystują technikę 'point-to-point' co daje praktycznie zerową stratę w sygnale i brak przesłuchów.

Transformator zasilacza i kondensatory elektrolitowe

Utrzymany w stylistyce vintage zasilacz PSU pracuje w oparciu o transformator wysokiej mocy typu 'R', charakteryzujący się niskim poziomem szumów i minimalnym polem elektromagnetycznym. Prosty, ale efektywny obwód wykorzystuje filtrowanie typu 'dual-stage' dla napięcia żarzenia. Wysokie napięcie jest również precyzyjnie filtrowane i stabilizowane przy użyciu półprzewodnika 'ON' diody Zenera. Przełącznik odpowiedzialny za wybór charakterystyki kierunkowej został umieszcony na zasilaczu, dzięki czemu realizator może szybko ją zmienić. Przycisk uziemienia z kolei pomoże rozwiązać problemy z głównym zasilaniem i zniwelować pojawiające się w niektórych przypadkach szumy.

Kabel mikrofonowy

Przewód został wyprodukowany w 99% z czystej miedzi beztlenowej z wykorzystaniem izolacji teflonowej, folii cynowej i 98% 'kitmesh' z bardzo gęsto splecioną osłoną przewodu. Przekłada się to na w pełni otwarte i gładkie brzmienie. Złącze mikrofonowe to wykorzystywana w lotnictwie konstrukcja, umożliwiająca stabilne połączenia i zapewniająca żywotność.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • High End, no compromise components and build quality
  • Hand Made in small series, 50 units at a time
  • Capsules selected with very tight tolerances
  • Point-to point wiring with silver-plated wires, no printed circuit board used
  • All soldering points made with Mudorf Msolder Supreme SilverGold solder (Sn88, 6Cu, 1,8Ag, 9,5Au
  • Solid wood microphone box, tweed style system flight case. Every mic, box and psu has a badge with the serial number.

Specifications:

- Maximum SPL: 136dB
- Frequency range: 20Hz-20KHz
- Signal/Noise: 85dBA
- Impedance: <200 Ohm
- Sensitivity: 16mV/Pa
- Microphone dimensions: 50mm(diameter) * 250mm (length)
- Microphone weight: 0,6kg
- PSU dimensions: 200mm (length) * 100mm (width) * 100mm (height)
- PSU weight: 1,5kg

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel