Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp
FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp

FELiX2 - Acoustic Instrument and Mic Preamp

 • Podłogowy, dwukanałowy wzmacniacz instrumentalno-mikrofonowy.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

“Cześć, jestem FELiX2

Wyprodukowany ponad 6 lat temu podłogowy przedwzmacniacz FELiX znacznie pomógł muzykom korzystającym z instrumentów akustycznych, zarówno w studiu jak i na scenie. To co kiedyś wymagało przenoszenia i konfigurowania kilku modułów rackowych, nagle zostało zamknięte w jednym, niewielkim, a przy tym wytrzymałym pudełku. Dzięki współpracy z wieloma wymagającymi muzykami, projektanci firmy Grace Design opracowali nową, ulepszoną i jeszcze bardziej funkcjonalną wersję urządzenia - FELiX2.

Najważniejsze cechy FELiX2 względem poprzedniej wersji:

PRACA W STEREO

 • Tryb 'dual mono' lub 'true stereo' umożliwiające na wybór niezależnych pętli efektowych na każdym z kanałów lub pracę w stereo z mono lub stereofonicznymi źródłami
 • Wyjście 'Stereo amp' umożliwiające podłączenie do stereofonicznego zestawu wzmacniaczy na scenie
 • Stereofoniczne wyjście słuchawkowe umożliwiające pełny i doskonale brzmiący odsłuch źródła podczas gry w studiu lub na scenie

ZMIENNA KONTROLA FAZY

 • Wbudowana zmienna kontrola fazy przypisana do kanału 2 umożliwia zgodność fazową systemów miksowania wejść mic/pickup

WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI W ZAKRESIE KOREKCJI SYGNAŁU 

 • Zaktualizowany potencjometr 'HIGH shelving EQ' teraz wyposażony w dwa "przejściowe" ustawienia - 1k i 2k - pozwalające na jeszcze lepszą kontrole górnego pasma.
 • Nowy filtr środkowozaporowy wykorzystujący wyższe ustawienia Q dla jeszcze bardziej precyzyjnej kontroli czasami problematycznych środkowych częstotliwości

NOWY ZASILACZ

 • Pracujący w klasie II zasilacz eliminujący pętle mas podczas połączeń z scenicznymi wzmacniaczami, czy innym nieizolowanym sprzętem koncertowym
 • NOTA: zasilacz wykorzystuje 2-pinową wtyczkę

LEPSZE MANEWRY NA SCENIE

 • Obudowa została wyposażona w dwa boczne uchwyty, nie tylko ułatwiające przenoszenie urządzeniam oraz nieco niższe potencjometry, chroniące przed przypadkową zmianą ustawień.

FUNKCJA BOOST TYLKO DLA POŁĄCZEŃ LINIOWYCH

 • Zapewnia, że funkcja 'boost' będzie dostępna tylko na kanale drugim (liniowym)

FELiX2 to oferujący studyjną jakość 2-kanałowy przedwzmacniacz instrumentalno-mikrofonowy, di-box (DI) oraz EQ w jednym, zaprojektowany z myślą o muzykach, realizatorach, firmach nagłośnieniowych i salach koncertowych, poszukujących najwyższej jakości rozwiązań do nagłaśniania instrumentów strunowych, takich jak skrzypce, wiolonczele, czy gitary akustyczne. Zbudowany jak czołg z anodyzowanego aluminium i stali nierdzewnej, odporny na zalanie różnego rodzaju napojami (w tym piwem!), umożliwia zastąpienie urządzeń typu rack, oferując dźwięk w studyjnej jakości i szybki dostęp do ustawień na scenie. Opierając się na doskonałym brzmieniu i niezawodności, dobrze znanym z wcześniejszych urządzeń firmy Grace Design, FELiX2 stwarza możliwość uzyskania muzycznego i pełnego niuansów wzmocnienia podczas każdego występu.

Wyposażony w skuteczną sekcję EQ, umożliwia szybkie i intuicyjne kreowanie brzmienia, nawet tych bardziej kłopotliwych w nagłośnieniu instrumentów. Każdy kanał wyposażony został w filtr górnoprzepustowy (High pass filter), z możliwością obcięcia sygnału o 12 dB dla oktawy od 20 Hz do 1 kHz, który może też funkcjonować jako filtr typu “notch”, w szybki sposób wycinając częstotliwość powodująca sprzężenie zwrotne lub generującą niepotrzebne przydźwięki. Jeżeli chodzi o średnie tony, to parametryczna korekcja obejmuje częstotliwości od 70 Hz, aż do 8 kHz. Z kolei odpowiednio skalibrowane potencjometry Low i High odpowiadają za właściwe cieniowanie wysokich i niskich tonów.

Potencjometry są oznaczone w prosty i przejrzysty sposób, co idąc w parze z umieszczeniem ich na (jasnym, bo jest też wersja w kolorze czarnym) panelu przednim, ułatwa szybką orientację podczas koncertu, nawet przy przyciemnionym oświetleniu. Przełącznik nożny udostępnia 3 tryby pracy - pierwszy z nich to tryb “Mute/Tune”, który automatycznie odcina wszystkie wyjścia oraz umożliwia podłączenie stroika (tunera?). Kolejny tryb “Boost”, aktywuje układ podbicia sygnału. Ostatni tryb “A/B” pozwala na przęłączanie pomiędzy dwoma kanałami urządzenia.

FELiX2 proponuje przejrzyste (kitchen sink) podejście do sekcji I/O. Sekcja wejściowa to wejście mikrofonowe 48V na złączu XLR oraz dwa wejścia instrumentalne. W sekcji wyjściowej mamy do dyspozycji dwa niezależne wyjścia DI, każde z izolowanym transformatorem, umożliwiające wysłanie gotowego miksu lub jeżeli zajdzie taka potrzeba, każdego z kanałów osobno do realizatora FOH. Zmiksowany sygnał lub ten pochodzący z kanału 2, może zostać wysłany przy pomocy dedykowanego wyjścia z możliwością regulacji poziomu wzmocnienia (Level controlled amplifier output). Wyjście stroika (tunera?) pozostaje aktywne, nawet w momencie wyciszenia pozostałych kanałów. Przydatnym rozwiązaniem jest zamontowany na panelu bocznym wzmacniacz wyjścia słuchawkowego 1/8” mini-jack, który umożliwia ćwiczenie zagrywek podczas przedłużających się prób dźwięku, czy dobranie odpowiednich parametrów EQ przed występem. Złącze TRS pozwala na podłączenie zewnętrznych efektów, a wisienką na torcie jest wyjście dla dodatkowego przełącznika nożnego, umożliwiającego zdalne sterowanie FELiX’em, jeżeli zostanie na stałe zamontowany w racku lub ustawiony na pulpicie w celu uzyskania szybszej kontroli parametrów podczas gry.

Gitara, bas, skrzypce, mandolina, wiolonczela, banjo, czy nawet ten dziwny 3-strunowy instrument w kształcie tykwy od razu zaprzyjaźnią się z FELiX’em, a jego elastyczność, niezawodność i chęć poprawienia Twojego brzmienia spowodują, że zaczniesz go wymieniać, przedstawiając zespół na koniec koncertu. Bisy gwarantowane!

Warto dodać, że FELiX2 został zaprojektowany i wyprodukowany w słonecznym Lyons, w stanie Kolorado, USA.

A co o urządzeniu mówią jego użytkownicy?

“Gratulacje! Szukałem czegoś takiego od lat. Mój pedalboard, używany przez kilka ostatnich lat, jest teraz przestarzały i bezużyteczny w porównaniu z FELiX’em. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i brzmi dokładnie tak jak miałem nadzieję, że zabrzmi. To najlepszy przedwzmacniacz na jakim grałem" - Bryn Sutton, sześciokrotny zwycięzca w  kategorii “gitarzysta roku” w konkursie IBMA (International Bluegrass Music Association).

“Człowieku, FELiX brzmi świetnie! I jest naprawdę pomocny, bo eliminuje używanie dodatkowego sprzętu. Teraz mam wszystko, czego potrzebuję, zamknięte w jednym urządzeniu: przedwzmacniacz mikrofonowy dla mojego akustycznego basu (kontrabasu?), doskonały EQ i elastyczną sekcję I/O. FELiX świetnie współpracuje też z moim elektrycznym basem. Wszystkie cztery bazy zdobyte! Nie mam pytań!" - John Patitucci - nagrywa i występuje z takimi sławami jak: Chick Corea, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Stan Getz, Wynton Marsalis, czy Joshua Redman.

FELiX to bez porównania najlepszy z przedwzmacniaczy, na który trafiłem, a przez ostatnie dwadzieścia lat przetestowałem je wszystkie. To nie jest jakaś gów*** gitarowa zabawka. To jest prawdziwy, poważny sprzęt audio. Ogromna różnica. Duży, czysty, zdecydowany sygnał i potężny EQ. Wszystko jest tak, jak powinno być. Używam FELiX’a od 2015 r. i nie mogę przestać się nim zachwycać. FELiX to jest to.” - Ed Gerhard

“.............................................” - Twoje imię i nazwisko

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel