Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
C700S

C700S

 • Wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy o trzech kapsułach.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Mikrofony serii 7 oferują bezprecedensową wszechstronność, ponieważ charakterystyka mikrofonu może być zmieniana nie tylko w trakcie rejestracji, ale również na etapie miksowania. Mikrofony C700 zawierają kapsuły omni/ciśnieniowe oraz ósemkowe/gradientowe - każda z dyskretnym wyjściem. Sygnał z nich może być nagrany na osobnych śladach, a więc wyboru charakterystyki możemy dokonać podczas miksu. Swoboda wyboru charakterystyki to niejedyna zaleta tego rozwiązania. Zastosowanie odrębnej equalizacji i kontroli dynamiki sygnałów z kapsuł pozwala na całkowitą władzę nad brzmieniem - na przykład ciepło kapsuły gradientowej, użytej do bliskiego ujęcia wokalu, można połączyć z klarownością kapsuły ciśnieniowej w górnym paśmie poprzez podcięcie górnego pasma kapsuły gradientowej i jednoczesne podcięcie dołu kapsuły ciśnieniowej.

Model C700A posiada dwie kapsuły w jednej obudowie - 16mm kapsułę omni podobną do kapsuły KA11 z mikrofonów Series Six oraz 26mm kapsułę ósemkową. Dla każdego toru zastosowano całkowicie neutralną dla brzmienia elektronikę, znaną z mikrofonów Series Six, czyli kaskadowe wejście FET oraz aktywne, symetryczne wyjście klasy A. Dowolna charakterystyka, od omni do ósemkowej, może być osiągnięta poprzez ustawienie odpowiednich proporcji obu sygnałów.

Model C700S zawiera trzy kapsuły. Dodatkowa, ustawiona poprzecznie kapsuła ósemkowa, uzupełnia kapsuły z modelu C700A. Dzięki połączeniu trzech sygnałów, można uzyskać dowolny, jednoczesny sygnał stereofoniczny. Podobnie jak w modelu C700A, każdy sygnał można nagrać na indywidualny ślad i podczas miksu regulować szerokość panoramy stereo. Wykorzystując trzy kapsuły, każda może "patrzeć" w dowolną stronę planu stereo.

Kapsuły są zamontowane w obudowie wykorzystując wewnętrzny system antywstrząsowy, dlatego mikrofon można zainstalować bezpośrednio na statywie bez konieczności użycia dodatkowych akcesoriów.

Praca z mikrofonami C700A i C700S

Wyjścia z mikrofonu C700A mają oznaczenie W dla kapsuły omni/ciśnieniowej i X dla ustawionej przodem kapsuły ósemkowej/gradientowej. Kapsuła poprzeczna ósemkowa/gradientowa w modelu  C700S ma oznaczenie Y. Jest to odpowiednik formatu Soundfield B, z tym, że nieobecny jest kanał Z. Każda charakterystyka może być otrzymana poprzez odpowiedni miks tych sygnałów, a w przypadku modelu C700S, mikrofon może zbierać sygnał z dowolnego kierunku. Można uzyskać dowolną ilość kanałów wyjściowych miksując dodatkowe kopie W, X i Y w różnych proporcjach.

Wybór charakterystyki (C700A i C700S)

Omni: tylko W

Subcardioid/hypocardioid: W plus X domiksowane z poziomem ok. -6dB

Cardioid: W oraz X po równo

Supercardioid/hypercardioid: X plus W domiksowane z poziomem ok. -6dB

Figure 8: tylko X

Żeby zmienić kierunek mikrofonu (gdy lepiej ma być zbierany sygnał z tyłu mikrofonu), należy odwrócić fazę sygnału X.

Stereo Mid/Side (C700S)

Sygnał M osiąga się przez zmiksowanie W i X. Jeśli będą miały identyczny poziom, uzyskamy charakterystykę typu cardioid. Odpowiednikiem sygnału S w Mid/Side jest sygnał Y. 

Stereo XY (C700S)

Sygnał Mid/Side może zostać przekonwertowany do Left/Right przy pomocy zwykłej matrycy, czyli M+S=left, M-S=right. Na konsolecie uzyskuje się to poprzez podpięcie W i X do kanałów wycentrowanych w panoramie. Będzie potrzebny kabel-splitter typu "Y", który rozdzieli sygnał Y na dodatkowe dwa kanały konsolety. Pierwszy należy ustawić w panoramie skrajnie w lewo, a drugi odwrócić w fazie i ustawić w panoramie skrajnie w prawo. Charakterystykę ustawiamy proporcją W do X, a szerokość stereo poziomem głośności obu kanałów Y jednocześnie.

Dźwięk surround (C700S)

Pięć podstawowych kanałów osiąga się poprzez ustawienie XY (jak wyżej) dla przodu, oraz kopię tego samego z odwróconym w fazie X dla tyłu.

Lewy przód: W+X+Y

Środkowy przód: W+X

Prawy przód: W+X-Y

Lewy tył: W-X+Y

Prawy tył: W-X-Y

Sygnał W ma płaską charakterystykę częstotliwości poniżej 20Hz i może być używany samodzielnie (z odpowiednim filtrowaniem lowpass) jako kanał 0.1 lub LFE.

Sygnały boczne uzyskać można miksując W i Y w ten sam sposób, w jaki uzyskuje się sygnały frontowe miksując W i X.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ: pojemnościowy, ciśnieniowy, ciśnieniowo-gradientowy
 • Charkterystyka częstotliwościowa: dostrajalna w zależności od sposobu miksowania sygnałów (patrz wyżej)
 • Odpowiedź częstotliwościowa: 20-20,000Hz (+/- 2dB od zakrzywienia)
 • Czułość: -41dB ref 1V/Pa (9m/V Pa)
 • Ekwiwalent szumu: 15dB SPL (A-ważone)
 • Poziom przesterowania: 135dB SPL @ 1 kOhm przy obciążeniu <1% THD
 • Złącze wyjściowe: XLR 7-pinowe
 • Waga: 1.2kg
 • Wymiary: 63mm (średnica) x 365mm (długość)
 • Wyprodukowano w USA

 

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel