Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre
Portico 511 Mic Pre

Portico 511 Mic Pre

  • Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z funkcją Silk, seria 500.
3 288,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Moduł 511 został zaprojektowany przez Ruperta Neve'a z użyciem legendarnego symetryzowanego transformatorowo przedwzmacniacza. To oraz uniwersalność, jaką daje układ Silk/Texture sprawiło, że najlepsze, klasyczne brzmienie znalazło się w zasięgu systemu 500.  Użycie układu przedwzmacniacza z modelu 517, uniwersalnego filtra górnoprzepustowego z modelu 5012 oraz cudownie brzmiącego układu Silk z flagowego Portico II Channel sprawiają, że moduł 511 będzie prawdziwym wołem roboczym podczas nagrywania wszystkich istotnych śladów. 

Rupert Neve o konstruowaniu urządzenia: "Zaprojektowanie funkcjonalnego modułu w formacie 500 jest stosunkowo proste. Jednak biorąc pod uwagę ograniczenia napięcia i natężenia prądu oraz dostępność miejsca, jakie narzuca format 500, stworzenie urządzeń dorównujących swoim pełnowymiarowym pierwowzorom, jest nie lada wyzwaniem. Podczas tworzenia modułów z serii Portico 500, mocno eksperymentowaliśmy z różnymi transformatorami i podzespołami tak, by osiągnąć brzmienie równie fantastyczne, co w standardowej serii Portico i aby moduły 500 odpowiadały wyśrubowanym wymogom obowiązującym w renomowanych studiach nagraniowych.

Sekcja Input

Wejście akceptuje sygnał mikrofonowy lub liniowy (warto się upewnić, że w przypadku sygnału liniowego wyłączone jest napięcie +48V!). Wejście o oporności 10KOhm radzi sobie z pełnym sygnałem +22dBu bez konieczności stosowania tłumika pad. Przedwzmacniacz to niereaktywny układ typu TLA (transformer like amplifier), który wyklucza nadmierne obciążenie mikrofonów o słabym sygnale. Potencjometr Gain zapewnia wzmocnienie do 66dB w skokach co 6dB, by łatwo można było odtworzyć ustawienia. Do bardziej precyzyjnej, dodatkowej kontroli w zakresie +/- 6dB służy dodatkowy potencjometr Trim. Do dyspozycji mamy napięcie phantom +48V, które zasili mikrofony pojemnościowe lub potrzebujące tego DI boxy. Zoptymalizowany pod kątem transjentów filtr górnoprzepustowy HPF porusza się płynnie w przedziale 20-250 Hz i pozwala wyeliminować dudnienie oraz efekt zbliżeniowy.

Texture

Jednym z kluczowych układów modułu 511 jest sekcja Red Silk/Texture, zaadaptowana z urządzenia Portico II Channel. Oopcja Texture, bazująca na funkcji Silk z przedwzmacniaczy Portico Series,  ma na celu kontrolowanie zawartości składowych harmonicznych w obrabianym sygnale, a tym samym umożliwia osiągnięcie szerokiej palety brzmień preampu. Podobnie jak w funkcji Silk, układ Red Silk/Texture działa na zasadzie redukowania sprzężenia ujemnego na transformatorze wyjściowym oraz zmienia zakres pasma częstotliwości - wszystko po to, by jak najbardziej zbliżyć się brzmieniem do vintage'owych konstrukcji Ruperta Neve'a. W modelu 511 opcja ta jest znacznie bardziej zaawansowana niż w modelach starszych. Teraz osiągnąć można zniekształcenie THD około dziesięciokrotnie większe niż w oryginalnym układzie Silk przy jego ustawieniu maksymalnym. Dlatego też dołożono wszelkich starań, by spójność obrabianego materiału muzycznego podczas eksperymentów z THD nie uległa żadnym kompromisom. Nie należy funkcji Red Silk/Texture porównywać z podobnymi układami w urządzeniach innych producentów, które często po prostu demolują nagrywany materiał. Konstruktorzy z Rupert Neve Design są zdania, że da się to zrobić w sposób elegancki, odpowiedni do dowolnej sytuacji, konkretnego utworu czy zamiarów realizatora.

Minimalny szum i minimalne zniekształcenia

Podczas konstruowania modułu 511 zatroszczono się o to, by zminimalizować szum oraz niepożadane zniekształcenia nieharmoniczne. Rozważne poprowadzenie ścieżki sygnałowej oraz praca w klasie A w znacznej mierze odpowiadają za ultracichą pracą preampu. 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • 12-pozycyjny precyzyjny potencjometr skokowy kontrolujący poziom wzmocnienia w zakresie od 0 do 66dB w 6-decybelowych krokach
  • Potencjometr Trim dla kontroli poziomu w zakresie +/- 6dB
  • Przycisk 48V aktywujący zasilanie fantomowe
  • Przycisk Polarity Reverse odpowiedzialny za odwrócenie fazy
  • Potencjometr HPF (aktywowany przyciskiem HPF) pozwalający na dopasowanie działania filtru górnoprzepustowego w zakresie od 20 do 250Hz
  • Potencjometr Texture (aktywowany przyciskiem Silk Red) odpowiadający az natężenie autorskiego obwodu Silk
  • Miernik Level Meter obrazujący poziom sygnału

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel