• Portico 5024 Quad Mic Pre
  • Portico 5024 Quad Mic Pre
  • Portico 5024 Quad Mic Pre

Portico 5024 Quad Mic Pre

  • Czterokanaowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z niezależną funkcją Silk i zasilaniem fantomowym.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

5024 to czterokanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z serii Portico, który umożliwia wzmocnienie źródła przy jednoczesnym nasyceniu cyfrowego lub analogowego systemu rejestrującego, klasycznym, uwielbianym w branży pro-audio brzmieniem charakterystycznym dla konstrukcji Ruperta Neve’a.

Każdy z kanałów, stworzonych w oparciu o specjalnie zaprojektowane, customowe transformatory oraz obwód klasy A, sprawdzony w mniejszym preampie 5012 Portico, został wyposażony w potencjometry Gain (72 dB) oraz Trim, przełączniki Mute, Phase, HPF i 48V dla zasilania fantomowego oraz Silk, umożliwiający aktywowanie trybu wzmocnienia charakteryzującego się ciepłym, pełnym prezencji brzmieniem. Dwa pierwsze kanały zostały wyposażone w wejścia DI/Thru, podczas gdy tory 3&4 umożliwiają rejestrację w technice M/S bez konieczności używania wielokanałowej konsolety.

Przedwzmacniacz mikrofonowy

Wejście mikrofonowe jest symetryczne ale nie „floating“, jest to wariant wzmacniacza operacyjnego o konfiguracji Transformer-Like-Amplifier (T.L.A.) z toroidalnym filtrem dolnoprzepustowym typu Common Mode Rejection, który odcina częstotliwości powyżej 150 kHz. Następnie sygnał prowadzony jest do właściwego transformatora wejściowego zaprojektowanego przez Ruperta Neve, pozwala on na przenoszenie sygnału o pełnej mocy +25dBu przy zachowniu jedności wzmocnienia na całym spektrum dźwięku. To nowatorskie rozwiązanie łączy w sobie zalety wejścia elektrycznie symetryzowanego i tradycyjnego wejścia transformatorowego.
Oprócz wzmocnienia gain regulowanego do 72dB, Portico 5015 posiada przełącznik fazy, mute, zasilanie fantomowe, filtr górnoprzepustowy w zakresie 20-250Hz oraz układ „Silk“, którego bogata i ciepła prezencja przywołuje brzmienie klasycznych urządzeń.

Niski szum, niskie zniekształcenia

Konstruktorzy włożyli dużo starańw to, aby Portico 5015 charakteryzował się możliwie najniższym szumem i nie generował zbędnych zniekształceń. Troskliwie zaprojektowany tor sygnałowy i praca w Klasie A przyczyniają się do doskonałych efektów Portico 5015.

Transformatory

Badania naukowe odkrywają coraz więcej drobnych szczegółów układu audio wpływających w dużym stopniu na brzmienie przechodzącego przez niego dźwięku. Dowiedziono na przykład że częstotliwości powyżej 20 kHz wpływają na sposób w jaki człowiek postrzega dźwięk. Jednak już na wiele lat przed opublikowaniem naukowych dowodów, muzycy i realizatorzy wiedzieli że urządzenia o teoretycznie takich samych parametrach mogą brzmieć zupełne inaczej. 
Niewiarygodnie małe ilości niestrojących harmonicznych mają ogromny wpływ na brzmienie dźwięku. Zewnętrzny szum lub interferencje, które dostają się do toru sygnałowego poważnie pogarszają jakość sygnału. Niestety wiele urządzeń studyjnych nie jest odpornych na zewnętrzne szumy i zakłócenia. Problemy może powodować na przykład niewłaściwe uziemienie. Obwody elektrycznie symetryzowane, tak często stosowane w dzisiejszym sprzęcie, osiągają bardzo dobre rezultaty w testach, ale często nie są odporne na pola magnetyczne obecne w każdym środowisku studyjnym.
Aby wyeliminować wszystkie niepożądane wpływy z zewnątrz, układy wejściowe i wyjściowe muszą być dokładnie odizolowane, tak aby tylko właściwy sygnał był przetwarzany. Transformatory są tu idealnym rozwiązaniem. Osławione słodkie i jedwabiste brzmienie klasycznych urządzeń Ruperta Neve było osiągane właśnie przy zastosowaniu dużych, wysokiej jakości tranzystorów i transformatorów. Moduły Rupert Neve Designs Portico osiągają tę samą jakość bez niepotrzebnych wzrostów rozmiarów czy kosztów urządzeń.

W celu zapewnienia najlepszej współpracy modułów (np. zainstalowanych razem w konsolecie) oraz pracy wolnej od szumów, zniekształceń, pola magnetycznego i radiowego, połączenia między urządzeniami, uziemienie oraz impedancje wymagają szczególnej uwagi. To właśnie dzięki transformatorom każdy z modułów Portico to oddzielny, troskliwie odizolowany układ, który pracuje niezależnie i na 100% swoich możliwości.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

Układ Silk

O tej funkcji możnaby dużo napisać, wystarczy jednak powiedzieć że daje ona możliwość wzbogacenia dźwięku w sposób przywodzący na myśl urządzenia typu vintage. Przycisk Silk redukuje negatywne sprzężenie i dostraja zakres częstotliwości dając słodkie i bardzo muzyczne brzmienie. Najlepiej jednak wypróbować samemu.

M-S

Przycisk M-S aktywuje tryb M/S dla kanałów 3 & 4. Kanał 3 kontroluje sygnał umieszczony w środku panoramy, podczas gdy kanał 4 odpowiada za sygnał różnicowy.

Wejścia instrumentalne

Zbalansowane/nie zbalansowane wejście Hi-Z dla instrumentów wykorzystujące obwód wzmocnienia preampu

Wskaźnik poziomu

-30 dBu do +22 dBu w odniesieniu do wyjścia

Mute

Odcina sygnał na wyjściu po przejściu przez wskaźnik poziomu. Należy włączyć Mute przed załączeniem zasilania fantomowego.

HPF

Filtr górnoprzepustowy to cenny dodatek w każdym torze sygnałowym, szczególnie zaś w przedwzmacniaczu mikrofonowym. Sygnały pomiędzy 20 a 250 Hz mogą zostać wytłumione pozostawiając pozostałe pasmo nienaruszone. Pozwala to pozbyć się szumu klimatyzacji i tym podobnych szumów otoczenia.

Zasilanie fantomowe

Zapewnia zasilanie fantomowe 48V dla mikrofonów

Faza

Odwraca wchodzący sygnał w fazie o 180 stopni.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  • Odpowiedź częstotliwościowa:
  • Szum:

Wyjście główne, nieobciążone
–3 dB @ 2 Hz
–3 dB @ 160 kHz

  • Szum (mierzony przy wyjściu głównym, nieważone, 22Hz-22kHz, zakończone @ 150 Ohm):

Z parametrem gain w pozycji środkowej lepszy niż –92 dBu
Z parametrem gain w pozycji 66 dB lepszy niż –56 dBu
Ekwiwalent szumu wejściowego lepszy niż –123 dBu

  • Gain:

W pozycji środkowej do +66dB w 6 decybelowych krokach,
Trim dostrajalny od –6dB do +6dB
Wejście liniowe:
Trim dostrajalny od –6dB do +6dB

Maksymalny poziom wyjściowyl:
Od 20 Hz do 40 kHz wynosi +25 dBu.

  • Zasilanie fantomowe:

48V DC +/- 1%

  • THD i szum:

@ 1kHz, +20 dBu wyjściowy: lepszy niż 0.002%
Jak wyżej, aktywowany tryb Silk: lepszy niż 0.2% druga harmoniczna
@ 20Hz, +20 dBu wyjściowy lepszy niż 0.004%
@ 20Hz, +20 dBu wyjściowy lepszy niż 0.020%
IM Distortion: lepszy niż 0.002%

Parametr obrotu  lepszy niż 4 V/uS
Filtr górnoprzepustowy:
Częstotliwość: wybieralna - 30Hz lub 90Hz
Wychylenie: 12 dB/oktawę

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

Portico 551 Inductor EQ

Portico 551 Inductor EQ

Klasyczny korektor Neve i zarazem jedyny korektor w formacie 500 zaprojektowany od podstaw przez Ruperta Neve'a.
Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Channel Strip zamknięty w obudowie rack 1U z najwyższej serii Shelford, która stanowi podsumowanie i ukoronowanie konstruktorskiego dzieła Ruperta Neve'a.
Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Portico 5017 Mobile DI Pre Comp with Variphase

Mobilny przedwzmacniacz z niezależnym wejściem instrumentalnym, kompresorem i dwukanałowym sumatorem
RNDI-S - Stereo Active Transformer DI

RNDI-S - Stereo Active Transformer DI

Stereofoniczny, dwukanałowy aktywny DI-box.
Portico 542 Tape Emulator

Portico 542 Tape Emulator

Monofoniczny emulator taśmy, seria 500.
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

Mikser sumy 16x2, umożliwiający nasycenie miksu tym legendarnym brzmieniem Neve.
Portico II Master Buss Processor

Portico II Master Buss Processor

Pracujący w klasie A stereofoniczny kompresor masteringowy, limiter i edytor obrazu stereo.
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

Dwudziestoczterokanałowy mikser z funkcją Silk, Texture, sekcją monitoringu i nawigacji DAW, teraz dostępny w klasycznym kolorze 'Shelford Blue'.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel