Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Portico 5024 Quad Mic Pre
Portico 5024 Quad Mic Pre
Portico 5024 Quad Mic Pre
Portico 5024 Quad Mic Pre
Portico 5024 Quad Mic Pre
Portico 5024 Quad Mic Pre

Portico 5024 Quad Mic Pre

  • Czterokanaowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z niezależną funkcją Silk i zasilaniem fantomowym.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

5024 to czterokanałowy przedwzmacniacz mikrofonowy z serii Portico, który umożliwia wzmocnienie źródła przy jednoczesnym nasyceniu cyfrowego lub analogowego systemu rejestrującego, klasycznym, uwielbianym w branży pro-audio brzmieniem charakterystycznym dla konstrukcji Ruperta Neve’a.

Każdy z kanałów, stworzonych w oparciu o specjalnie zaprojektowane, customowe transformatory oraz obwód klasy A, sprawdzony w mniejszym preampie 5012 Portico, został wyposażony w potencjometry Gain (72 dB) oraz Trim, przełączniki Mute, Phase, HPF i 48V dla zasilania fantomowego oraz Silk, umożliwiający aktywowanie trybu wzmocnienia charakteryzującego się ciepłym, pełnym prezencji brzmieniem. Dwa pierwsze kanały zostały wyposażone w wejścia DI/Thru, podczas gdy tory 3&4 umożliwiają rejestrację w technice M/S bez konieczności używania wielokanałowej konsolety.

Przedwzmacniacz mikrofonowy

Wejście mikrofonowe jest symetryczne ale nie „floating“, jest to wariant wzmacniacza operacyjnego o konfiguracji Transformer-Like-Amplifier (T.L.A.) z toroidalnym filtrem dolnoprzepustowym typu Common Mode Rejection, który odcina częstotliwości powyżej 150 kHz. Następnie sygnał prowadzony jest do właściwego transformatora wejściowego zaprojektowanego przez Ruperta Neve, pozwala on na przenoszenie sygnału o pełnej mocy +25dBu przy zachowniu jedności wzmocnienia na całym spektrum dźwięku. To nowatorskie rozwiązanie łączy w sobie zalety wejścia elektrycznie symetryzowanego i tradycyjnego wejścia transformatorowego.
Oprócz wzmocnienia gain regulowanego do 72dB, Portico 5015 posiada przełącznik fazy, mute, zasilanie fantomowe, filtr górnoprzepustowy w zakresie 20-250Hz oraz układ „Silk“, którego bogata i ciepła prezencja przywołuje brzmienie klasycznych urządzeń.

Niski szum, niskie zniekształcenia

Konstruktorzy włożyli dużo starańw to, aby Portico 5015 charakteryzował się możliwie najniższym szumem i nie generował zbędnych zniekształceń. Troskliwie zaprojektowany tor sygnałowy i praca w Klasie A przyczyniają się do doskonałych efektów Portico 5015.

Transformatory

Badania naukowe odkrywają coraz więcej drobnych szczegółów układu audio wpływających w dużym stopniu na brzmienie przechodzącego przez niego dźwięku. Dowiedziono na przykład że częstotliwości powyżej 20 kHz wpływają na sposób w jaki człowiek postrzega dźwięk. Jednak już na wiele lat przed opublikowaniem naukowych dowodów, muzycy i realizatorzy wiedzieli że urządzenia o teoretycznie takich samych parametrach mogą brzmieć zupełne inaczej. 
Niewiarygodnie małe ilości niestrojących harmonicznych mają ogromny wpływ na brzmienie dźwięku. Zewnętrzny szum lub interferencje, które dostają się do toru sygnałowego poważnie pogarszają jakość sygnału. Niestety wiele urządzeń studyjnych nie jest odpornych na zewnętrzne szumy i zakłócenia. Problemy może powodować na przykład niewłaściwe uziemienie. Obwody elektrycznie symetryzowane, tak często stosowane w dzisiejszym sprzęcie, osiągają bardzo dobre rezultaty w testach, ale często nie są odporne na pola magnetyczne obecne w każdym środowisku studyjnym.
Aby wyeliminować wszystkie niepożądane wpływy z zewnątrz, układy wejściowe i wyjściowe muszą być dokładnie odizolowane, tak aby tylko właściwy sygnał był przetwarzany. Transformatory są tu idealnym rozwiązaniem. Osławione słodkie i jedwabiste brzmienie klasycznych urządzeń Ruperta Neve było osiągane właśnie przy zastosowaniu dużych, wysokiej jakości tranzystorów i transformatorów. Moduły Rupert Neve Designs Portico osiągają tę samą jakość bez niepotrzebnych wzrostów rozmiarów czy kosztów urządzeń.

W celu zapewnienia najlepszej współpracy modułów (np. zainstalowanych razem w konsolecie) oraz pracy wolnej od szumów, zniekształceń, pola magnetycznego i radiowego, połączenia między urządzeniami, uziemienie oraz impedancje wymagają szczególnej uwagi. To właśnie dzięki transformatorom każdy z modułów Portico to oddzielny, troskliwie odizolowany układ, który pracuje niezależnie i na 100% swoich możliwości.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

Układ Silk

O tej funkcji możnaby dużo napisać, wystarczy jednak powiedzieć że daje ona możliwość wzbogacenia dźwięku w sposób przywodzący na myśl urządzenia typu vintage. Przycisk Silk redukuje negatywne sprzężenie i dostraja zakres częstotliwości dając słodkie i bardzo muzyczne brzmienie. Najlepiej jednak wypróbować samemu.

M-S

Przycisk M-S aktywuje tryb M/S dla kanałów 3 & 4. Kanał 3 kontroluje sygnał umieszczony w środku panoramy, podczas gdy kanał 4 odpowiada za sygnał różnicowy.

Wejścia instrumentalne

Zbalansowane/nie zbalansowane wejście Hi-Z dla instrumentów wykorzystujące obwód wzmocnienia preampu

Wskaźnik poziomu

-30 dBu do +22 dBu w odniesieniu do wyjścia

Mute

Odcina sygnał na wyjściu po przejściu przez wskaźnik poziomu. Należy włączyć Mute przed załączeniem zasilania fantomowego.

HPF

Filtr górnoprzepustowy to cenny dodatek w każdym torze sygnałowym, szczególnie zaś w przedwzmacniaczu mikrofonowym. Sygnały pomiędzy 20 a 250 Hz mogą zostać wytłumione pozostawiając pozostałe pasmo nienaruszone. Pozwala to pozbyć się szumu klimatyzacji i tym podobnych szumów otoczenia.

Zasilanie fantomowe

Zapewnia zasilanie fantomowe 48V dla mikrofonów

Faza

Odwraca wchodzący sygnał w fazie o 180 stopni.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  • Odpowiedź częstotliwościowa:
  • Szum:

Wyjście główne, nieobciążone
–3 dB @ 2 Hz
–3 dB @ 160 kHz

  • Szum (mierzony przy wyjściu głównym, nieważone, 22Hz-22kHz, zakończone @ 150 Ohm):

Z parametrem gain w pozycji środkowej lepszy niż –92 dBu
Z parametrem gain w pozycji 66 dB lepszy niż –56 dBu
Ekwiwalent szumu wejściowego lepszy niż –123 dBu

  • Gain:

W pozycji środkowej do +66dB w 6 decybelowych krokach,
Trim dostrajalny od –6dB do +6dB
Wejście liniowe:
Trim dostrajalny od –6dB do +6dB

Maksymalny poziom wyjściowyl:
Od 20 Hz do 40 kHz wynosi +25 dBu.

  • Zasilanie fantomowe:

48V DC +/- 1%

  • THD i szum:

@ 1kHz, +20 dBu wyjściowy: lepszy niż 0.002%
Jak wyżej, aktywowany tryb Silk: lepszy niż 0.2% druga harmoniczna
@ 20Hz, +20 dBu wyjściowy lepszy niż 0.004%
@ 20Hz, +20 dBu wyjściowy lepszy niż 0.020%
IM Distortion: lepszy niż 0.002%

Parametr obrotu  lepszy niż 4 V/uS
Filtr górnoprzepustowy:
Częstotliwość: wybieralna - 30Hz lub 90Hz
Wychylenie: 12 dB/oktawę

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel