- Dwukanałowy reduktor sprzężenia dedykowany zastosowaniom koncertowym.
Marka
5045 Primary Source Enhancer to przydatny podczas koncertów i wszelkiej maści wystąpień dwukanałowy reduktor sprzężenia zwrotnego, którego działanie pozostaje bez wpływu na brzmienie sygnału źródłowego, dzięki możliwości efektywnego podniesienia poziomu mikrofonowego nawet o 20 dB przed pojawieniem się pierwszych oznak oddziaływania stanu wyjściowego na jego stany referencyjne, czyli 'feedbacku'. Intuicyjny panel kontrolny, przejrzysta sekcja I/O oraz precyzyjnie działające i jasno opisane potencjometry sprawdzą się zarówno podczas koncertów stadionowych, klubowych, w trakcie przemówień czy w kościele.
Ze względu na redukcję parametru Gain w sytuacji braku sygnału na wejściu, działanie 5045 można zaliczyć do grupy urządzeń z kategorii 'noise gate', jednak jego działanie opiera się na innych zasadach – 5045 wyczuwa kiedy wokalista lub spiker robi pauzę i automatycznie redukuje parametr Gain, zmniejszając przy tym tendencję do sprzęgania się sygnału. Co istotne, 5045 nie wykorzystuje filtracji, czy cyfrowego procesowania lecz wykorzystuje w pełni analogowy tor, zbudowany w oparciu o customowe transformatory I/O zaprojektowane przez Rupert Neve Designs. Przekłada się to na doskonałe brzmienie i precyzyjną kontrolę parametrów bez jakiejkolwiek utraty materiału źródłowego. To czyni z 5045 w pełni intuicyjne, naturalnie brzmiące i efektywne urządzenie, pomagające zredukować feedback podczas koncertu czy przemówienia.
W pełni analogowy
Zbudowany w oparciu o słynne, customowe transformatory zaprojektowane przez Ruperta Neve, 5045 nie wprowadza jakiejkolwiek filtracji czy cyfrowej obróbki do przetwarzanego sygnału analogowego. Rezultatem jest czysty, zintegrowany i niezmieniony sygnał źródłowy.
Potencjometry Depth i Threshold
Umieszczony w prawej części każdego z kanałów potencjometr 'Depth' kontroluje poziom uzyskanego efektu, czyli innymi słowy decyduje o poziomie redukcji w sygnale po osiągnieciu poziomu ustalonego parametrem Threshold. W ustawieniu zerowym 5045 nie wprowdza jakichkolwiek zmian. Ustawiając potencjometr w środkowej pozycji’-10dB‘ uzyskamy wyrównane tłumienie, w którym żadne ze śpiewanych czy mówionych słów, a nawet sylab będzie wolne od zniekształceń. W maksymalnym ustawieniu ‘-20dB‘ tłumienie staje się o wiele głębsze, powodując, że niektóre frazy mogą być obcinane. Warto zauważyć, że ustawienie potencjometru w takim położeniu, w którym pomimo pojawiających się slinych sprzężeń, żadne słowa nie będą obcinane jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza podczas cichych przemówień lub nagłaśniania artystów śpiewających z dużą dynamiką a przy tym wymagających głośnego odsłuchu.
Potencjometr Time Constant
Obwód regulowany tym potencjometrem został zaprojektowany tak, aby w niektórych sytuacjach zapobiegać obcinaniu poszczególnych fraz, a w innych eliminować sprzężenia. Jego zadaniem jest określenie momentu, w którym ma się pojawić tłumienie sygnału w miejscach ciszy pomiędzy słowami czy zdaniami. Ustawienie ‘A’ działa najszybciej, a umieszczone w drugiej części spektrum ustawienie ‘F’ najwolniej. Pierwsze szybko zmiękczy poziom sygnału w sytuacjach kiedy śpiewane czy wymawiane frazy są na podobnym poziomie i pojawiające się sprzężenia zwrotne stają się wyzwaniem. Potencjometr ustawiony w pozycji ‘F’ jest bezpieczną przystanią, chociaż może być niewystarczający dla kontroli nieznośnego feedbacku pojawiającego się w niektórych sytuacjach. W iększości przypadków sprawdzą się umiarkowane ustawienia ‘C’ i ‘D’. Najważniejsze aby dobrać takie ustawienie, gdzie zależnie od sytuacji, początki i końcówki fraz nie będą ściszane, wciąż eliminując sprzężenia i wrażenie dudnienia w sygnale źródłowym.
Przycisk RMS/PEAK
Podświetlany przycisk 'RMS/Peak' pozwala wybrać pomiędzy dwoma trybami pracy urządzenia – aktywowany przechodzi w tryb Peak co pozwala na detekcję szybszych skoków transjentów oraz ułatwia kreowanie dynamiki w przypadku używania 5045 z instrumentami. Wykorzystując procesor na ścieżce wokalnej, to ustawienie przyda się w sytuacji, kiedy nie chcemy dopuścić aby początki niektórych słów były obcinane. Tryb RMS z kolei oferuje wolniejszą, bardziej wypośrodkowaną odpowiedź, charakterystyczną dla kompresji sidechain. W tym ustawieniu poziom sygnału jest bardziej wyrównany zamiast opierania się na najgłośniejszych i najcichszych impulsach.
Przycisk Process Engage
Tym przyciskiem aktywujemy obwód urządzenia na danym kanale.
Panel tylni
Każda sekcja została wyposażona w złącza XLR dla sygnałów wejściowych i wyjściowych. Całości dopełnia przełącznik 'Ground Lift' eliminujący problemy z uziemieniem na niektórych scenach, przycisk włączający urządzenie oraz gniazdo zasilacza 12V DC.
NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
- Intuicyjny panel przedni
- Łatwość połączeń I/O
- Potencjmetr Depth określający poziom tłumienia spadku sygnału po przekroczeniu ustawienia Threshold
- Potencjometr Threshold określający poziom zadziałania procesora
- Potencjometr Time Constant określający czas zadziałania tłumika sygnału
- Przycisk RMS/Peak umożliwiający wybór pomiędzy dwoma trybami pracy urządzenia
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
- Potencjometr Threshold - obrotowy w zakresie od -20 do 10dBu
- Potencjometr Depth - obrotowy w zakresie od 0 do 20dBu
- Potencjometr Time Constant - ustawienia w trybie Peak: A=20mS; B=200mS; C=1S; D=2S; E=5S; F=30S (w trybie RMS zmiana w 10db krokach)
- Parametr ataku - ustawiony na stałe (20mS)
- Parametr uwolnienia: A=20mS; B=200mS; C=1S; D=2S; E=5S; F=30S
- Maks. poziom wyjściowy: +25dBu
- THD: lepszy niż 0.002% (tłumik sprzężenia aktywowany na głównym wyjściu)
- Szumy: 22Hz-22kHz, wejście 50 Ohm (tłumik sprzężenia aktywowany, mierzony na głównym wyjściu, nieważone); lepszy niż -100dBU; lepszy niż -95dBU
- Odpowiedź częstotliwościowa: wyjście główne @ 20Hz = 3dB; @150kHz = 3dB
- Crosstalk: lepszy niż -80dB @ 16kHz (mierzony pomiędzy kanałami)
PREZENTACJA PRODUKTU:
Do pobrania
Napisz swoją opinię