• Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor
 • Portico II Master Buss Processor

Portico II Master Buss Processor

 • Pracujący w klasie A stereofoniczny kompresor masteringowy, limiter i edytor obrazu stereo.
Rupert Neve Designs

Gdy Rupert Neve w latach 30. dwudziestego wieku zaczął budować swoje pierwsze odbiorniki radiowe i wzmacniacze, nikt nie sądził, że będzie to postać, która zostanie uznana za najważniejszą dla rozwoju technologii rejestracji dźwięku. Rupert Neve dzięki niebywałemu talentowi, łączącemu zdolności muzyczne z umiejętnościami technicznymi, jak i odwadze we wprowadzaniu nowych rozwiązań oraz nieskrępowanej wyobraźni przez całe życie budował urządzenia, które zawsze stawały się klasykami, poszukiwanymi do dzisiaj.

 

Konsolety modularne i ich moduły, które Rupert Neve budował pod różnymi markami, są bardzo wysoko cenione dziś nie tylko wśród kolekcjonerów, ale przede wszystkim przez realizatorów i producentów. Ich unikalne brzmienie sprawia, że ceny osiągane na aukcjach mogą przyprawić o zawrót głowy, a mimo to momentalnie zyskują nowych właścicieli. Trudno o lepszą rekomendację.

 

W 2005 roku Rupert Neve powołał do życia nową markę, Rupert Neve Designs. Zaledwie po kilku tygodniach od ukazania się na rynku pierwszego urządzenia sygnowanego nową nazwą, produkty Rupert Neve Designs zyskały miano urządzeń kultowych. Doskonałe, charakterystyczne brzmienie znane z wcześniejszych konstrukcji Neve zostało w odważny sposób o nowe rozwiązania, znacznie rozszerzając zakres funkcjonalny tych urządzeń. Jednocześnie Rupert wyszedł naprzeciw oczekiwaniom współczesnych realizatorów, wprowadzając nowe funkcje, powstałe z myślą o rejestracji cyfrowej materiału audio.

 

Seria Portico, wciąż rozszerzana, już teraz zaliczana jest do urządzeń klasycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom, zgodnie z koncepcją autora, moduły Portico mogą pracować jako niezależne urządzenia, lub też współtworzyć modularne konsolety mikserskie. W tym celu przygotowano charakterystyczne ramy typu lunchbox, pozwalające na pionowy montaż modułów. Również moduły są dostępne w dwóch wersjach: poziomej i pionowej. Co więcej, możliwy jest zakup samych paneli frontowych, co pozwala na dowolną zmianę położenia modułów bez konieczności kupowania drugiego takiego samego urządzenia.

 

Ramy lunchbox mogą również stać się wybawieniem dla tych wszystkich, którzy potrzebują profesjonalnych urządzeń, które będzie można zabrać na przykład w plener. Ułatwia to również system zasilania, który został tak zbudowany, by móc współpracować nawet z… akumulatorem samochodowym!

Portico II Master Buss Processor, oparty na dyskretnym torze sygnałowym class-A (tym samym, który rozsławił konsoletę 5088 i Portico II: Channel Strip), jest urządzeniem pozwalającym na twórczą pracę nad brzmieniem miksu, które przesuwa granice zastosowania tradycyjnych dwukanałowych kompresorów i limiterów.

Użyte w MBP transformatory wejściowe i wyjściowe zostały stworzone przez samego Ruperta Neve. Zastosowanie wysokiego, 72 voltowego napięcia, sprawia, że MBP odnajdzie się doskonale w dowolnie skonfigurowanym torze audio. MBP jest wyposażony w potencjometry klasy masteringowej pracujące skokowo, które pozwalają bardzo precyzyjnie regulować dynamikę, barwę i panoramę stereo.

Ta nowa filozofia to wyraźna ewolucja klasycznych konstrukcji Ruperta Neve. Poprawiły się headroom, zakres dynamiki, zniekształcenia, szumy, zakres częstotliwości i precyzja działania. Jednoczenie zachowano wspaniałe, niezwykle muzyczne brzmienie, które wszyscy doskonale znamy z niezliczonej ilości płyt.

Kompresor

Każda z dwóch sekcji kompresora ma niezależną regulację parametrów ratio, treshold, attack, release, blend, side chain HPF, limit oraz make up gain. W trybie stereo link, całym urządzeniem sterują potencjometry kanału A. Kompresor może działać w trybie feed-forward (brzmienie współczesne) lub w trybie feed-back (brzmienie vintage). Przy wciśniętym przełączniku peak, czas zadziałania kompresora skraca się do zaledwie 0.1 ms.

SC HPF załącza filtr górnoprzepustowy (przy 250 Hz) w torze side chain, aby w pewnych przypadkach poradzić sobie z nadmiarem niskich częstotliwości, które mogłyby wprowadzać przekłamania do pracy wzmacniacza sterowanego napięciem (VCA). Potencjometr blend umożliwia miksowanie sygnału skompresowanego z sygnałem nieobrobionym.

Limiter

Na pierwszy rzut oka tylko jedna gałka do obsługi limitera może u niektórych wywołać na twarzy drwiący uśmieszek . Nie dajmy się jednak zwieść pozorom, bo w przypadku MBP zastosowany limiter jest urządzeniem "inteligentnym".On sam najlepiej wie, jak zachować się w zależności od podanego mu materiału audio. Za tym rewolucyjnym osiągnięciem stoi tzw. Adaptive Release Technology. Limiter potrafi w tym samym czasie zareagować szybko na dźwięk z wyraźnymi transjentami (np. uderzenie werbla) i zadziałać wolno w przypadku dźwięku bardziej "ospałego" (np. gitara basowa). Dzięki temu sekcja limitera jest w stanie pracować znacznie agresywniej, niż to do tej pory było możliwe, a mimo to muzyka zachowuje swój pierwotny charakter i nie mamy do czynienia ze zniekształceniami typowymi dla innych limiterów z ustawionym szybkim czasem zadziałania.

Limiter współdzieli te same, co kompresor, układ wzmocnienia klasy A oraz moduł VCA, więc włączenie go nie powoduje konieczności przechodzenia sygnału przez dodatkowy element toru. 

Wszystkie powyższe zalety limitera sprawiają, że jest niezwykle transparentny i czasami pozwala nawet na dwa razy głębszą redukcję sygnału niż inne limitery, zanim słyszalne zaczną być niepożądane zniekształcenia.

Edytor obrazu stereo

Stereo Field Editor z jego regulacją parametrów width, depth i filtrów, wynosi możliwości oferowane przez technikę Mid-Side na nowe poziomy. 
Potencjometr width umożliwia zmniejszanie lub zwiększanie szerokości panoramy stereo (wide/mono). Kręcąc gałką w kierunku wide, otrzymujemy brzmienie bardziej przestrzenne, a pogłosy stereofoniczne zostają ładnie podkreślone. Odwrotnie dzieje się, gdy kręcimy w stronę mono - następuje zawężenie panoramy stereo. Działanie efektu width jest zależne od informacji stereo zawartej w miksie, a także od wzajemnego ustawienia pozostałych parametrów sekcji SFE względem siebie. Dlatego dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, warto zdać się na słuch i trochę poeksperymentować.

Parametr depth pozwala na regulację obecności źródeł dźwięku na poszczególnych planach miksu stereo. Elementy umieszczone centralnie, takie jak wokale lub instrumenty solowe, mogą być wyciągnięte na wierzch miksu. Na tej samej zasadzie, elementy te mogą być niemal wyeliminowane, ale bez niepożądanego wpływu na brzmienie całości.

Do układów width i depth przyporządkowane są również indywidualne filtry. Dzięki temu konkretny efekt nałożyć możemy tylko na określone pasmo częstotliwości. Na przykład, gdy chcemy podbić dół, ale tylko w środku panoramy, wciśnięcie przycisków depth i depth EQ oraz ustawienie filtra w pozycji LP, spowoduje odfiltrowanie z części Mid sygnału Mid-Side wszystkiego, co znajduje się powyżej progu zadziałania filtra (w tym przypadku 250 Hz). Jeśli teraz tak potraktowany sygnał dodamy z powrotem do miksu, uzyskamy wyraźne zwiększenie "dołu" w środku panoramy stereo.

Z kolei użycie filtra width EQ w pozycji HM (a czasami LM) i następne zwiększenie parametru width da nam efekt wspaniałego uprzestrzennienia instrumentów, pogłosów i chórków, dając słuchaczowi wrażenie, że jest otoczony dźwiękiem z każdej strony.
Kolejną opcją, którą daje nam Stereo Field Editor, jest niezależne wysłanie składowych Mid i Side odpowiednio do kompresorów kanału A i kanału B. Dzięki temu możemy na przykład wyeksponować cichsze dźwięki zawarte w części Side sygnału lub złagodzić zbyt ekspresyjny wokal w środku panoramy. 

Wybierz swój kolor

Z okazji 15-lecia powstania firmy Rupert Neve Designs Portico II Master Buss Processor jest teraz również dostępny w kolorze czarnym, oprócz standardowej srebrnej wersji.

Ten masteringowy kompresor szybko stał się ulubionym narzędziem realizatorów miksu i inżynierów dźwięku - teraz możesz do nich dołączyć!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Potężny, dwukanałowy kompresor/limiter i edytor obrazu stereo w jednym
 • Kompletne sekcje kompresji dla każdego z kanałów, włączając kontrolę takich parametrów jak Attack, Release, Ratio i Threshold
 • Wejścia Side chain wyposażone w filtry HPF dla obu kompresorów
 • Potencjometry Feed-back/Feed-forward umożliwiające wybór pomiędzy nowoczesną, a vintage'ową kompresją
 • Potencjometr Texture i dwa tryby Silk pozwolą odpowiednio nasycić sygnał aby zapewnić ten klasyczny ton Neve
 • Potencjometry Blend umożliwiające zmiksowanie sygnału czystego ze skompresowanym, co zapewnia odpowiedni cios, przy jednoczesnym zachowaniu transjentów
 • Prosty, wykorzystujący tylko jeden potencjometr, a przy tym niesamowicie muzycznie brzmiący limiter z autorską technologią 'Adaptive Release", pozwalający na wprowadzenie ograniczeń typu 'brickwall', które nie przesterowują ani nawet nie mają wpływu na sygnały poniżej dobranego parametru Threshold
 • Sekcja edytora obrazu stereo wyposażona w niezależne potencjometry dla szerokości i głębokości sygnału, jak i szerokości i głębokości EQ umożliwiają dobranie doskonałego obrazu stereo 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Zakres częstotliwości:

Wyjście Main , bez obciążenia,
–3 dB @ 4 Hz
–3 dB @ 120 kHz

Maksymalny poziom wyjściowy:

Maksymalny poziom wyjściowy od 20 Hz do 40 kHz wynosi +24.5 dBu.

Ogólne zniekształcenia harmoniczne i szum:

@ 1kHz, poziom wyjścia +20 dBu: poniżej 0.006%
@ 20Hz, poziom wyjścia +20 dBu: poniżej 0.20%
- j.w., tryb Silk Blue, potencjometr Texture całkowicie w prawo: poniżej 2.5% 
- j.w., tryb Silk Red, potencjometr Texture całkowicie w prawo: poniżej 3.5%
@ 20kHz, poziom wyjścia +20 dBu: poniżej 0.020%

Szybkość narastania napięcia: lepiej niż 4 V/uS

Kompresor

Threshold: regulowane od -30dBu do +20dBu
Ratio: regulowane od 1.1:1 do 20:1 (LIMIT)
Blend: regulowane od 0% do 100% kompresora 
Gain: regulowane od -6 dB do +20 dB
Attack: regulowane od 20 mS do 75 mS (0.1mS w trybie “FAST”)
Release: regulowane od 100mS do 2.2 sekundy

Zużycie energii:

.65A @ 117 VAC, .35A @ 220 VAC

PREZENTACJA PRODUKTU:

Pliki do pobrania
 • Instrukcja obsługi
 • Arkusz ustawień

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

5254 Dual Diode Bridge Compressor

5254 Dual Diode Bridge Compressor

Dwa kanały legendarnej kompresji diodowej, zaktualizowane do potrzeb nowoczesnej pracy studyjnej.
Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Shelford Channel - Transformer Gain Mic Pre, Inductor EQ, Diode Bridge Compressor

Channel Strip zamknięty w obudowie rack 1U z najwyższej serii Shelford, która stanowi podsumowanie i ukoronowanie konstruktorskiego dzieła Ruperta Neve'a.
Portico 511 Mic Pre

Portico 511 Mic Pre

Przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z funkcją Silk, seria 500.
Portico 543 Mono Compressor Limiter

Portico 543 Mono Compressor Limiter

Monofoniczny kompresor/limiter, seria 500.
5051 Shelford Series Inductor EQ & Compressor

5051 Shelford Series Inductor EQ & Compressor

Korektor z kompresorem oparte o rozwiązania znane z klasycznych konstrukcji jak 1073, 1064, 1081, itd. pozbawione kompromisów wynikających z ówczesnych barier technologicznych.
Master Buss Converter

Master Buss Converter

Referencyjny konwerter analogowo cyfrowy z wbudowanym limiterem, łączący charakterystyczne brzmienie typowe dla konstrukcji Neve z transparentnością sygnału.
5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

5057 Orbit - 16x2 Summing Mixer

Mikser sumy 16x2, umożliwiający nasycenie miksu tym legendarnym brzmieniem Neve.
5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

5060 Centerpiece - 24 x 2 Desktop Mixer

Dwudziestoczterokanałowy mikser z funkcją Silk, Texture, sekcją monitoringu i nawigacji DAW, teraz dostępny w klasycznym kolorze 'Shelford Blue'.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel