Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
INSTRUMENT CABLES: Link Protect A - kabel instrumentalny
INSTRUMENT CABLES: Link Protect A - kabel instrumentalny
INSTRUMENT CABLES: Link Protect A - kabel instrumentalny
INSTRUMENT CABLES: Link Protect A - kabel instrumentalny
INSTRUMENT CABLES: Link Protect A - kabel instrumentalny
INSTRUMENT CABLES: Link Protect A - kabel instrumentalny

INSTRUMENT CABLES: Link Protect A - kabel instrumentalny

  • Wysokiej jakości kabel instrumentalny do studia i na scenę.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Marka

VOVOX® Link A to sprawdzony w bojach, wielozadaniowy kabel instrumentalny odpowiedzialny za właściwą transmisję niezbalansowanych sygnałów, takich jak wszelkiej maści gitary elektryczne, basowe, instrumenty klawiszowe, czy elektryczne pianina. W studiu czy na scenie, VOVOX® Link A będzie doskonałym wyborem zarówno dla instrumentów elektrycznych, jak i  akustycznych wyposażonych w przystawkę piezoelektryczną.

Najwyższej jakości złącza jack 1/4’’

Głównym celem przyświecającym konstruktorom firmy VOVOX®  jest jak najdoskonalsza transmisja sygnału dźwiękowego. Żeby to osiągnąć, zarówno sam przewód, jak i złącza poddawane są rygorystycznym standardom. Biorąc pod uwagę, że większość dostępnych na rynku wtyków została zaprojektowana wyłącznie z matematycznego punktu widzenia, inżynierowie VOVOX® zdecydowali się na stworzenie własnych wtyczek, dopełniając tym powstające w ich szwajcarskiej fabryce kable. Złącza 1/4" typu phone-jack, pierwotnie używane w systemach łączenia rozmów telefonicznych, gwarantują zarówno maksymalną funkcjonalność jak i najwyższej jakości brzmienie. 

Wysokiej jakości materiał przewodzący

Wybór właściwego materiału przewodzącego ma kluczowy wpływ na finalne brzmienie. Dlatego też bazą dla kabli z serii VOVOX® Link są pokryte srebrem przewody wykonane z charakteryzyjącej się wysoką czystością miedzi beztlenowej SPOFHC. Biorąc pod uwagę fakt, że srebro ma jeszcze lepszą przewodność niż miedź, gęstość prądu elektrycznego została dodatkowo zwiększona w pukncie granicy powierzchni przewodnika.

Ultra-niska pojemność elektryczna

Chociaż ciężko ocenić jakość przewodu instrumentalnego bazując wyłącznie na jego pojemności elektrycznej, zachowanie jej na jak najniższym poziomie jest koniecznym warunkiem dla pełnozakresowej transmisji sygnału. Dlatego kabel instrumentalny VOVOX® Link A posiada ultra niską pojemność elektryczną równą 90 pF/m.

Ultra czyste polimery

Przewody zastosowane w kablach VOVOX® Link zostały pokryte zaawansowanymi technicznie polimerami. Chociaż elementy plastikowe nie są bezpośrednio zaangażowane w transmisję sygnału, mają jednak wpływ na jego jakość. Dlatego też konstruktorzy firmy VOVOX® nie wykorzystują w produkcji syntetycznych polimerów PVC, a wyłącznie ultra-czyste plastiki, pozbawione jakichkolwiek tworzyw sztucznych. Zrezygnowano nawet z użycia pigmentów kolorystycznych. 

Dodatkowy przewód dla uziemienia 

Przewody wewnątrz kabla powinny spełniać kilka funkcji jednocześnie - piwrwszym i głównym zadaniem jest ochrona przewodnika sygnałowego przed zjawiskiem interferencji, do czego wykorzystuje się specjalne osłonki. W przypadku większości dostępnych na rynku przewodów, ta warstwa odpowiada również za powrót tego przewodu. Inżynierowie firmy VOVOX® konsekwentnie zdecydowali się na rozdzielenie tych dwóch funkcji. I chociaż przekłada się to na bardziej zaawansowaną, a przez co czasochłonną konstrukcję, to przekłada się na od razu słyszalną poprawę jakości finalnego brzmienia.

Optymalna ochrona przed mikrofonowaniem 

Kiedy podczas prób, pracy w studiu czy koncertów kabel gitarowy jest poruszany lub deptany, powstają niewielkie sygnały elektryczne związane ze zmianą pojemności elektrycznej lub elektrostatycznych wyładowań. To zjawisko określa się mianem mikrofonowania, które odbiera się jako zakłócający właściwą pracę, trzeszczący przydźwięk. Zazwyczaj udaje się uniknąć tego zjawiska stosując plastiki o dobrych właściwościach przewodzących. Niestety ma to wpływ na pogorszenie się jakości brzmienia. Dlatego też konstruktorzy firmy VOVOX® od podstaw stworzyli autorską technologię będącą panaceum na zjawisko mikrofonowania, wykorzystując w tym procesie wyłacznie naturalne materiały, a co najważniejsze - pozostając bez wpływu na sygnał wyjściowy. 

Wyprodukowane w Szwajcarii

Przewody VOVOX® są w całości produkowane ręcznie w Szwajcarii. Kable, włączając w to elementy lutowane powstają w technologii bezołowiowej.

Dostępne konfiguracje:

- 1m (oba złącza proste)

- 3.5m (oba złącza proste)

- 3.5m (złącze instrumentalne łamane → złącze do wzmacniacza proste)

- 6m (oba złącza proste)

- 6m (złącze instrumentalne łamane → złącze do wzmacniacza proste)

- 9m (oba złącza proste)

- 9m (złącze instrumentalne łamane → złącze do wzmacniacza proste)

Główne cechy przewodów:

- pojedynczy masywny rdzeń dla sygnału i uziemienia 

- pokryte srebrem, wykonane z miedzi beztlenowej przewodniki 

- najczystsze polimery pozbawione kolorystycznych pigmentów i elementów plastikowych

- ekranowane

- optymalnie zabezpieczone przed zjawiskiem mikrofonowania 

Główne cechy wtyków:

- zoptymalizowany styk sygnałowy wykonany z miedzi 

- wytrzymała obudowa wykonana z polimerowej matrycy wzmocnionej włóknami 

- optymalna ochrona przed skręcaniem 

- skuteczne zabezpieczenie przed wyrwaniem

- bezołowiowe stopy lutownicze

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel