Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Mastering Compressor
Mastering Compressor
Mastering Compressor
Mastering Compressor
Mastering Compressor
Mastering Compressor

Mastering Compressor

  • Stereofoniczny kompresor masteringowy.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Shadow Hills Mastering Compressor jest niesamowicie funkcjonalnym urządzeniem oraz zapewnia kompresję i limiting o jakości wymaganej w masteringu, przy nagrywaniu i miksie. Przede wszystkim, każdy kanał składa się z połączonych szeregowo dwóch kompresorów. Pierwszy w kolejności jest masteringowy kompresor elektro-optyczny a zaraz za nim w układzie następuje dyskretny kompresor/limiter Klasy A. Sygnał z kompresorów przesyłany jest wedle życzenia użytkownika do jednego ze specjalnie zaprojektowanych transformatorów wyjściowych. Możemy przełączać pomiędzy Nickel, Iron i Steel. Każda sekcja posiada odpowiednio szeroką regulację gain, aby przesterować sygnał na wyjściu jeżeli mamy na to ochotę.

Moduł wejściowy jest w pełni symetryczny a zaraz po nim następuje w pełni dyskretny kompresor optyczny. Sekcja ta bazuje na tych samych tłumikach optycznych co klasyczne kompresory LA2A i LA3A, jednak zoptymalizowanych pod kątem masteringu. Kolejny moduł to dyskretny, pracujący w Klasie A kompresor VCA. W torze sygnałowym brak jest jakichkolwiek kondensatorów elektrolitycznych i układów scalonych. Do wyboru mamy sześć ustawień współczynnika kompresji: 1.2:1, 2:1, 3:1, 4:1, 6:1 i 10:1. Potencjometr Attack pozwala ustawić jedną z sześciu wartości: 0.1, 0.5, 1, 5, 10 i 30 milisekund. Podobnie czas wybrzmienia (Release) może mieć również jedną z sześciu wartości do wyboru: 0.1, 0.25, 0.5, 0.8, 1.2 oraz Auto. Do dyspozycji jest dołączany filtr dla sidechain, który pozwala uniknąć „pompowania” w materiale z dużą ilością basu. Na końcu sygnał trafia do opatentowanego przez Shadow Hills układu przełączania transformatorów wyjściowych.

Pierwsza pozycja na przełączniku transformatorów to Nickel, daje ona czyste brzmienie, porównywalne do klasycznej analogowej konsolety. Następny tryb to Iron. W tym ustawieniu sygnał prowadzony jest przez wzmacniacz operacyjny do modułu wyjściowego Klasy A, a następnie do specjalnie przygotowanych żelaznych transformatorów, co nadaje lekką koloryzację dźwięku. W ostatnim ustawieniu, Steel, dźwięk jest najbardziej brudny.

Zarówno sekcja optyczna, jak i kompresor VCA posiadają osobny hard-wire bypass pozwalający na kompletne usunięcie ich z toru sygnałowego. Istnieje możliwość odłączenia obu kompresorów i prowadzenia sygnału wyłącznie przez transformatory wejściowe i wyjściowe. Dostępny jest również całkowity bypass całego urządzenia, który powoduje, że dźwięk na wyjściu jest identyczny z tym na wejściu. Dzięki tym funkcjom, oprócz doskonałego kompresora masteringowego i kompresora sumy otrzymujemy w tym urządzeniu również świetny kompresor do nagrywania pojedynczych śladów.

Dla przykładu, skierowanie dźwięku najpierw do kompresora optycznego, następnie do modułu wyjściowego Klasy A i transformatora Iron da doskonałe efekty na wokalu, a wybranie wyłącznie kompresora VCA ustawionego na 10:1 w połączeniu z transformatorem Steel sprawdzi się świetnie przy nagrywaniu ambientów. Są niezliczone ilości takich kombinacji.

Wskaźniki VU meter mogą pokazywać ilość optycznej redukcji wzmocnienia, ilość redukcji wzmocnienia modułu dyskretnego lub poziom wyjścia. Lampka Magic Eye działa jako wskaźnik szczytów.

Wszystkie z 17 potencjometrów są skokowe. Panel frontowy jest grawerowany a duże gałki w stylu retro zrobione z bakelitu. Zewnętrzny zasilacz zajmujący przestrzeń 2U w racku przystosowany jest do każdego napięcia i działa w każdym kraju.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  • Obwód - tranzystorowy
  • Ilość kanałów - 2
  • Obudowa - 19" typu rack 5U
  • Złącze wejściowe - analogowe XLR
  • Złącze wyjściowe - analogowe XLR
  • Cyfrowa sekcja I/O - nie

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel