Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
SPEAKER CABLES: Sonorus Drive - analogowy kabel głośnikowy

SPEAKER CABLES: Sonorus Drive - analogowy kabel głośnikowy

  • Najwyższej jakości analogowy kabel głośnikowy do wykorzystania w zestawach domowych oraz w procesie masteringu.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Marka

VOVOX® Sonorus Drive to najwyższej jakości kabel dla koneserów odtwarzania muzyki w środowisku High-End, umożliwiający podłączenie głośników pasywnych do systemu audio. Topowe komponenty oraz nowoczesna formuła gwarantuje perfekcyjny odbiór dźwięku, dający możliwość wychwycenia najdrobnieszych niuansów.

Złącza bananowe 4.0mm

Kable głośnikowe Sonorus Drive zostały wyposażone w pozłacane, zoptymalizowane wagowo wtyki bananowe 4.0mm. Na życzenie klienta mogą zostać wyposażone w pozłacane, powstające w procesie ciągłego odlewania miedzi wtyki typu 'spades'. Dodatkowo możliwe jest użycie wybranej kombinacji wtyków: bananowych (również o średnicy 2.0mm), typu 'spades' lub pozostawienia samego drutu.   

Przewody o masywnym rdzeniu

Biorąc pod uwagę fakt, że styczność przewodu z powierzchnią kabla, czy w kontakcie z materiałem izolującym może mieć negatywny wpływ na brzmienie, inżynierowie firmy VOVOX® zdecydowali się na wykorzystanie przewodów o pojedynczym masywnym rdzeniu, w miejsce często spotykanych przewodów plecionych. Ponieważ kabel Sonorus Drive nie jest ekranowany, również powierzchnia przewodu została drastycznie zredukowana w porównaniu z tradycyjnymi kablami koaksjalnymi. 

Dodatkowa ochrona przewodu z wykorzystaniem naturalnych włókien

Powierzchnia (kontaktowa) pomiędzy przewodem, a izolacją musi być w stanie wytrzymać zaawansowane interakcje(?) Dzięki wykorzystaniu sprawdzonego i wielokrotnie testowanego schematu bazującego na jednym masywnym rdzeniu, wszystkie kable Sonorus Drive są dodatkowo izolowane przez wykonaną z włókien naturalnych siatkę ochronną, dzięki czemu uniemożliwa powstawanie zjawiska tryboelektrycznego. Różnica w brzmieniu jest od razu słyszalna i charakteryzuje się wyrównanym, transparentnym obrazem audio.

Odległości pomiędzy przewodami

Napięcie elektryczne wytwarza pole elektromagnetyczne okrążające każdy z przewodów. Jeżeli odległość pomiędzy dwoma przewodami jest zbyt mała, powstają interferencje, czego rezultatem jest wyraźnie słyszalna utrata jakości dźwięku. Biorąc to pod uwagę, przewody VOVOX® zostały zaaranżowane w odpowiednio wymierzonych, relatywnie dużych odległościach.

Technologia ciągłego odlewania miedzi

Wszystkie kable Sonorus Drive wykorzystują przewody miedziane, powstałe w nowoczesnym procesie ciągłego odlewania. Choć bardzo powolna, ta opatentowana technologia umożliwia uzyskanie 99.99998% czystej miedzi, zachowując przy tym pełną kontrolę nad wzrostem kryształów miedzi. Rezultatem tego czasochłonnego procesu są dokładnie dopasowane, najwyższej jakości przewodniki.

Proces obróbki kriogenicznej

Wszystkie przewody Sonorus Drive przechodzą proces obróbki kriogenicznej w temperaturze -180°C. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma naukowych wyjaśnień na to czy proces ten jest niezbędny, inżynierowie firmy VOVOX® są zdania, że wpływa pozytywnie na jakość dźwięku i ta różnica jest naprawdę słyszalna. Dodatkowo już gotowe kable razem z dopasowanymi do nich optymalnymi złączami poddawane są procesowi run-in(?). To udoskonalenie zapewnia optymalną jakość sygnału audio po szybkim rozgrzaniu ich przez 10-20 minut. Pełen potencjał kabli będzie słyszalny po 50-200 godzinach pracy. 

Kable na specjalne zamówienie

Możliwe jest zamówienie kabla o innej długości niż standardowe oraz wyposażenie go złącza i schematy pin-out wg preferencji użytkownika.

Wyprodukowane w Szwajcarii

Przewody VOVOX® są w całości produkowane ręcznie w Szwajcarii. Kable, włączając w to elementy lutowane powstają w przyjaznej środowisku technologii bezołowiowej.

Dostępne konfiguracje:

2x150cm (2x2 wtyk bananowy do wzmacniacza → 2x2 wtyk bananowy do głośnika)

2x250cm (2x2 wtyk bananowy do wzmacniacza → 2x2 wtyk bananowy do głośnika)

2x350cm (2x2 wtyk bananowy do wzmacniacza → 2x2 wtyk bananowy do głośnika)

2x500cm (2x2 wtyk bananowy do wzmacniacza → 2x2 wtyk bananowy do głośnika)

Główne cechy:

- przewody o masywnym rdzeniu wykonane z miedzi uzyskiwanej w technologii ciągłego odlewania

- najczystsze polimery pozbawione kolorystycznych pigmentów i elementów plastikowych

- nieekranowane

- pozłacane, zoptymalizowane wagowo wtyki bananowe 4.0mm  

- podlegające obróbce kriogenicznej 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel