Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp
MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp
MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp
MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp
MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp
MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp
MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp
MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp

MM-1 PRE / D.I. - Vacuum Tube Preamp

 • W pełni analogowy, lampowy przedwzmacniacz mikrofonowy.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

MM-1 Vacuum Tube Preamp to w pełni analogowy, lampowy przedwzmacniacz mikrofonowy/DI-box, który niejako został wymyślony od nowa. Opierając się na precyzyjnym dobraniu i połączeniu najwyższej jakości komponentów i nie bazując przy tym na żadnej ze standardowych koncepcji narzucających sposób w jaki powninien zachowywać się preamp, MM-1 zapewnia doskonałe, naturalne i nasycone brzmienie, oferując przy tym kilka nowych możliwości wykorzystania tak klasycznego schematu, jakim jest przedwzmacniacz mikrofonowy.

Pełna kontrola brzmienia

Dla większości osób zaznajomionych z tematem realizacji dźwięku, mikrofonowy preamp to urządzenie, którego zadaniem jest wzmocnienie rejestrowanego sygnału MM-1 wyróżnia się tym, że z jego pomocą możemy nawet drastycznie kształtować krzywą sygnału źródłowego, bez konieczności podpierania się dodatkowym korektorem oraz kontrolować ilość harmonicznych, zawierającą się w przedziale od krystalicznie czystych, do tych z pełną saturacją, a nawet kształtować dynamikę sygnału bez podłączania kompresora!

Za cały proces wzmacniania i kształtowania sygnału odpowiedzialne są zainstalowane w urządzeniu lampy próżniowe, jak i ciągłe interakcje zachodzące pomiędzy ich stopniami, co przekłada się na możliwość uzyskania pełnej palety brzmień. W praktyce przekłada się to na praktycznie natychmiastowe zlokalizowanie, tzw. "sweet-spotu", czyli punktu w którym rejestrowany mikrofonem sygnał brzmi najlepiej. Warto zauważyć, że już sama kontrola krzywej sygnału stopnia pentody daje spore możliwości w zakresie kontroli dźwięku podczas nagrania. W połączeniu z niezależnie kontrolowanym stopniem triody, MM-1 oddaje w ręce użytkownika praktycznie nieskończone możliwości w zakresie kształtowania brzmienia.

Więcej harmonicznych!

W świecie profesjonalnych przedwzmacniaczy mikrofonowych spotkać się można z lekką obsesją na punkcie wartości THD (Total Harmonic Distortion). Częstym zjawiskiem jest precyzyjnie zmierzona i następnie przedstawiona w opisie wartość THD, świadcząca zazwyczaj o transparentności przetwarzanego sygnału. Jednak wielu z nas, zwłaszcza w dobie niezmiernie popularnych wtyczek cyfrowych, których zadaniem jest często emulowanie zawartości harmonicznych w sygnale, tęskni za analogowym, ciepłym, nawet delikatnym przesterowaniem. Dlatego też zespół Black Box Analog Design zdecydował się nie usuwać możliwości uzyskania dodatkowych harmonicznych, nie widząc sensu w tym aby następnie w procesie miksu wykorzystywać do tego wtyczki programowe! Rezultatem takiego toku myślenia jest właśnie MM-1, który zarówno w rękach doświadczonych realizatorów, nagrywających muzyków oraz wszelkiej maści fanów home-recordingu wzbogaci ton o tłuste, muzycznie brzmiące harmoniczne i zapewni precyzyjną nad nimi kontrolę.

Lampowe, analogowe brzmienie

W pełni analogowa architektura przedwzmacniacza MM-1 opiera się w całości na obwodzie lampowym, nie wykorzystując przy tym wzmacniaczy operacyjnych, zintegrowanych obwodów, czy tranzystorów. Wewnątrz urządzenia znajdziemy ręcznie sparowane rezystory i kondensatory, specjalnie nawijane transformatory oraz inne najwyższej jakości komponenty, zapewniające to tłuste, analogowe brzmienie, za którym wszyscy tęsknimy.

Pełna moc

W branży pro-audio można się spotkać z twierdzeniem, że na nic nawet najlepiej zaprojektowany obwód, jeżeli napędzany jest kiepskiej jakości zasilaczem. Dlatego też preampy MM-1 wykorzystują masywny, toroidalny transformator gwarantujący 350V czystej, liniowej mocy, odpowiednio zasilający układ lampowy działający wewnątrz urządzenia.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Pełna i niezależna kontrola stopni lampy triodowej i pentodowej
 • Specjalnie nawijane transformatory wejściowe i wyjściowe
 • W pełni analogowa ścieżka audio (brak wzmacniaczy operacyjnych czy układów zintegrowanych)
 • Przełączana impedancja w transformatorze wejściowym 
 • 5-pozycyjny, działąjący delikatnie i muzycznie filtr górnoprzepustowy
 • Obwód “Air” pochodzący z urządzenia HG-2 stworzonego przez zespół Black Box Analog Design
 • Dwa tryby odpowiedzi
 • Pad 15 dB
 • Liniowy zasilacz
 • Kontrola tłumienia wyjścia pasywnego
 • Zailanie phantom 48V
 • Zasilanie dwunapięciowe  

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel