- Transparentny sterownik systemu odsłuchu dookólnego.
Regulatory głośności Volume2 oraz Volume8 są bardzo interesującą alternatywą dla tych, dla których dotychczas dostępne regulatory MTC i SMC były zbyt rozbudowane i przewyższały swoją funkcjonalnością ich potrzeby. Volume2 i Volume8 oferują wyłącznie regulację poziomu sygnału, jednak są przy tym urządzeniami o najwyższych parametrach, przez co zachowują całkowitą transparentność, nie pozostawiając swojej sygnatury na sygnale. Jednocześnie regulatory Volume2 i Volume8 oferowane są w zaskakująco niskich cenach, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższe jakości toru i wykonania samych urządzeń.
Oba te urządzenia zbudowane są wyłącznie o układy aktywne w celu uniknięcia zmiany barwy dźwięku, która jest charakterystyczna dla układów pasywnych.
Komu są potrzebne Volume2 i Volume8?
Większość kart dźwiękowych i interfejsów audio nie oferuje analogowej regulacji poziomu sygnału wyjściowego, przez co pojawia się konieczność regulacji poziomu sygnału cyfrowego przetworników D/A. Jest to nierozerwalnie związane ze zmniejszeniem rozdzielczości bitowej sygnału i pogorszeniem jego jakości. Jedynie aktywne układy analogowe są w stanie utrzymać tę samą jakość sygnału przy jednoczesnym obniżeniu jego poziomu głośności.
Drugą grupą osób, które z pewnością mogą być zainteresowane regulatorami Volume2 i Volume8 są osoby, które pracują z cyfrowymi rejestratorami itp., wykorzystując je do odtwarzania playbacku podczas koncertów. Dzięki takim regulatorom mają zapewnioną całkowitą kontrolę nad poziomem sygnału w sposób poręczny i intuicyjny. Jedynym warunkiem jest konieczność posiadania analogowego wyjścia z urządzenia odtwarzającego.
Volume2 i Volume8 doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba łatwego, poręcznego, a jednocześnie najwyższej jakości, bezstratnego korygowania głośności sygnału.
Cechy Volume2 i Volume8:
- doskonała separacja kanałów i w pełni symetryczne układy zabezpieczające przed jakimikolwiek zakłóceniami z zewnątrz, jak też pomiędzy kanałami
- przełącznik MUTE pozwalające na szybkie i pewne wyłączenie odsłuchu, sprawdzające się zwłaszcza w nagłych przypadkach (np. sprzężenie, awaria komputera itp.)
- wyrafinowane, wyselekcjonowane elementy najwyższej jakości, gwarantujące najwyższą jakość i brak strat w torze sygnałowym
- symetryczne wejścia i wyjścia na złączach XLR
- wysokiej jakości układ zasilający, wyposażony w transformatory toroidalne
- masywne pokrętło regulacji o średnicy 45 mm
- elegancka obudowa o wymiarach 215 mm na 80 mm
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
Układ pinów symetrycznego złącza DB 25 jest zgodny ze standardem TASCAM. Nominalny poziom wejściowy wynosi +4 dB, inne poziomy przesyłane są w 1:1.
Do podłączenia sygnałów wejściowych i wyjściowych wymagane są wielożyłowe kable DB 25 do XLR, TRS lub RCA, które prowadzą 8 kanałów z wtyczki DB 25 do ośmiu pojedynczych wtyków XLR, TRS lub RCA.
Konfiguracja kanałów jest dowolna, piny na wejściu odpowiadają tym na wyjściu. Oto kilka przykładowych popularnych konfiguracji wielokanałowych:
SMPTE/ITU: L/R/C/LFE/LS/RS/L(t/o)/R(t/0)
DTS: L/R/LS/RS/C/LFE/L(t/o)/R(t/0)
Film: L/LS/C/RS/R/LFE/L(t/o)/R(t/0)
SDDS: L/LC/C/RC/R/LFE/LS/RS
Wejścia/Wyjścia
- Wzmacniacz instrumentacyjny, symetryzowany elektronicznie (różnicowy), beztransformatorowy
- Nominalny poziom wejściowy: +4 dBu
- Impedancja wejściowa: 22 kOhm
- Impedancja wyjściowa: < 600 Ohm
- Maksymalny poziom wejściowy: > +20 dBu
- Regulacja głośności: -∞ do 4 dB
Parametry
- Zakres częstotliwości: 10 Hz – 100 kHz (100 kHz = -3 dB)
- CMRR: > 60 dBu przy 1 kHz
- Zniekształcenia harmoniczne i szum (THD & N): (przy poziomie wejścia +15 dBu) < -100 dBu
- Stosunek sygnał/szum (A-ważone): -102 dBu
- Przesłuch L/R (przy 1 kHz): < -80 dBu
- Skala dynamiki: 120 dB
Zasilanie
- Transformator toroidalny: 155 VA
- Bezpiecznik: 250 mA/230 V, 500 mA/115 V
- Wybór napięcia: 230 V/50 Hz < > 115 V/60 Hz
- Pobór mocy: ca. 15 W
Wymiary
- Obudowa: 215 x 80 x 220 mm / 8,5 x 3,1 x 8,8“
- Z potencjometrem i gniazdami: 215 x 80 x 245 mm / 8,5 x 3,1 x 9,8“
Waga:
- 1,9 kg/4,18 lbs