Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82
Dynamic Series - M82

Dynamic Series - M82

 • Wielkomembranowy mikrofon dynamiczny dedykowany do rejestracji bębna taktowego, ścieżek wokalnych oraz innych zastosowań studyjnych.
2 009,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

M82 to wielkomembranowy mikrofon dynamiczny dedykowany do rejestracji bębna taktowego, gitary basowej, wokalu oraz wielu innych zastosowań studyjnych.  Będąc kontynuacją świetnie przyjętych mikrofonów M80 i M81, M82 został stworzony jako alternatywa dla innych, popularnych mikrofonów dynamicznych opierających swoje brzmienie na dużej membranie i stosowanych m.in. podczas ujęć bębna basowego. Warto zauważyć że nazewnictwo mikrofonów M80, M81, jak i M82 bierze swój początek od serii galaktyk pierwotnie skatalogowanych przez francuskiego astronoma Charles'a Messier'a.

Brzmienie

Chociaż mikrofon został zaprojektowany głównie z myślą o pracy z brzmieniem bębna basowego, to dzięki zastosowanym tu 2 przełącznikom korekcji, świetnie nadaje się również do wielu innych zastosowań związanych z rejestracją różnych źródeł dźwięku takich jak wokale, instrumenty perkusyjne, głosy spikerów w audycji radiowej lub telewizyjnej, nagrywaniu podcastów, jak i zbieraniu brzmienia wzmacniaczy zaróno gitar basowych, elektrycznych - w tym prowadzących jak i rytmicznych - oraz instrumentów dętych czy organów. 

Podczas ujęć bębna basowego z mikrofonem ustawionym naprzeciwko otworu rezonansowego membrany, M82 zapewnia mięsiste i gwarantujące niezbędny cios brzmienie. Po umieszczeniu mikrofonu wewnątrz bębna, jego właściwie dopasowana charakterystyka częstotliwościowa pozwala uchwycić jednocześnie atak bijaka, jak i rezonans korpusu bębna, bez konieczności stosowania wielu mikrofonów.

Zastosowanie

M82 to mikrofon o przedniej orientacji źródła względem jego osi (górna część grilla mikrofonu wycelowana jest w źródło dźwięku) posiada dwa niezależne przełączniki korekcji barwy dźwięku - 'KICK EQ' oraz 'HIGH BOOST'. Fakt, że oba przełączniki działają niezależnie od siebie, pozwala na uzyskanie aż 4 kombinacji brzmienia, co pozwala realizatorowi na optymalne dopasowanie charakterystyki mikrofonu względem rejestrowanego źródła.

Przełącznik 'KICK EQ' mikrofonu M82 uruchamia filtr pasywny niższych częstotliwości z zakresu średniego (około 350Hz), które najczęściej podlegają usunięciu podczas pracy nad brzmieniem stopy. Pomaga to pozbyć się "kartonowej" odpowiedzi bębna basowego a jednocześnie zachować mocny sound w rejonie częstotliwości niskich. Ustawienie to jest idealnym rozwiązaniem do pracy z charakterystyką częstotliwościową bębna taktowego.

Przełącznik 'HIGH BOOST' podbija wyższe częstotliwości z zakresu średniego oraz częstotliwości wysokie (zaczynając około 2kHz aż do wzmocnienia częstotliwości 10kHz o 6dB). Jeśli ustawienie to zastosujemy w mikrofonie umieszczonym wewnątrz bębna, otrzymamy brzmienie eksponujące atak bijaka. To z kolei umożliwia uzyskanie brzmienia bębna basowego charakterystycznego dla konstrukcji typu vintage lub spotykanych w nowoczesnych produkcjach. Przełącznik HIGH BOOST pozwala nam zastosować M82 również przy wokalach oraz wzmacniaczach gitarowych: podbicie szczytów doda naszemu brzmieniu wyraźnej artykulacji oraz powietrza w wyższych rejestrach brzmienia.

Budowa mikrofonu

M82 jest w całości składany ręcznie i sprawdzany pod kątem jakości w zakładach firmy Telefunken w stanie Connecticut i wykorzystuje 35-mm membranę, niezwykle czułą na zakres niskich częstotliwości. Jeśli chodzi o konstrukcję urządzenia, budowa M82 - a szczególnie kształt grilla - przypomina legendarną linię mikrofonów serii U47. Mikrofon M82 został wyposażony w elegancką, czarną obudowę, a co najważniejsze, przeszedł szereg niezwykle rygorystycznych testów, co czyni go wytrzymałym mikrofonem do zastosowań z bębnem basowym zarówno w warunkach studyjnych jak i estradowych. 

W zestawie

Mikrofon sprzedawany jest z uchwytem pozwalającym zamontować go na stojaku mikrofonowym oraz skórzanym pokrowcem zapinanym na zamek błyskawiczny

Dodatkowe akcesoria

Uchwyt elastyczny dedykowany do tego mikrofonu oraz 5-metrowy kabel XLR jest dostępny oddzielnie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ: Dynamiczny (Moving Coil)
 • Kapsuła: 32 mm
 • Charakterystyka częstotliwościowa: Kardioidalna
 • Zakres częstotliwości: 50 Hz - 18 kHz
 • Czułość: 1.85 mV/Pa
 • Impedancja wyjściowa: 250 Ω
 • Maks. SPL (dla 1% THD): 146 dB
 • Wymiary: 155 mm (dł.) x 63 mm (średnica)
 • Waga: 434 g
 • Uchwyt: M 782
 • Kabel (kupowany oddzielnie): SGMC-5R - 5 metrowy kabel XLR; jeden wtyk łamany, jeden prosty

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

INSPIRACJE

pixel