Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Dynamic Series - M81 Custom Shop
Dynamic Series - M81 Custom Shop
Dynamic Series - M81 Custom Shop
Dynamic Series - M81 Custom Shop
Dynamic Series - M81 Custom Shop
Dynamic Series - M81 Custom Shop
Dynamic Series - M81 Custom Shop

Dynamic Series - M81 Custom Shop

 • Dynamiczny mikrofon M81 w wersji Custom Shop, umożliwiający dopasowanie właściwego sobie koloru i wykończenia z dostępnej palety barw i materiałów, w tym metalu, a nawet drewna.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

M81 Custom Shop to dynamiczny mikrofon M81 , umożliwiający dopasowanie właściwego sobie koloru i wykończenia z dostępnej palety barw i materiałów, w tym metalu, a nawet drewna.

M81 to mikrofon, który cechuje bardziej liniowa charakterystyka w porównaniu do M80. W rezultacie otrzymujemy klarowne brzmienie, z którego słyną produkty firmy Telefunken, ale z inną głębią i podstawowym charakterem dźwięku. Mniej zauważalne jest dla M80 również specyficzne dla odwzorowanie górnego pasma.

Brzmienie

Przez kilka ostatnich lat M80 był porównywany pod względem zachowania do mikrofonów pojemnościowych i stał się jednym z podstawowych narzędzi używanych do nagłaśniania wokalu i werbla, zwłaszcza jeśli chodziło o pracę w warunkach scenicznych. W porównaniu do mikrofonu M80 i jego wyeksponowanej "góry", mikrofon M81 stanowi alternatywę być może mniej wyspecjalizowaną, ale za to o wiele bardziej wszechstronną. Tak samo jak w przypadku modelu M80, nowy M81 oferuje świetną odporność na sprzężenia zwrotne oraz bogate w detale, wyrównane brzmienie. Dźwięk jest gładki i klarowny, a przy okazji nigdy nie spotkamy się z nieprzyjemnym efektem dudnienia.

Zastosowanie

Mikrofon TELEFUNKEN Elektroakustik M81 obcina delikatnie górne pasmo, dzięki czemu znajdzie on zastosowanie przy nagłaśnianiu gitar elektrycznych, instrumentów perkusyjnych, a także instrumentów dętych (zwłaszcza trąbki). M81 sprawdzi się znakomicie również wtedy, gdy konkretny wokal niezbyt dobrze współpracował z mikrofonem M80 ze względu na jego specyficzne odwzorowanie górnego pasma. Dzięki szarej kolorystyce M81 (takiej samej jak R-F-T AR-51), nowy model łatwo odróżnić wzrokowo od swojego poprzednika w kolorze czarnym.

Budowa mikrofonu

Podczas projektowania M81 konstruktorzy wzięli pod uwagę jego ewentualną współpracę z mikrofonem AR-51, dlatego charakterystyka M81 została dostrojona tak, by te dwa mikrofony idealnie uzupełniały się brzmieniowo podczas nagrywania gitar elektrycznych. Jako drugi już mikrofon dynamiczny w ofercie TELEFUNKEN Elektroakustik, model M81 znowu wyznacza nowy standard wśród mikrofonów używanych na scenie. Zaprojektowany zarówno do pracy w studio, jak i przy nagłaśnianiu koncertów, model M81 oferuje nadzwyczajne możliwości brzmieniowe, a jego solidna konstrukcja gwarantuje, że mikrofon ten na pewno podoła trudom warunków scenicznych. 

W zestawie

Każdy mikrofon M80 jest dostarczany wraz ze skórzanym etui zapinanym na suwak oraz oryginalnym uchwytem M780.

Dodatkowe akcesoria

Dodatkowo możliwe jest zakupienie 10-m kabla mikrofonowego oraz wymiennej główki mikrofonu w kolorze czarnym.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ: Dynamiczny (Moving Coil)
 • Kapsuła: 25 mm
 • Transformator: specjalnie nawijany Telefunken T80
 • Charakterystyka częstotliwościowa: Superkardioidalna
 • Zakres częstotliwości: 50 Hz - 18 kHz
 • Czułość: 1.54 mV/Pa
 • Impedancja wyjściowa: 325 Ω
 • Maks. SPL (dla 1% THD): 135 dB
 • Wymiary: 184 mm (dł.) x 48 mm (średnica)
 • Waga: 430 g
 • Uchwyt: M 780

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel