Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
The Purple Bustard
The Purple Bustard
The Purple Bustard
The Purple Bustard

The Purple Bustard

  • Lampowy, w peni analogowy mikser sumaryczny.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

The Purple Bustard to potężnie brzmiący, w pełni analogowy mikser sumaryczny wchodzący w klasyczną już serię Bustard. Jego brzmienie zawiera się w przedziale od delikatnego, transparentnego lampowego nasycenia, po ciepły, pełny i bogaty w składowe harmoniczne sound. Potencjometry “Air” oraz “Attitude” zapewniają realizatorowi płynne kształtowanie brzmienia, podczas gdy gałki “Gain” dopasowywują poziom i nasycenie sygnału. Mniejsza ilość potencjometrów przyspiesza pracę oraz przekłada się na niższą cenę urządzenia, nie wpływając jednocześnie na obniżenie jakości brzmienia. 

Opierając się na sukcesie miksera sumarycznego Fat Bustard, wyposapożonego w autorski potencjometr "Attitude", muzycznie brzmiący EQ oraz charakteryzującego się zarówno szerokim pasmem, jak i potężnym, tłustym brzmieniem, projektanci firmy Thermionic opracowali podobną konstrukcję, wyposażoną w większą ilość kanałów, zajmującą jednak mniej miejsca w studiu. Tak powstał The Purple Bustard, którego ciepłe, analogowe brzmienie bazuje na tym samym obwodzie elektrycznym i najwyższej jakości lampach mocy "twin triode".

Różnica polega na tym, że miejsce bardziej rozbudowanego EQ zajmuje tylko jeden, plastycznnie kształtujący dźwięk potencjometr „AIR”. Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenie nie zawiera obwodów tranzystorowych w ścieżce audio, użycie tego potencjometru wzbogaca pasmo, dodając do niego ten jedyny w swoimi rodzaju aksamitny połysk, typowy dla najlepszego, w pełni lampowego sprzętu studyjnego. Teraz można zapomnieć o jakiejkolwiek szorstkości spotykanej w urządzeniach tranzystorowych.

Stopień wyjściowy jest niemal identyczny z tym, który był wykorzystany w poprzednim urządzeniu Fat Bustard – jedyna zmiana to nieco mniejsze lampy, które zostały użyte  ze względu na bardziej kompaktową obudowę. Warto zauważyć, ze wszystkie lampy to NOS 'mil spec'. Maksymalny poziom wyjściowy ustawiony jest niezmiennie powyżej +20 dB dla lepszej kompatybilności z programami DAW. Z kolei udostępniająca złącza XLR sekcja I/O, pracuje na wejściach „semi-floating” oraz nezbalansowanych wyjściach. Za dodatkową opłatą możliwe jest zamówienie w pełni zbalansowanego zasilacza, wykorzystującego 2 transformatory firmy Sowter.

Panel przedni udostępnia 8 przełaczników umożliwiających łączenie kanałów oraz 2 dodatkowe do przełączania pomiędzy kanałami 13, 14, 15 & 16 w celu uzyskania 4 kanałów mono. Znajdziemy tu również potencjometr "AIR", krokowy potencjometr "Attitude", 6-pozycyjny przełącznik oraz dopasowaną parę potencjometrów kontrolujących poziomy wyjściowe. Tutaj również znajduje się główny włącznik  i oczywiście charakterystyczne, podświetlone oczy, które zmieniają barwę, im dźwięk staje się glośniejszy.

Odpowiedź częstotliwościowa mieści się w skali powyżej lub poniżej zakresu audio, aż do poziomu ustawienia potencjometru "Attitude" w pozycji prawie maksymalnej. Na koniec warto dodać, że większość komponentow i parametrów jest praktycznie identyczna z tymi, które charakteryzowały mikser Fat Bustard, z wyjątkiem nieco ulepszonych funkcji cross-talk, phase shift oraz niższego stosunku sygnału do szumu własnego, uzyskanym ze względu na brak sekcji EQ.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Zbalansowane wejścia/wyjścia liniowe wykorzystujące pozłacane wtyki TRS jack
  • DI (TS) oraz wyjście re-amp o niskiej impedancji
  • Fabryczne lampy Mullard/Phillips
  • Potencjometry “Air” oraz “Attitude”
  • Potencjometry Gain
  • O wiele niższy szum niż w oryginalnym urządzeniu Culture Vulture
  • Podbicie  sygnału +10 dB na włączniku “Drive” oraz włącznik obniżający poziom wyjściowy o -10 dB

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel