Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
The Fat Bustard II Valve Mixer
The Fat Bustard II Valve Mixer
The Fat Bustard II Valve Mixer
The Fat Bustard II Valve Mixer

The Fat Bustard II Valve Mixer

 • Dwunastokanałowy sumator wyposażony w sekcję lampowego zniekształcenia sygnału Attitude.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

The Fat Bustard II to 12-kanałowa jednostka sumująca z funkcją 'Attitude'. To więcej niż zwykły mikser, ponieważ Fat Bustard został wyposażony również w narzędzia do kształtowania dźwięku. Posiada prostą, ale skuteczną regulację basu (50Hz) i wysokich tonów (10KHz), regulację szerokości i głębokości bazy stereo oraz nową sekcję przesteru znaną z Roostera - Attitude. Wejścia pogrupowane są w 4 pary stereo oraz 4 mono, wszystkie posiadają przełącznik Mute. Dodatkowo, wejścia mono wyposażone są w regulację Pan. Urządzenie posiada również 2 dodatkowe wejścia Aux służące jako returny lub umożliwiające podłączenie 16-kanałowego rozszerzenia Little Bustard.

Spora część oferowanego przez Fat Bustard brzmienia bierze się z właściwego doboru najwyższej jakości lamp - za sumowanie odpowiada tu para lamp 5965, a w stopniu mocy pracują dwie lampy 6SN7. Ta kombinacja pozwala uzyskać spory headroom połączony z gładką odpowiedzią. W urządzeniu znajdziemy też wejścia typu "semi-floating" oraz niezbalansowane gdniazda wyjściowe. Wynika to z fazy projektowej, kiedy okazało się, że taka kombinacja brzmi doskonale w każdej sytuacji.

Fat Bustard wykorzystuje unikalne zakrzywienia "varislope" zarówno dla góry jak i dołu pasma. Im bardziej przekrećamy potencjometr zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tym bardziej wierzchołek częstotliwościowy zakrzywienia staje się ekstremalny, dodając cięższy bas lub aksamitną górę, ale bez szorstkości znanej z wielu urządzeń tranzystorowych. Potencjometry odpowiedzialne za redukcję góry i dółu pasma dają możliwość dopasowania brzmienia do każdej sytuacji napotkanej w studiu. Warto odnotować, że działają one niezależnie od potencjometrów odpowiedzialnych za podbicie tych częstotliwości oraz że wszystkie potencjometry pracują równomiernie na obu kanałach sterofonicznych.

Potencjometr 'Attitude' pozwala kontrolować finalne brzmienie miksu, zwiększając ilość harmonicznych w stereofonicznym stopniu sumującym. Subtelny, zwłaszcza w niższych pozycjach, umożliwia dodanie właściwej ilości drugich harmonicznych do miksu stereo. W wyższych pozycjach potrafi zabrzmieć całkiem agresywnie.

Potencjometr 'Stereo Spread' pozwala na poszerzenie bazy stereo ponad wybranym zakresem częstotliwościowym.

Z kolei gałka 'Spread Filter' pozwala wyselekcjonować częstotliwość powyżej tej, która jest poszerzana z pełnego spektrum i poszerzyć tylko w paśmie powyżej 5kHz. Ten potencjometr może być również wykorzystany podczas doboru odpowiedniego tonu miksu stereo, jak i poszerzenia samej bazy stereo.

Potencjometr 'Bass to Centre' umożliwia zsumowanie niskich częstotliwości z miksu stereofonicznego do monofonicznego, dla dwóch niezależnych zakresów częstotliwościowych. Dodatkowo znajdziemy tu również ustawienie dla wszystkich częstotliwości do trybu mono.

Stereofoniczny potencjometr 'Balance' oraz współpracujący z nim potencjometr ELMA 'Output Level' dają pełną kontrolę nad poziomami wyjściowymi.

Potencjometr 'Monitor Level' oraz dedykowany przełącznik 'Int/Ext', jak i dodatkowe gniazda wyjściowe dają przydatną możliwość podłączenia zewnętrznych monitorów i kontrolowania ich z poziomu sumatora Fat Bustard. Jest to przydtane w sytuacji kiedy Fat Busterd jest jedynym mikserem w łańcuchu. W innym przypadku przełącznik 'Int/Ext' wraz z gniazdami wyjściowymi może być użyty jako przełącznik insertowy In/Out.

Na koniec warto zauważyć, że urządzenie dostępne jest w wersji z wyjściami symetrycznymi i niesymetrycznymi (w celu uzyskania nie podbarwionego sygnału kolorem transformatorów wyjściowych).

Fat Bustard w pełni zasługuje na imię które nosi, gwarantuje potężny, tłusty dźwięk!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 

 • All valve 14 channel passive summing mixer with many extras !
 • Pan controls on 4 channels.
 • Unique Varislope Top and Bass lifts plus filters.
 • 'Attitude' control to add harmonics.
 • Stereo width controls / Bass to centre and mono.
 • Precision ELMA switch to control main level (fadeable).
 • Monitor outputs with level control and switching.
 • Hand wired with point to point wiring throughout.
 • Exceptional sound quality- very low distortion except when required and massive 'headroom'.
 • Frequency response extends from below audio range to well above.

 

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel