Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
The Rooster 2
The Rooster 2
The Rooster 2
The Rooster 2
The Rooster 2
The Rooster 2

The Rooster 2

 • Druga wersja dwukanałowego wzmacniacza lampowego z intuicyjnym korektorem i słynną sekcją 'Attitude' umożliwiającą dodanie harmonicznych aż do uzyskania drastycznych przesterowań.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Rooster 2 to dwukanałowy lampowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z wejściem DI, wyposażony w equalizer oraz sekcję Attitude, czyli distortion oparty na tej samej lampie 5725 co ceniony distortion Culture Vulture. Sekcja Attitude może być zastosowana na tysiące sposobów, pozwalając uzyskać ogromną rozpiętość zniekształceń: od tych najbardziej subtelnych, mających zastosowanie nawet na sumie, poprzez wyraźne wzbogacenie sygnału o składowe harmoniczne aż po totalne przesterowanie dźwięku sprawdzające się jako specyficzny efekt (na przykład na ścieżce bębnów).

Sekcja przedwmacniacza może być zastosowana do wzmocnienia i koloryzacji sygnału o poziomie instrumentalnym, liniowym i mikrofonowym. Sygnał, przechodząc przez transformator wejściowy, trafia do podwójnej triody 12AX7. Na panelu frontowy znajduje się przełącznik pozwalający na włączenie napięcia fantomowego +48V. Z kolei niesymetryczny sygnał instrumentalny, dostarczany do gniazda DI, omija transformator wejściowy, pozwalając na uzyskanie odpowiedniej oporności wejściowej.

Sekcja Attitude pozwala uzyskać szeroką gamę przesterowań, za które odpowiedzialna jest lampa 5654. W pozycji Triode dostarcza ona charakterystycznych, muzycznych parzystych harmonicznych. Dzięki wyższemu napięciu udało się osiągnąć nawet lepszy efekt niż w słynnym Culture Vulture. Z drugiej strony zapewnia ona bardzo niskie zniekształcenia (poniżej 0.1%) kiedy regulacja Attitude ustawiona jest na 1. W trybie Pentode generuje więcej zniekształceń harmonicznych trzeciego rzędu. Efekt distortion może być bardzo agresywny gdy Attitude ustawimy na maksymalną wartość a poziom wejściowy jest wysoki. Takie rozwiązanie pozwala dokładnie dobrać charakter zniekształceń do oczekiwanych rezultatów. 

Sekcja korektora jest niesłychanie intuicyjna i zaskakująco efektywna mimo prostoty tego rozwiązania. Wygodnie rozmieszczone po lewej stronie potencjometry sekcji equalizera pozwalają regulować parametry Bass Lift ze szczytem ustawionym na 60Hz oraz Mid/High Lift ustawiany na 2.5k, 4k (charakterystyka dzwonkowa) i 7k (charakterystyka półkowa).

Potencjometr Mid Cut pozwala na odcięcie częstotliwości 700Hz, natomiast 5-pozycyjna regulacja Bass Cut jest zapożyczona wprost z preampu Earlybird 2. 

Do dyspozycji mamy również filtr dolnoprzepustowy, pozwalający na odcięcie w miejscu wybranej częstotliwości niskiego pasma, co jest szczególnie przydatne w niektórych przypadkach zastosowania silnego efektu distortion, jeśli sygnał nabiera niepożądanej szorstkości, wygładzając w ten sposób jego barwę.

Finalnie sygnał o poziomie skorygowany przez potencjometr Output Level kierowany jest do lampy wyściowej PCF80, a stamtąd do customowego, wykonanego na zamówienie transformatora Sowter. Poziom sygnału reprezentowany jest przez trzypunktowy diodowy wskaźnik LED.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • W pełni lampowa ścieżka sygnałowa
 • Zbalansowane złącza wejściowe/wyjściowe wykorzystujące transformatory Sowter
 • Unikalny 2-kanałowe preampy mikrofonowy z potencjometrem 'Attitude'
 • Możliwość wyboru pomiędzy dwoma ustawieniami 'distortion'
 • Przydatny potencjometr 'Varislope' umożliwiający podbicie góry i dołu pasma
 • Zasilanie fantomowe 48V przełączalne dla jednego lub obu kanałów
 • Przełącznik odwrócenia fazy dla obu kanałów
 • Wejścia mikrofonowe, liniowe oraz DI
 • Filtr dolnoprzepustowy
 • Filtr górnoprzepustowy
 • Niskie szumy własne, szeroki zakres wzmocnienia 'Gain' oraz poziomu wyjściowego
 • Wyprodukowany w Anglii

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel