Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
A1 - Preamplifier / Desser
A1 - Preamplifier / Desser
A1 - Preamplifier / Desser
A1 - Preamplifier / Desser
A1 - Preamplifier / Desser
A1 - Preamplifier / Desser

A1 - Preamplifier / Desser

  • Wyjątkowy, w pełni analogowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy, cyfrowy de-esser wyposażony w wejście Side Chain i umożliwiający pracę w stereo i analogowy tor wyjściowy połączone w przyjaznym formacie 500.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

A1 to przygotowana przez Weiss Engineering konstrukcja, która w popularnym formacie 500, łączy analogowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z pracującym w domenie cyfrowej de-esserem, zamykając całość analogowym gniazdem wyjściowym. Wejście side-chain de-essera wykorzystuje procesowanie DSP, co będąc rzadko spotykanym a jednocześnie zapewniającym precyzję stereofonicznego kluczowania rozwiązaniem, gwarantuje pracę wszystkich sekcji urządzenia z nadzwyczaj niskim poziomem szumów.

A1 charakteryzuje się szerokim zakresem poziomu wejściowego, a praca preampu opiera się na zbalansowanym transformatorze firmy Lundahl, udostępniając przy tym przełącznik 'Pad', który służy do wyrównania czułości sygnałów liniowych. Do regulacji natężenia sygnału wejściowego służy 16-krokowy potencjometr pracujący w zakresie od +15 do +60dB w 3-decybelowych skokach. W sekcji przedwzmacniacza znajdziemy również przełącznik aktywujący filtr HPF, szczególnie przydatny podczas rejestracji sygnałów mikrofonowych oraz włącznik zasilania fantomowego 48V, niezbędnego do napędzania wszelkiej maści mikrofonów pojemnościowych.Znajdziemy tu też kilka diod LED umożliwiających monitorowanie poziomu wejściowego.

Sekcja de-essera basuje na obwodzie wykorzystującym filtr pasmowy, który umożliwia podział środkowych częstotliwości sygnału audio na poszczególne pasma. Umieszczony w tej sekcji potencjometr 'Threshold' definiuje czułość de-essera w połączeniach typu side-chain. Dodatkowo, dzięki przełącznikom umieszczonym wewnątrz obudowy, możliwe jest dobranie odpowiednich czasów dla parametrów Attack/Release oraz dopasowanie do nich parametru 'Ratio'. Ulokowana w tej sekcji dioda LED informuje o jakiejkolwiek redukcji parametru ‘Gain’ występującej podczas procesowania sygnału. Znajdziemy tu również przełącznik 'Listen' umożliwiający włączenie odsłuchufiltrowanego sygnału, co pomaga skupić uwagę na specyficznych sybilantach oraz przełącznik ‘Bypass’, który pozwala na ominięcie układu de-essera.

Obwód wyjściowy A1 wykorzystuje zbalansowany transformator, udostępniając przy tym dodatkowy potencjometr umożliwiający ustawienie poziomu sygnału wychodzącego, niezależnie od poziomów, na których pracuje de-esser. W tej sekcji znajdziemy również przełącznik polaryzacji sygnału wyjściowego oraz diodę LED informującą o wysterowaniu sygnału.

Preamp  

Rozpoczynając pracę z A1, pierwsze co zwraca uwagę to przejrzyście zaprojektowany i czytelny panel przedni, nawiązujący do stylistyki pozostałych urządzeń szwajcarskiej firmy Weiss oraz solidna obudowa. Pracujący w sekcji wejściowej analogowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy opiera stopień mocy na dyskretnym obwodzie klasy A, wykorzystującym wcześniej wspomniany zbalansowany transformator oraz architekturę typu 'current-feedback'. Przekłada się to na niski poziom przesterowania sygnału, oferując przy tym szeroki zakres wejściowy wzdłuż pełnego spektrum częstotliwościowego. Warto odnotować, że przedwzmacniacz generuje minimalną ilość szumów własnych niezależnie od impedancji żródłowej i to w całym przekroju dostrajalnego parametru 'Gain'. Działający na poziomie 24dB przełącznik 'Pad' umożliwia szybko i bezboleśnie wyrównać poziomy sygnałów liniowych. Dodatkowo możemy aktywować filtr górnoprzepustowy z częstotliwością graniczną ustawioną na 40 lub 80Hz.  

De-esser

Sekcja de-essera pracuje w oparciu o zaawansowany obwód miksujących się ze sobą sygnałów – bezpośrednia ścieżka sygnałowa jest w pełni analogowa, podczas gdy wejście side-chain pracuje w domenie cyfrowej. To umożliwia wykorzystanie precyzyjnego i charakteryzującego się niskim przesterowaniem konwertera D/A MDAC (Multiplying D/A Converter) jako dostrajalnego elementu 'Gain'. Warto zauważyć, że side-chain został zbudowany tak aby oferować kluczowanie o bardzo niskiej latencji, pracując w częstotliwości próbkowania na poziomie 500 kHz.  

Sekcja wyjściowa  

Podobnie jak na wejściu urządzenia, tu również znajdziemy w pełni analogowy obwód oparty na pracy zbalansowanego transformatora, chgarakteryzującym się maksymalnie wysokim poziomem wyjściowym na poziomie +27 dBu. Umieszczony na panelu przednim potencjometr ‘Gain’ umożliwia dopasowanie odpowiedniego poziomu wyjściowego w szerokim zakresie słyszalności.  

W działaniu

Już chwilę po włączeniu urządzenia, uwagę zwraca niesamowicie cicha praca analogowego preampu, nawet przy wysokim ustawieniu potencjometru 'Gain' w przypadku rejestracji cichego źródła. Wrażenie robi również spory 'headroom' oraz brak wrażenia, że przy wyższych ustawieniach wejściowych układ się zatyka. Uzyskiwane brzmienie ma swój własny charakter, co pozwala odróżnić A1 od innych klasycznych "pięćsetek' i uzyskać oryginalny sound w studiu.

Umieszczony w środkowej sekcji A1 cyfrowy de-esser sprawdza się doskonale podczas delikatnej redukcji sybilantów, zwłaszcza podczas obróbki żeńskich ścieżek wokalnych, zapewniając naturalnie i transparentnie brzmiące rezultaty. Dzięki szerokiemu zakresowi czestotliwościowemu mieszczącemu się pomiędzy 2kHz a 16kHz i dostrajalnemu dedykowanym potencjometrem 'Frequency', de-esser przyda się również podczas przetwarzania ścieżek gitary akustycznej, eliminując niechciane artefakty brzmieniowe, np. dzwonienie. Fani ekstremalnie precyzyjnego brzmienia mogą również wykorzystać przełączniki umieszczone w dolnej części obudowy, dostrajając nimi czasy ataku, wybrzmienia oraz parametr 'Ratio' - do wyboru mamy 4 ustawienia dla parametrów 'Attack' i Release' oraz aż 8 dla parametru 'Ratio'. Fabrycznie czas ataku ustawiony jest na 400 milisekund, podczas gdy parametr 'Release' wynosi 30 milisekund. Parametr 'Ratio' w nowym urządzeniu pracuje w stosunku 3:1. 

Na koniec warto zauważyć, że w połączeniach stereo, A1 oraz urządzenie sąsiadujące pracują z taką samą redukcją parametru 'Gain', co jednak nie oznacza, że pozostałe ustawienia są też identyczne.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Zasilanie

kompatybilny z ramami API 500

pobór napięcia ±16 V zasilania: ≤ 150 mA

pobór napięcia +48 V zasilania: ≤ 15 mA

Wymiary

Głębokość: 15 cm

Szerokość: 3,8 cm (jeden slot)

Wysokość: 13,3 cm

Sekcja wejściowa

Zakres poziomu wejściowego Gain (pad wył.): +15 dB to +60 dB, 3 dB kroki

Tłumienie pad: 24 dB

Maks. poziom wejściowy przy minimalnym poziomie wejściowym (pad wł.): +29.7 dBu (dla THD+N ≤ −80 dB)

Impedancja wejściowa @ 1 kHz (pad wył.): 8.4 kΩ

Impedancja wejściowa @ 1 kHz (pad wł.): 2.8 kΩ

Sekcja wyjściowa

Zakres poziomu wyjściowego Gain: −∞ dB to +12 dB, ciągły

Maks. poziom wyjściowy, obciążenie 100 kΩ: +27.0 dBu (dla THD+N ≤ −80 dB)

Poziom wyjściowy 1 kHz: 290 Ω

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel