Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser
DS1 Compressor Limiter De-esser

DS1 Compressor Limiter De-esser

  • Cyfrowy masteringowy kompresor/limiter z funkcją de-essera oraz możliwością pracy w trybie M/S.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

DS1-MK3 to jeden z najbardziej transparentnych procesorów dynamiki, który może z powodzeniem służyć jako punkt orientacyjny w temacie cyfrowych kompresorów, limiterów i de-esserów wykorzystywanych w procesie masteringu. Jego największe zalety - oprócz doskonałego brzmienia - to ekstremalna uniwersalność pozwalająca na zastosowanie procesora w większości sytuacji spotykanych w studiach masteringowych, pasmowa kompresja oraz możliwość pracy w trybie M/S, jak i podczas kompresji równoległej. Ogromnym ułatwieniem podczas pracy jest również obsługa urządzenia za pomocą rzeczywistych potencjometrów, przełączników i czytelnego wyświelacza LCD.

Bazując na jednym z najbardziej rozchwytywanych w branży De-Esserze, wchodzącym w skład sprawdzonej w wielu studiach, modularnej serii 102, inżynierowie firmy Weiss połączyli jego architekturę z najlepszymi cechami uznanego, pochodzącego z tej samej serii procesora dynamiki, czego rezultatem jest niesamowicie brzmiący, zintegrowany brzmieniowo DS1-MK3.

Działając jako de-esser, pasmo kompresji DS1-MK3 wykorzystuje zarówno filtry dolno i górnoprzepustowe, jak i filtr pasmowy, co przekłada się na większą funkcjonalność urządzenia. Liniowe fazowanie filtrów crossover gwarantuje najwyższą jakość brzmienia.  Z kolei jako pełnozakresowy procesor dynamiki udostępniający zarówno kompresję typu soft knee jak i hard limiter sprawdzi się idealnie w sytuacjach ustalania parametru  loudness control w celu zrekompensowania efektu Fletchera/Munsona, czyli utraty właściwego odbioru niskich i wysokich tonów podczas odsłuchu materiału audio z niższą głośnością, np. podczas jazdy samochodem. 

Potencjometry i wyświetlacz

DS1-MK3 udostępnia aż 12 potencjometrów, zapewniając inżynierowi masteringu przejęcie kontroli nad praktycznie każdym istotnym elementem dynamiki. Czułe potencjometry reagują na dotyk, uaktywniając tym samym umieszczony po lewej stronie wyświetlacz LCD, obrazujący wybrane parametry. Graficzne przedstawienie funkcji transferu, mierników poziomu sygnału w sekcji I/O czy redukcji Gain, ułatwia pracę, a  właściwe zobrazowanie de-essingu typu split-band znacznie przyspiesza ten proces. Dodatkowo wszystkie parametry są również przedstawiane w formacie numerycznym. 

Grupowe ustawienia Snapshot, komunikacja MIDI oraz dodatkowe funkcje

Jedną z przydatnych funkcji podczas porównywania przetwarzanego materiału techniką A/B, jest pamięć ustawień, która w DS1-MK3 oferuje aż 128 banków oraz 2 dodatkowe sekcje odzyskiwania danych, z których każda zapamiętuje po 128 ustawień! Procesor udostępnia również kontrolę każdego z parametrów z poziomu urządzenia wykorzystującego protokół MIDI, funkcje over indicators oraz całościowy przełącznik Bypass, jak i potencjometr Gain. Do dyspozycji użytkownika jest również przełącznik pozwalający na scalanie kanałów ze sobą (tzw. ganging) w celu jednoczesnego procesowania.

Przetwarzanie sygnału, połączenia

Przetwarzanie sygnału odbywa się w próbkowaniu 88.2 lub 96 kHz w formacie 40-bit floating-point. Sygnały wejściowe o próbkowaniu 44.1kHz lub 48 kHz są poddawane procesowi samplingu w górę i w dół, a kontrola Side chain tylko w górę, zapewniając dokładne wychwycenie wierzchołka przetwarzanego sygnału. Jeżeli chodzi o sygnał wyjściowy, to działający w standardzie POW-Ralgorytm dither może redukować głębokość do 16, 20 lub 24 bitów. Jednocześnie DS1-MK3 może zostać ustawiony w taki sposób, że jego działanie bitowo transparentne tak długo, aż nie pojawi się redukcja parametru gain. To działa nawet podczas de-essingu z wykorzystaniem filtra split band. Cyfrowa sekcja I/O wykorzystuje połączenia AES/EBU na złączach XLR. 

Filtr split band 

Zaprojektowany jako płasko fazowy, może zostać przełączony do trybu dolno lub górnoprzepustowego, działać pasmowo lub nawet pracować w trybie bypass. Dodatkowo centralna częstotliwość działania filtra może zostać ustawiona dla bardzo niskich częstotliwości, wspomagając obróbkę instrumentów basowych. 

Parametry Threshold i Ratio

Parametr Threshold w DS1-MK3 obejmuje bardzo szeroki zakres pasma, co jest przydatne podczas subtelnej kompresji całego pasma, wykorzystującej niskie ustawienia parametrów Ratio i Threshold. Jeżeli chodzi o zakres parametru Ratio, to może zostać ustawiony od wartości poniżej 1, aż do blisko 1000! Warto zauważyć, że DS1-MK3 może być również użyty dla ekspansji typu upward. Przydatny podczas delikatnej kompresji potencjometr Soft knee umożliwia zmiękczenie przejścia pomiędzy liniowymi i nie-liniowymi fragmentami przedstawionymi za pomocą wykresu zakrzywienia transferowego (transfer curve).

Timing

Duża ilość dostępnych paramterów czasowych pozwoli wykorzystać DS1-MK3 w wielu aplikacjach. Inżynier masteringu znajdzie tu niezbędne Attack, Release czy Release Delay, z których parametr Release może zostać ustawiony w trybie półautomatycznym, będąc zależnym od pozostałych, kontrolujących jego działanie. Dodatkowo takie parametry jak Preview Delay, dla techniki look ahead skanującej sygnał audio w celu zapewnienia szybkiej reakcji na transjenty podczas kompresji Side chain, czy parametru Delay działającego w trybie Master dla całego urządzenia, mogą zostać przypisane w ciągu kilku sekund.

Tryb M/S, kompresja równoległa

DS1-MK3 może zostać przełączony do trybu M/S, który jest niezwykle przydatny podczas de-essingu ścieżek wokalnych. Oczywistym jest to, że dwa kanały mogą zostać tu ustawione w pełni niezależnie od siebie, co jest często podstawą takiego procesowania, ale warto zwrócić uwagę, że mogą również być przydatne w trybie L/R, kiedy oba kanały potrzebują innego traktowania. Side-chains mogą być spięte razem lub pracować osobno zależnie od potrzeb. Bardzo przydatna cecha to tzw. kompresja równoległa, która zestawia sekcję kompresora równolegle z nieprzetworzonym sygnałem wejściowym. Efektem jest podniesienie mało słyszalnych dźwięków, podczas gdy te głośniejsze pozostają bez zmian. To gwarantuje najmniej natarczywą kompresję z najmniejszą ilością brzmieniowych artefaktów. 

Poziom sygnału, limiter

Podczas kompresji typu side-chain, poziom sygnału może zostać aktywowany zależnie od wychwycenia wierzchołka sygnału lub detekcji RMS. Obwód DS1-MK3 został zaprojektowany tak, że zaraz po głównej sekcji kompresora, zastosowano dodatkowy limiter, którego zadaniem jest wyłapywanie okazjonalnych wychyleń. Zależnie od potrzeb, limiter może być aktywowany lub dezaktywowany, a poziom przetwarzanego w nim sygnału audio może zostać zaprogramowany w taki sposób, aby zapewniał tylko niezbędną dawkę dodatkowego procesowania. 

Sekcja Gain

Architektura sekcji Gain DS1-MK3 umieszcza całkowity poziom wysterowania sygnału wyjściowego na samym końcu łańcucha procesowego oraz dodatkowy parametr Gain tuż przed limiterem bezpieczeństwa, w celu aktywowania go w sposób opisany powyżej. Jeżeli chodzi o parametr Make-up gain, to może być on ustawiony automatycznie dla najwyższego poziomu wyjściowego w każdym ustawieniu lub dostosowywany manualnie przy pomocy dedykowanego potencjometra.

Przełącznik monitoringu split-band filter 

Przełącznik Monitor umożliwia odsłuchiwanie materiału przefiltrowanego w technice split-band, co sprawdza się podczas dokładnej analizy sybilantów w procesie de-essingu.

Ustawienia fabryczne

DS1-MK3 oferuje kilka ustawień fabrycznych zaprogramowanych przez samego Boba Katza, które z powodzeniem sprawdzą się często spotykanych sytuacjach podczas profesjonalnego masteringu materiału audio.

A co mówią o DS1-MK3 jedni z najbardziej rozchwytywanych inżynierów masteringu?

“Najlepszy De-Esser na świecie"  - Bob Ludwig, Gateway Mastering, USA

“Brzmienie DS1-MK3 jest na najwyższym poziomie. To najbardziej transparentny, dopracowany w każdym szczególe, uniwersalny i najmniej cyfrowo brzmiącym procesorem dynamiki z jakiego kiedykolwiek korzystałem. Jest po prostu niezastąpiony. Wykorzystuję go w 90% moich masteringowych projektów” 

Bob Katz, Digital Domain, USA

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel