Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
SFC2 - Sampling Frequency Converter
SFC2 - Sampling Frequency Converter
SFC2 - Sampling Frequency Converter
SFC2 - Sampling Frequency Converter
SFC2 - Sampling Frequency Converter
SFC2 - Sampling Frequency Converter

SFC2 - Sampling Frequency Converter

  • Konwerter częstotliwości próbkowania.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

SFC2 to bardzo wszechstronny konwerter częstotliwości próbkowania, składający się z dwóch, w pełni niezależnych stereofonicznych konwerterów, zamkniętych w jednym, 19-calowym urządzeniu 1U. Sercem urządzenia jest najwyższej jakości, liniowo-fazowy, cyfrowy filtr dolnoprzepustowy. Wykorzystany już w poprzedniej wersji urządzenia, właściwie zaprojektowany filtr, powoduje, że jakość procesowania SFC2 jest wręcz wyjątkowa, niezależnie od poziomu konwersji. 

Zamontowane w urządzeniu precyzyjne chipy odpowiedzialne za standardowy poziom częstotliwości próbkowania stale mierzą częstotliwość wejściową i następnie generują częstotliwość wyjściową jak i działanie filtra. Przekłada się to na współczynnik 'jittera', ponieważ to jego częstotliwość próbkowania sygnału wejściowego moduluje częstotliwość podcięcia filtra cyfrowego. SFC2 wykorzystuje ustalony schemat parametru 'Ratio', gdzie wyjście jest bezpośrednią pochodną wejściowej częstotliwości próbkowania. Brak współczynnika 'jitter', czy modulacji filtra daje większą transparentość w brzmieniu.

Podstawowym zadaniem SFC2 jest integracja odtwarzanego materiału lub zewnętrznego sprzętu w środowisku działąjącym na podwójnej lub standardowej częstotliwości próbkowania. Aby umożliwić tym urządzeniom dowolne umiejscowienie w procesowanym łańcuchu, SFC2 wykorzystuje dwa niezależne, dwukanałowe konwertery odpowiedzialne za próbkowanie, które jednocześnie samplują sygnał w góre i w dół. Dodatkowo ten proces może być użyty do konwersji częstotliwości próbkowania, redukując przy tym 'word-length' każdego z dwóch sygnałów stereofonicznego audio w tym samym czasie.

Dwie sekcje SFC2 zostały tak samo zaplanowane - znajdziemy tu sekcję I/O opartą na złączach AES/EBU oraz XLR oraz samplowanie w czterech standardowych częstotliwościach: 44.1, 48, 88.2 i 96 kHz. Parametr 'word-length' wyjściowy może być ustawiony na 24, 20 lub 16 bitów. Warto odnotować, że w celu zapewnienia prawidłowej redukcji tego parametru, należy aktywować 'dithering'., który w SFC2 wykorzystuje modulację 'second order' w technice 'noise-shaping'. Szum dithera może być ustawiony tak aby był automatycznie tłumiony podczas pauz.

SFC2 firmy Weiss to doskonały SRC, może nawet najlepszy jednokrokowy SRC na świecie. Jeden pochód "góra-dół-góra" lub odwrotny jest praktycznie przeźroczysty, a nawet kiedy taki nie jest, to jest bardzo przyjazny dla ucha".

Bob Katz, Digital Domain, USA

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Zasilanie

Woltaż: 115 V lub 230 V (do wyboru)

Pomiar bezpiecznika: 500 mA 'slow blow'

Pobór prądu: 40 VA maks.

Wymiary
Głębokość: 30 cm

Szerokość: 43,3 cm (19")

Wysokość: 4,4 cm (1U)

Wejście AES/EBU

Częstotliwości próbkowania: 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz

Maks. wejściowe 'word-length': 24 bity

'Channel Status Data': Wejście akceptuje format profesjonalny lub konsumencki

Złącze:  XLR żeński, 110 Ω

Wyjście AES/EBU Output

Częstotliwości próbkowania: 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz

Wyjściowy word-length: 16, 20 lub 24 bity

Złącze: XLR męski, 110 Ω

Dither

Second order w technice 'noise shaping'

Transparentność

SFC2 jest bitowo-transparentny ze współczynnikiem 'Ratio' konwersji w stosunku 1:1

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel