Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
ADC2 - A/D Converter
ADC2 - A/D Converter
ADC2 - A/D Converter
ADC2 - A/D Converter
ADC2 - A/D Converter
ADC2 - A/D Converter

ADC2 - A/D Converter

  • Stereofoniczny masteringowy konwerter analogowo-cyfrowy.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

ADC2 to dwukanałowy konwerter analogowo-cyfrowy udostępniający wejścia mikrofonowo-liniowe oraz porty wyjściowe AES/EBU i Firewire. Oprócz utrzymanej na najwyższym poziomie konwersji, ADC2 umożliwia wykorzystanie go na kilka sposobów. Będąc następcą świetnie przyjętego w branży pro-audio konwertera ADC1-MK2, urządzenie bazuje na pieczołowicie zaprojektowanych i świetnie brzmiących chipach A/D, pracujących w autorskiej technice "korelacji", co obniża niedoskonałości w działaniu konwertera. Analogowe stopnie wejściowe pozostają zbalansowane od złącz wejściowych (właśnie) dzięki chipom konwertera. Wysokiej jakośći przedwzmacniacz mikrofonowy został tu wbudowany, a sekcja wyjściowa AES/EBU i opcjonalny Firewire pracuje w rozdzielczości 192 kHz/24 bitów.

Sekcja wejściowa

ADC2 udostępnia dwie niezależne sekcje wejściowe - jedną parę stereofoniczną dla wejść liniowych oraz drugą, też pracującą w stereo dla sygnałów mikrofonowych. Wejście mikrofonowe może być oczyszczone filtrem górnoprzepustowym aby pozbyć się dudniących, czy trzeszczących artefaktów podczas rejestracji. Napięcie fantomowe 48V może zostać włączone dla wejść mikrofonowych. W kwestii przepływu sygnału, zaraz po tym jak sygnał przechodzi przez obwód tłumienia kontrolowany przekaźnikiem i wykorzystujący 1-decybelowe kroki powyżej zakresu 42dB, dociera do konwerterów A/D. Analogowy stopień wejściowy jest cały czas zbalansowany od złącz XLR do chipów A/D.

Konwertery

Aby podnieść jakość konwersji, projektanci Weiss zdecydowali się na wykorzystanie dwóch kanałów konwersji dla każdego z kanałów audio. Proces zamiany sygnałów analogowych na cyfrowe może odbywać się w (próbkowaniu?) 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 or 192 kHz. Parametry każdego z dwóch kanałów konwersji mogą tu być ustawione niezależnie, z wyjątkiem częstotliwości próbkowania i algorytmu POW-R dithering.

Synchronizacja

Synchronizacja w ADC2 może przebiegać od wewnętrznego kryształowego oscylatora lub zewnętrznego przez AES/EBU (XLR) lub word-sync (BNC) złącza. Synchronizacja Wejście synchronizacji AES/EBU może być również wykorzystane jako wejście cyfrowego audio. To pozwala wykorzystać ADC2 jako peak limiter i/lub procesor POW-R dithering dla cyfrowych sygnałów audio.

Peak limiter

Wbudowany cyfrowy peak limiter umożliwia ustawienie szerokiego 'headroomu'na analogowych wejściach, wciąż otrzymując pełną skalę (spektrum) sygnału na wyjściach konwertera. Dodatkowo do peak limitera z parametrem 'threshold' możliwa jest kontrola cyfrowego poziomu 'gain'.

Sekcja wyjściowa

Wyjściowy word-length może zostać zredukowany z 24 do 16 bitów dzięki wbudowanemu algorytmowi POW-R dithering. Możliwe jest wykorzystanie jednego wyjścia pracującego z rozdzielczością 24 bitów a drugiego ustawionego na 16 bitów. Formaty wyjściowe to AES/EBU pracujące w jedno lub dwu zwojowej technice, S/PDIF działający w technice jedno zwojowej jak i port Firewire dla bezpośrednich połączeń z komputerem. Port ten może być również użyty dostarczając sygnał z komputera do złącza wyjściowego S/PDIF konwertera.

Pomiary/mierniki

Na panelu przednim znajdziemy duży wykres obrazujący poziom dochodzący do wejścia A/D, poziom wyjściowy, możliwość przesterowania sygnału oraz ilość redukcji parametru 'Gain' we wcześniej wspomnianym peak-limiterze. Miernik 'peak hold' z odczytem numerycznym możę być wykorzystany do monitorowania transferu i przesterowania, które może się pojawić.

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel