Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI
Antelope Audio AMARI

Antelope Audio AMARI

 • Masteringowej jakości desktopowy konwerter AD/DA wykorzystujący transmisję USB 3.1, wielofunkcyjny wzmacniacz słuchawkowy oraz bezkompromisowo precyzyjny zegar.
13 442,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Amari to plasujący się w kategorii high-end najwyższej jakości konwerter AD/DA umożliwiający konwersję 384kHz PCM / DSD256, wzmacniacz słuchawkowy i precyzyjny zegar. Jego majestatyczny sound zadowoli najbardziej wybrednych realizatorów oraz inżynierów masteringu, jak i najzagorzalszych audiofilów. Nowoczesny design, natychmiastowo reagujący panel dotykowy i najwyższej klasy sekcja I/O składająca się z pary wyjść na złączach XLR lub TRS, pary wejść (combo XLR i RCA) oraz 2 wyjść słuchawkowych (HP) wysokiej mocy z dedykowaną kontrolą głośności i dostrajalną impedancją wyjściową zapewnią doskonałą konwersję i niczym nie zakłócony odbiór muzyki.

Miłość od pierwszego usłyszenia

Interfejs oferuje charakterystyczne dla Antelope Audio taktowanie i najlepszą w swej klasie konwersję 384kHz. Panel przedni udostępnia parę analogowych wyjść XLR/TRS, a z tyłu znajdziemy dwa porty wejściowe - RCA oraz combo XLR. Dodatkowo konwerter udostępnia cyfrową łączność za pośrednictwem USB, AES/EBU, S/PDiF oraz TOSLINK.

Kontrola odsłuchu

Produkty Antelope Audio zawsze oferowały poszerzoną ilość wyjść słuchawkowych, jednak Amari idzie o krok dalej – każde z wyjść posiada własną kontrolę poziomu głośności oraz pozwala użytkownikowi wybranie jednej z 17 wartości  impedancji wyjściowej, włączając w to wartości negatywne, a wszystko po to aby poszerzyć wrażenia odsłuchowe.

Masteringowej jakości konwersja

Działanie urządzenia opiera się na uznanym w branży, stworzonym przez inżynierów Antelope precyzyjnym taktowaniu oraz wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu analogowych obwodów i wielokrotnie sprawdzonych konwerterów. Masteringowej jakości interfejs Amari oferuje konwersję 384kHz, 24-bit.

Najwyższej jakości taktowanie

Ten desktopowy interfejs wykorzystuje 4-ej generacji technologię jitter management AFC (Acoustically Focused Clocking), stworzoną i spopularyzowaną przez Antelope oraz 64-bitowe taktowanie, które umożliwia stabilne i precyzyjne próbkowanie jakiegokolwiek sygnału źródłowego. Na pokładzie Amari znajdziemy również wejście atomowego zegara (w pełni kompatybilne z 10MX) dla maksymalnej stabilności. Dodatkowy Word Clock jest również dostępny.

Elastyczna kontrola parametrów

Kontrola parametrów konwertera Amari została podzielona na 2 sekcje – pierwsza to łatwo dostępne potencjometry i przyciski dla najczęściej używanych parametrów, a druga to robiący wrażenie panel dotykowy oraz współpracujący z nim intuicyjny software’owy panel kontrolny. Panel dotykowy odpowiada za bardziej zaawansowane funkcje oraz wizualizację poziomów głośności.

Coś dla audiofilów

Antelope nie zapomina o fanach muzyki, którzy poszukują świetnego konwertera aby cieszyć się ulubionymi dźwiękami, jednocześnie odkrywając je na nowo. Transparentne i precyzyjne brzmienie harmonizuje tu z nowoczesną, wykonaną z metalu obudową wykończoną w kolorze złotym i czarnym. Taki design sprawia, że interfejs prezentuję się tak samo dobrze w profesjonalnym, czy domowym studiu, jak i w pokoju gościnnym.

Wzmacniacz słuchawkowy, a w sumie dwa

Para wyjść słuchawkowych, bazujących na złączach combo XLR z dedykowanym potencjometrem głośności dla każdego z nich, zadowoli nawet najbardziej wybrednych entuzjastów muzyki. Amari umożliwia dostrojenie sygnału wyjściowego o maksymalnym poziomie 1.4W pod kątem impedancji w zakresie od -4.6 do 85.3Ohm w osobnych 17 krokach. Pozwala to skonfigurować interfejs pod kątem ulubionych, a zarazem różnych modeli słuchawek. Warto zauważyć, że najwyższej jakości chip napędzający drivery w słuchawkach jest w pełni zróżnicowany dla każdego ze wzmacniaczy, co zapewnia jakość sygnału różnicowego podczas odsłuchu oraz eliminuje zmiany temperatury. W trybie standardowym wyjścia słuchawkowe pracują w oparciu o pojedynczy chip konwertera D/A sprzężonego z dwoma dedykowanymi wzmacniaczami (po jednym dla każdego kanału), a w trybie zbalansowanym - podczas gdy oba wyjścia są używane - dla każdego kanału aktywowany jest chip konwertera D/A i również dwa wzmacniacze a takiej samej konfiguracji dla każdego ze słuchawkowych driverów (lewy/prawy), co eliminuje jakiekolwiek przydźwięki i zwiększa wydajność, zapewniając tym samym pełny ton podczas odsłuchu.

Nie tylko CD

Oprócz odtwarzania sygnału audio w jakości 24-bit/384kHz PCM, Amari wspomaga również formaty DSD64, DSD128 i DSD2556 (przez DoP). Przekłada się to na czysty, pełen prezencji cyfrowy sygnał audio, w próbkowaniu dziesięciokrotnie wyższym od tego znanego z płyt CD.

Wzorcowy odbiór i topowa konwersja

Jeżeli chodzi o konwersję ADC, to inżynierowie Antelope zdecydowali się na cyfrowy filtr dolnoprzepustowy z krótkim opóźnieniem i ostrym zejściem, co  przełożyło się na najniższą latencję z możliwych oraz najszerszą przepustowość (0.46 x fs), z poziomem pulsacji +/-0.03dB, który napawa dumą, a słuchaczom zapewnia dokładną reprodukcję fali dźwiękowej. Biorąc pod uwagę, że filtr charakteryzujący się krótkim opóźnieniem sprawdza się tylko przy małej ilości sampli w danym czasie, konstruktorzy zdecydowali się na najkrótszy delay z możliwych, umieszczony pomiędzy stopniami I/O, co niesamowicie zwiększyło przepustowość. Jeżeli chodzi o wewnętrzny cyfrowy filtr górnoprzepustowy, to tutaj postawiono na częstotliwość progową ustawioną do poziomu 1Hz w celu wyeliminowania przydźwięków powstających podczas zasilania i przekazania najczystszego sygnału. 

Za konwersję odpowiadają dwa wielokrotnie doceniane w branży chipy AK5778.Dwukanałowy interfejs został skonfigurowany dla operowania w standardzie 8-1, co oznacza, że dla każdego analogowego wejścia odpowiadają 2 chipy konwersji A/D. W ten sposób udało się zwiększyć zakres dynamiki oraz istotnie usprawnić stosunek sygnału do szumu o 9 dB. W połączeniu z maksymalnym próbkowaniem na poziomie 384kHz (apr: 2.6uS) pozwala Amari na wychwycenie nawet najdelikatniejszych niuansów w sygnale audio z rozdzielczością 1.16nV. Zaprojektowane również z myślą o rynku audiofilskim i pro-audio chipy DAC 8xCS43198 w/w próbkowanie i pracują w tej samej rozdzielczości co chipy ADC. To wszystko umożliwiło inżynierom Antelope osiągnąć perfekcyjny odsłuch zarówno pod względem bitów jak i dokładności próbkowania z w pełni transparentną konwersją AD/DA. Wisienką na torcie jest możliwość odtwarzania formatów DSD aż do DSD256 (przez DoP), co razem daje kompletną i wszechstronną konwersję DA.

Topologia driverów

W trybie zbalansowanym interfejs Amari oferuje w pełni zróżnicowaną topologię napędzania driverów dla wejść combo XLR. Z kolei coaxialny tor poczynając od złącza RCA aż do głośnika, transportuje czysty, klarowny sygnał bezpośrednio do tego samego zróżnicowanego drivera co złącze combo XLR. Kluczem jest tu konzystencja!

Podobnie zostały zbudowane drivery wyjść analogowych, opierające swoją pracę na nisko szumowych wzmacniaczach rail-to-rail zapewniających THD na poziomie 0.00006% (-124 dB) i szum równy 3.3nV/√Hz. Inżynierowie Antelope intencjonalnie wybrali wzmacniacz dual-amp zamknięty w pojedynczym chipie, co pozwoliło lepiej rozplanować układ PCB i zmaksymalizować symetryczną topologię dotyczącą driverów.

W zestawie:

 • Hi-End'owy konwerter masteringowy AD/DA Amari
 • Instrukcja szybkiego startu
 • Karta gwarancyjna
 • Szmatka czyszcząca
 • Kabel USB 3.0
 • Zewnętrzny zasilacz

Wymagania systemowe:

WINDOWS

 • OS: Windows 10
 • Przestrzeń dyskowa: minimum 512 MB
 • USB: 1 x port USB 2.0/3.0
 • CPU: Intel lub AMD ekwiwalent z przynajmniej 2GHz częstotliwości operacyjnej
 • Pamięć (RAM): min. 4GB (zalecane 8GB lub więcej)

MAC

 • OS X: 10.11 lub wyższy (zalecany 10.14 Mojave)
 • Przestrzeń dyskowa: min. 512 MB
 • USB: 1 x port USB 2.0/3.0

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • High-end’owa jakość 24-bit 384kHz podczas nagrań i odtwarzania
 • Konwersja A/D - chipy Dual AK5578 ADC, zakres dynamiki 128dB
 • Konwersja D/A - 8 x chip CS43198 DAC, zakres dynamiki 138dB
 • Supportowane formaty DSD64, DSD128 i DSD256  (DSD over PCM aka DoP) podczas odtwarzania
 • Dwa wyjścia słuchawkowe z dedykowaną kontrolą głośności i dostrajalną rezystancją wyjściową dla każdego z nich, z możliwością przełączenia na tryb zbalansowany.
 • Dwa tryby odsłuchu za pomocą słuchawek - standardowy i zbalansowany
 • Taktowanie 4-ej generacji 64-bit AFC (Acoustically Focused Clocking)
 • Wejście atomowego zegara 10M oraz Word Clock dla usprawnionej integracji całego systemu i ulepszonej klarowności audio
 • 2 pary analogowych wejść na combo XLR i RCA
 • 2 pary analogowych wyjść na combo XLR i TRS
 • Połączenia AES/EBU, S/PDiF i Toslink I/O oraz transmisja za pomocą protokołu USB 3.1 dla nagrywania i odtwarzania
 • Duży panel dotykowy ułatwiający nawigację, wybór zaawansowanych funkcji i wizualizację głośności
 • Software’owy panel kontrolny działąjący w środowisku komputerów MAC oraz PC
 • Elegancki, nowoczesny wygląd

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Sekcja wejściowa ANALOGOWA

 • 1x zbalansowana, stereofoniczna para złącz combo XLR. Maks. poziom wejściowy: 24dBu
 • 1x niezbalansowana, stereofoniczna para złącz RCA 8,2dBu. Maks. poziom wejściowy: 6dBv

Sekcja wejściowa CYFROWA

 • 1x AES/EBU do 192 kHz
 • 1x S/PDIF do 192kHz
 • 1x TOSLINK aż do 96kHz

Synchronizacja

 • 1x WC
 • 1x Atomic

Sekcja wyjściowa ANALOGOWA

 • 1x zbalansowana, stereofoniczna para złącz XLR. Poziom wyjściowy: 24dBu maks., dostępna możliwość cyfrowego trymowania
 • 1x zbalansowana, stereofoniczna para złącz TRS. Poziom wyjściowy: 18dBu maks., dostępna możliwość cyfrowego trymowania
 • 2x stereofoniczne wyjścia słuchawkowe na złączach combo XLR z indywidualnym potencjometrem głośności. Poziom wyjściowy: 1,4 W maks. Impendacja wyjściowa od -4.6 do 85.3 Ohm, dostrajalna w 17 krokach.
 • Wyjścia słuchawkowe zostały również skonfigurowane do napędzania jednej pary w pełni zbalansowanych słuchawek wraz z kontrolą głośności

Sekcja wyjściowa CYFROWA:

 • 1x AES/EBU do 192kHz
 • 1x S/PDIF do 192kHz
 • 1x TOSLINK do 96kHz
 • Bikierunkowa
 • 1x USB 3.1 na złączu Type-B do 384kHz

Zasilanie

 • Zewnętrzny zasilacz

Konwersja AD

 • Chipy konwersji A/D: 2x AK5778
 • 24 bit 384kHz
 • Wejście: w pełni dyferencyjne wejścia
 • S/(N+D): 112 dB (S/N: 124 dB)
 • THD+N: -109dB
 • Zakres dynamiki: 128dB

Konwersja DA

 • Chipy konwersji D/A: 8x CS43198
 • 24-bit 384kHz PCM / do DSD2562 ponad PCM
 • Zakres dynamiki: 138dB
 • XLR: THD+N: -113dB, DNR: 137dB
 • TRS: THD+N: -111dB, DNR: 135dB

Taktowanie

 • Technologia 64 AFC (Acoustically Focused Clock) 4-tej generacji
 • Akceptowane częstotliwości próbkowania: AD and DA PCM: 32kHz, 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 352.8kHz, 192kHz, 384kHz,                         DA DSD: 64, 128, 256

Pobór mocy

 • 18VDC / 0.83A

Waga

3.0 kg

Wymiary

Szer: 310 mm
Wys: 91 mm
Głęb: 253 mm

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel