• MAN301 Music Archive Network Player
 • MAN301 Music Archive Network Player
 • MAN301 Music Archive Network Player
 • MAN301 Music Archive Network Player
 • MAN301 Music Archive Network Player
 • MAN301 Music Archive Network Player
 • MAN301 Music Archive Network Player
 • MAN301 Music Archive Network Player
 • MAN301 Music Archive Network Player

MAN301 Music Archive Network Player

 • Wielofunkcyjny odtwarzacz umożliwiający słuchanie muzyki z płyt CD, twardego dysku, zewnętrznych serwerów NAS, czy aplikacji streamingowych.
Weiss Engineering Ltd.

MAN301 to w pełni audiofilski, wszechstronny i doskonale brzmiący odtwarzacz sieciowy wyposażony w port CD oraz umożliwiający odtwarzanie plików audio z poziomu twardego dysku lub zewnętrznego serwera NAS. Kontrolowany przy pomocy iPada firmy Apple® MAN301 staje się pełnoprawnym archiwum wszystkich naszych plików audio, co w połączeniu ze streamingiem, odsłuchem internetowych stacji radiowych, odtwarzaniem i nagrywaniem płyt CD oraz tworzeniem spersonalizowanych bibliotek, daje nam  pełen dostęp do ulubionych dźwięków, odtwarzanych w najwyższej jakości. Warto zauważyć, że w trakcie odtwarzania, urządzenie łączy się z popularną bazą Gracenote CDDB, pobierając z niej nazwę wykonawcy, tytuł płyty, okładkę i tytuły utworów słuchanej przez nas płyty.

Kompletny system

Składający się ze źródła oraz przedwzmacniacza, MAN301 może być połączony bezpośrednio do wzmacniaczy mocy lub aktywnych głośników, dzięki czemu otrzymujemy elegencki, świetnie brzmiący, ale przy tym nie zajmujący zbyt wiele miejsca pełnoprawny system audio. Standardową konfiguracją jest podłączenie urządzenia do routera Ethernet, który z kolei jest podłączony do sieci internetowej oraz serwera dyskowego, np. NAS.

MAN301 dostępny jest w trzech wersjach:

 • DAC – urządzenie wyposażone w pokładowy konwerter D/A (MAN301DAC)
 • SERVER – wersja urządzenia wyposażona w cyfrowe złacza wyjściowe przeznaczone do podłączenia konwertera D/A (MAN301SERVER)
 • DAC-B – urządzenie wyposażone w najnowszy konwerter D/A oraz dyskretny stopień wzmacniacza wyjściowego. *Wersja SERVER może zostać zaktualizowana do DAC lub DAC-B.

W skład kompletnego systemu MAN301 wchodzą:

 • stacja bazowa MAN301
 • zewnętrzny serwer NAS
 • twardy dysk
 • iPad firmy Apple®
 • router sieciowy

Cześci mechaniczne

Obudowa MAN301 wykonana została ze stali nierdzewnej, a panel przedni z aluminium o grubości 10mm.

Zasilanie

W urządzeniu wykorzystano dwa oddzielne zasilacze – jeden odpowiadający za sekcję komputerową, a drugi napędzający cyfrową i analogową sekcję audio. W zasilaczu sekcji audio zastosowano transformator toroidalny z możliwością regulacji napięcia liniowego. W trybie jałowym urządzenie pobiera maksymalnie 0.5W. 

Synchronizacja

Jeżeli chodzi o taktowanie sekcji audio, to zastosowano tu zegar działający z dużą precyzją i generujący znikomą ilość jittera. Częstotliwość próbkowania tego generatora jest dobierana automatycznie, w zależności od częstotliwości próbkowania odtwarzanej ścieżki. Znajdziemy tu również wejście Word-Clock oraz wyjście na złączach BNC, przydatne podczas zewnętrznej synchronizacji. Warto zauważyć, że wszystkie częstotliwości próbkowania, aż do 192kHz jak i DSD64 i DSD128 są dostępne.

Wejścia cyfrowe 

Jeżeli chodzi o wejścia cyfrowe dla żródeł zewnętrznych to standardowo możemy korzystać ze standardów AES/EBU lub S/PDIF na złączach XLR, RCA, TOSLINK.

Konwersja

Decydując się na wersję MAN301DAC otrzymujemy urządzenie wyposażone w konwerter cyfrowo-analogowy zbliżony do firmowej konstrukcji DAC202, gdzie cztery kanały konwersji zapewniają bardzo niski poziom szumów i przesterowania dźwięku dla każdego kanału oraz doskonałą liniowość podczas odsłuchu. Warto wspomnieć, że wersja MAN301SERVER może również zostać wyposażona w konwerter.

Wyjścia analogowe

Również w MAN301DAC do dyspozycji mamy złącza XLR i RCA. Podstawowy poziom wyjściowy może tu zostać ustawiony w jednym z czterech kroków w domenie analogowej, a następnie dodatkowo dopasowany w stopniu cyfrowym. Główny suwak pracuje w domenie cyfrowej. Jakość tego typu sterowania jest ekstremalnie wysoka ze względu na zarówno doskonałą liniowość zastosowanego konwertera D/A, jak i ditheringu zaaplikowanego w sygnale cyfrowym.  

Wyjścia cyfrowe 

W kwestii cyfrowych połączeń z zewnętrznymi konwerterami D/A, mamy do dyspozycji standard AES/EBU na złączach XLR i RCA oraz złącze Firewire i USB. Złącza XLR i RCA mogą zostać połączone w port wyjściowy typu ‘dual wire’ dla próbkowania częstotliwości 176.4 lub 192kHz.  

Panel przedni

Oprócz włącznika głównego znajdziemy tu trójkolorową diodę LED, informująca o aktualnym stanie odtwarzania, jak i slot napędu służącego do odtwarzania i nagrywania płyt CD.

Sekcja I/O

Zaczynając od lewej strony, na tylnej ściance urządzenia zamontowano analogowe złącza XLR oraz RCA (w wersji SERVER znajdziemy wyłącznie złącza RCA, które jednak nie zostały wewnętrznie podłączone). W sekcji cyfrowej umieszczono złącza RCA dla połączeń S/PDiF oraz XLR dla standardu AES/EBU. Niezbędne połączenia optyczne zrealizujemy dzięki złączu TOSLINK, a wykorzystując porty BNC odpowiednio zsynchronizujemy urządzenia zewnętrzne z wbudowanym generatorem taktowania. Całości dopłęniają złącza Ethernet, Firewire 800 oraz port USB. Po prawej stronie umieszczono główne gniazdo zasilania oraz wejście dla anteny WiFi.

Zdalne sterowanie

Wszystkie funkcje MAN301 są kontrolowane z poziomu tabletu  Apple® iPad lub iPad Mini. Co ważne – nie ma znaczenia której generacji tabletu używamy.

Archiwizowanie muzyki na urządzeniach zewnętrznych

Chociaż w MAN301 nie znajdziemy przetrzeni służącej do archiwizowania plików muzycznych, to bez problemu połączymy go z popularnymi urządzeniami zewnętrznymi takimi jak sieciowy NAS (Network Attached Storage)  czy łączony kablem USB - DAS (Direct Attached Storage). Oczywiście istnieje możliwość połaczenia urządzenia z klikoma serwerami NAS, a wszystkie szczegóły znajdziemy w instrukcji.

Połączenia sieciowe

Gniazdo Ethernet zapewnia połączenia z serwerami NAS oraz siecią lokalną. W tym samym czasie w przypadku połączeń WiFi (WLAN), urządzenie może być punktem dostępu dla połączeń z iPadem jeżeli zależy nam na bezpośrednim połaczeniu oraz Uplink (MAN301 może zostać podłączony do lokalnej sieci WiFi.

Na koniec warto zauważyć, że MAN301 jest również dostępny w pozłacanej obudowie, przygotowanej specjalnie z myślą o obchodach 30-lecia firmy WEISS. Możliwa jest również wersja odtwarzacza wyposażona w specjalny obwód D/A, wykorzystujący dyskretny stopień wyjściowy. MAN301 jest kompatybilny z Roon oraz/lub z algorytmami DSP przygotowanymi przez firmę WEISS - zapraszamy do kontaktu w kwestii wszystkich aktualizacji.

Oprogramowanie

Poniżej zaprezentowano niektóre z funkcji oprogramowania zastosowanego w MAN301:

 • Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to kilka odtwarzaczy MAN301 może być kontrolowane z poziomu jednego iPada.
 • Każdy odtwarzacz MAN301 pozwala na stworzenie osobnych profili użytkownika - każdy z osobną biblioteką, listą odtwarzania, wyszykiwarką, itd.
 • Wszystkie popularne formaty audio (w tym m.in. nieskompresowane, lossless lub lossy compressed) są dostępne zarówno w trybie odtwarzana jak i nagrywania.
 • Możliwość konfiguracji biblioteki pod względem wykonawców, tytułów albumów, gaunków muzycznych, niedawno odtwarzanych czy dodanych utworów.
 • Potężny silnik wyszukiwarki pozwalający na zapisywanie wyszukiwań, a następne tworzenie dynamicznych list odtwarzania.
 • Łatwość dodawania list odtwarzania, ich edycji czy zapisywania.
 • Kontrola poziomu głośności w 4-ech analogowych krokach z wysoką rozdzielczością oraz ditherowanym cyfrowym suwakiem.
 • Przyciski 'start', 'stop' oraz 'przewijania/przechodzenia' do kolejnego/poprzedniego utworu. 
 • Możliwość zapętlenia jednego utworu lub całej playlisty.
 • Potężny silnik wyszukiwarki okładek bazujący na bibliotekach Gracenote i Google.
 • Nagrywanie płyt we wszystkich popularnych formatach audio.
 • Odtwarzanie ścieżek audio z płyty CD bez konieczności ich zapisywania.
 • Pobieranie Metadata z kilku baz danych, w tym najpopularniejszej bazy muzycznej Gracenote.
 • Wszechstronny, ale przy tym intuicyjny interfejs użytkownika dostępny z poziomu iPada.
 • Aktualizacje oprogramowania pobierane z internetu.
 • Strumieniowanie internetowych stacji radiowych.
 • Przyszłe aktualizacje programowe mogą również zawierać dodatkowe narzędzia przydatne w trakcie odtwarzania. 

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Najczęściej zadawane pytania
Potrzebujesz pomocy? Chcesz zadać niestandardowe pytanie? Zadaj pytanie
Zobacz opinie klientów

Dobierz rekomendowane produkty

DS1 Compressor Limiter De-esser

DS1 Compressor Limiter De-esser

Cyfrowy masteringowy kompresor/limiter z funkcją de-essera oraz możliwością pracy w trybie M/S.
EQ 1 Seven-Band Equalizer

EQ 1 Seven-Band Equalizer

Siedmiozakresowy parametryczny cyfrowy korektor masteringowy z możliwością kodowania M/S oraz funkcją procesora dynamiki.
A1 - Preamplifier / Desser

A1 - Preamplifier / Desser

Wyjątkowy, w pełni analogowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy, cyfrowy de-esser wyposażony w wejście Side Chain i umożliwiający pracę w stereo i analogowy tor wyjściowy połączone w przyjaznym formacie 500.
DAC2 - Firewire DA Converter

DAC2 - Firewire DA Converter

Stereofoniczny masteringowy konwerter cyfrowo-analogowy umożliwiający połączenia Firewire.
DSP501 Digital Signal Processor & Network Renderer

DSP501 Digital Signal Processor & Network Renderer

Cyfrowy procesor sygnałowy i odtwarzacz sieciowy w kompaktowej, eleganckiej i minimalistycznej obudowie.
ADC2 - A/D Converter

ADC2 - A/D Converter

Stereofoniczny masteringowy konwerter analogowo-cyfrowy.
AFI1 - Firewire Interface

AFI1 - Firewire Interface

Interfejs I/O Firewire dla formatów ADAT, AES EBU i WordClock.
MEDUS Reference Digital To Analogue Converter

MEDUS Reference Digital To Analogue Converter

Jeden z najlepszych konwerterów D/A w branży, będący kontynuacją urządzenia wywodzącego się z serii produktów przeznaczonych do masteringu.
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel