Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
DIGITAL CABLES: Excelsus Direct A - nieekranowany kabel połączeniowy S/P-DIF

DIGITAL CABLES: Excelsus Direct A - nieekranowany kabel połączeniowy S/P-DIF

  • Analogowy kabel RCA umożliwiający niesymetryczne połączenia S/P-DIF
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Marka

VOVOX® Excelsus Direct A to nieekranowany kabel połączeniowy składający się z dwóch powiększonych przewodów o masywnym rdzeniu, zapewniający niczym niezakłócony, doskonały odsłuch. Uznana w branży autorska technologia zapewnia niesamowicie szeroki obraz stereo i dokładnie zaznaczoną głębię, a powiększony dziesięciokrotnie przekrój przewodów odpowiada za poszerzony zakres dynamiki. Zespół firmy VOVOX® wybrał ten kabel jako referencyjny jeżeli chodzi o przenoszenie niesymetrycznych sygnałów w połączeniach z komponentami 'high-end'. 

Złącza

Inżynierowie firmy VOVOX® zdecydowali się na wykorzystanie złącz RCA produkowanych przez firmę Furutech, które w optymalny sposób wspomagają masywne przewody. Pieczołowicie opracowane i precyzyjnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, złącza przekonają każdego audiofila swoimi tonalnymi osiągami oraz solidną obudową. 

Nielimitowana moc

Kable zostały dostosowane do potrzeb większości systemów audio dostępnych na rynku. Uzyskanie zarówno nielimitowanego zakresu dynamiki jak i najwyższej rozdzielczości sygnału stało się możliwe nie tylko dzięki wykorzystaniu masywnych kabli, co zbyt często nie ma wpływu na jakość dźwięku, ale w dużej mierze dzięki połączeniu uznanej w branży i wielokrotnie testowanej autorskiej technologii 'Textura' z dziesięciokrotnie zwiększonym przekrojem samych przewodów. Ten w sumie prosty koncept stał się sporym wyzwaniem, któremu udało się sprostać dzięki wieloletniemu doświadczeniu, skrupulatności i wytrwałości pracowników firmy VOVOX® w dążeniu do celu, który wyznaczył nowe standardy w transmiji sygnału 'high-end'.

Współpracując z najlepszymi

Kable VOVOX® zostały stworzone, a następnie wielokrotnie testowane w bliskiej współpracy ze szwajcarską firmą Soulution - producentem najwyższej jakości komponentów, zdobywcą wielu nagród branży audiofilskiej. Porównania finalnych produktów z najlepszymi osiągnięciami innych, najbardziej uznanych firm tylko potwierdziły, że cel przyświecający całemu zespołowi VOVOX® został osiągnięty - optymalne połączenie bardzo szybkich i pracujących z dużą mocą komponentów z   oddającą wszelkie niuanse i zamierzenia twórców reprodukcją muzyki. 

Technologia ciągłego odlewania miedzi

Wszystkie kable wykorzystują przewody miedziane, powstałe w nowoczesnym procesie ciągłego odlewania. Choć bardzo powolna, ta opatentowana technologia umożliwia uzyskanie 99.99998% czystej miedzi, zachowując przy tym pełną kontrolę nad wzrostem kryształów miedzi. Rezultatem tego czasochłonnego procesu są dokładnie dopasowane, najwyższej jakości przewodniki.

Proces obróbki kriogenicznej 

Wszystkie przewody przechodzą proces obróbki kriogenicznej w temperaturze -180°C. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma naukowych wyjaśnień na to czy proces ten jest niezbędny, inżynierowie firmy VOVOX® są zdania, że wpływa pozytywnie na jakość dźwięku i ta różnica jest naprawdę słyszalna. Dodatkowo już gotowe kable razem z dopasowanymi do nich optymalnymi złączami poddawane są procesowi run-in(?). To udoskonalenie zapewnia optymalną jakość sygnału audio po szybkim rozgrzaniu ich przez 10-20 minut. Pełen potencjał kabli będzie słyszalny po 50-200 godzinach pracy. 

Możliwe jest zamówienie kabli dostosowanych do potrzeb użytkownika, zarówno jeżeli chodzi o ich długość, użyte złącza, czy schematy pin-out. Aby uniknąć pojawienia się szumu w sygnale, zaleca się stosowanie kabli nie dłuższych niż 2.0 m.

Wyprodukowane w Szwajcarii

Przewody VOVOX® są w całości produkowane ręcznie w Szwajcarii. Kable, włączając w to elementy lutowane powstają w przyjaznej środowisku technologii bezołowiowej.

Dostępne konfiguracje:

- 2x100cm (RCA do źródła → RCA do odbiornika)

- 2x150cm (RCA do źródła → RCA do odbiornika)

Główne cechy kabli:

- bardzo duże przewody bazujące na masywnym rdzeniu wykonane z miedzi uzyskiwanej w technologii ciągłego odlewania

- najczystsze polimery pozbawione kolorystycznych pigmentów i elementów plastikowych

- siatka ochronna z włókien naturalnych pokrywająca każdy przewód

- nieekranowane

- podlegające obróbce kriogenicznej

Główne cechy wtyków: 

- złącza Furutech RCA z wykonanymi z rodu stykami kontaktowymi

- środkowy wtyk OCC pokryty rodem

- miedziany stop pokryty rodem.

- obudowa wzmacniana włóknami węglowymi i pozbawioną cech magnetycznych stalą nierdzewną

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel