Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
PHONO CABLES: Sonorus Protect A Twin - nieekranowany kabel połączeniowy RCA

PHONO CABLES: Sonorus Protect A Twin - nieekranowany kabel połączeniowy RCA

  • Najwyższej jakości kabel analogowy służący do podłączenia gramofonu.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Marka

VOVOX® Sonorus Protect A Twin to najwyższej jakości kabel służący do podłączenia gramofonu. Gwarantuje pełną transparentność i analogowe ciepło podczas odtwarzania. 

Złącza RCA Bullet

VOVOX® Sonorus Protect A Twin wykorzystuje bezkompromisowe złącza RCA produkowane przez firmę KLE Innovations, które są rozwinięciem dobrze znanych w brażny wtyków typu 'bullet'. Styki kontaktowe zostały pokryte posrebrzaną miedzią, a same złącza zostały zaprojektowane tak aby jak najlepiej dopełniać kable firmy VOVOX®

Przewody o masywnym rdzeniu

Biorąc pod uwagę fakt, że styczność przewodu z powierzchnią kabla, czy w kontakcie z materiałem izolującym może mieć negatywny wpływ na brzmienie, inżynierowie firmy VOVOX® zdecydowali się na wykorzystanie przewodów o pojedynczym masywnym rdzeniu, w miejsce często spotykanych przewodów plecionych. Ponieważ kabel Sonorus Protect A Twin nie jest ekranowany, również powierzchnia przewodu została drastycznie zredukowana w porównaniu z tradycyjnymi kablami koaksjalnymi. 

Dodatkowy przewód dla uziemienia 

Przewody wewnątrz kabla powinny spełniać kilka funkcji jednocześnie - piwrwszym i głównym zadaniem jest ochrona przewodnika sygnałowego przed zjawiskiem interferencji, do czego wykorzystuje się specjalne osłonki. W przypadku większości dostępnych na rynku przewodów, ta warstwa odpowiada również za powrót tego przewodu. Inżynierowie firmy VOVOX® konsekwentnie zdecydowali się na rozdzielenie tych dwóch funkcji. I chociaż przekłada się to na bardziej zaawansowaną, a przez co czasochłonną konstrukcję, to przekłada się na od razu słyszalną poprawę jakości finalnego brzmienia.

Dodatkowa ochrona przewodu z wykorzystaniem naturalnych włókien

Powierzchnia kontaktowa pomiędzy przewodem, a izolacją musi być odporna na zaawansowane interakcje. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonego i wielokrotnie testowanego schematu bazującego na jednym masywnym rdzeniu, wszystkie kable z serii Textura Fortis, Textura oraz Vocalis są dodatkowo izolowane przez wykonaną z włókien naturalnych siatkę ochronną, dzięki czemu uniemożliwa powstawanie zjawiska tryboelektrycznego. Różnica w brzmieniu jest od razu słyszalna i charakteryzuje się wyrównanym, transparentnym obrazem audio.

Technologia ciągłego odlewania miedzi

Wykorzystane podczas produkcji kabla Sonorus Protect A Twin przewody miedziane, powstałe w nowoczesnym procesie ciągłego odlewania. Choć bardzo powolna, ta opatentowana technologia umożliwia uzyskanie 99.99998% czystej miedzi, zachowując przy tym pełną kontrolę nad wzrostem kryształów miedzi. Rezultatem tego czasochłonnego procesu są dokładnie dopasowane, najwyższej jakości przewodniki.

Proces obróbki kriogenicznej

VOVOX® Sonorus Protect A Twin przechodzi proces obróbki kriogenicznej w temperaturze -180°C. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ma naukowych wyjaśnień na to czy proces ten jest niezbędny, inżynierowie firmy VOVOX® są zdania, że wpływa pozytywnie na jakość dźwięku i ta różnica jest naprawdę słyszalna. Dodatkowo już gotowe kable razem z dopasowanymi do nich optymalnymi złączami poddawane są procesowi rozruchowemu. To udoskonalenie zapewnia optymalną jakość sygnału audio po szybkim rozgrzaniu ich przez 10-20 minut. Pełen potencjał kabli będzie słyszalny po 50-200 godzinach pracy. 

Kable na specjalne zamówienie

Możliwe jest zamówienie kabla o innej długości niż standardowe oraz wyposażenie go złącza i schematy pin-out wg preferencji użytkownika. 

Wyprodukowane w Szwajcarii

Przewody VOVOX® są w całości produkowane ręcznie w Szwajcarii. Kable, włączając w to elementy lutowane powstają w przyjaznej środowisku technologii bezołowiowej.

Dostępne konfiguracje:

100cm (SME do gramofonu → 2xRCA Bullet do odbiornika sygnału)

100cm (SME 90° Bullet do gramofonu → 2xRCA Bullet do odbiornika sygnału)

150cm (SME do gramofonu → 2xRCA Bullet do odbiornika sygnału)

150cm (SME 90° Bullet do gramofonu → 2xRCA Bullet do odbiornika sygnału)

Główne cechy:

- przewody o masywnym rdzeniu wykonane z miedzi uzyskiwanej w technologii ciągłego odlewania

- najczystsze polimery pozbawione kolorystycznych pigmentów i elementów plastikowych

- ekranowane

- dodatkowe uziemienie

- 5-pinowe pozłacane złącza SME

- podlegające obróbce kriogenicznej 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel