Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
COMPRESSOR
COMPRESSOR
COMPRESSOR
COMPRESSOR
COMPRESSOR
COMPRESSOR

COMPRESSOR

  • Najwyższej jakości kompresor analogowy umożliwiający uzyskanie transparentnej, potężnej kompresji charakterystycznej dla nowoczesnej produkcji, ale pozbawionej sztucznego pompowania dźwięku oraz innych artefaktów.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Na wojnie z wojną głośności

Zespół Dangerous Music poświęcił prawie dwa lata projektując COMPRESSOR, starając się w tym czasie zrozumieć w jaki sposób można osiągnąć nowoczesne poziomy limitingu i kompresji, nie chcąc jednak stworzyć kolejnego urządzenia, które doprowadzi tylko do stworzenia kolejnych, ultra-skompresowanych produkcji, których po prostu nie daje się słuchać. Dlatego też projektantom firmy zależy na tworzeniu urządzeń, które zapewnią odpowiedni cios oraz transparentność brzmienia – cech, które ożywiaja muzykę -nie pozbawiając jej energii. W temacie kompresji i limitingu ich odpowiedzią nie jest unikanie pewnych rozwiązań, jak robią to niektórzy puryści, ale dostarczenie pracującego w audiofilskiej jakości urządzenia, które zapewni intensywną kompresję i limiting, bez odbierania muzyce jej siły. Tworząc niejako odrębną kategorię urządzeń studyjnych, COMPRESSOR wskazuje kierunek innym procesorom dynamiki.

Transparentne, ale potężne brzmienie

Większość kompresorów można podzielić na dwie podstawowe grupy: pierwsze z nich - najczęściej spotykane - to urządzenia umożliwiające drastyczne zmiany w sygnale, ale jednocześnie koloryzujące go, co nie zawsze jest pożądane, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z pieczołowicie nagranymi źródłami. W drugiej grupie znajdziemy o wiele trudniejsze do zbudowania transparentne konstrukcje, które precyzyjnie kontrolując dynamikę, nie wprowadzają koloryzacji, czy innych artefaktów dźwiękowych.

COMPRESSOR zdecydowanie zalicza się do tej drugiej grupy, gwarantując krystalicznie czystą kompresję, która umożliwia z łatwością zmieniać i kontrolować dynamikę, ale bez jednoczesnej zmiany oryginalnego brzmienia. Tutaj jednak zaczyna się różnica w porównaniu z innymi urządzeniami znajdującymi się w tej kategorii, ponieważ pomimo transparentnej kompresji, COMPRESSOR – podobnie jak wszystkie urządzenia Dangerous Music –  zapewnia potężny dół pasma, detaliczne i wielowarstwowe średnie częstotliwości oraz otwartą i w pełni angażującą słuchacza górę i to nawet w sytuacji bardzo aktywnej redukcji wzmocnienia ‘Gain’. Tak wysoki poziom otwartej muzykalności jest wyjątkowy, nawet w zawężonym polu transparentnych kompresorów. I to pozwala umieścić COMPRESSOR w niejako odrębnej klasie urządzeń, gdzie połączenie transparentnego, ale przy tym pięknego i potężnego brzmienia wcale nie jest paradoksem.  

Więcej niż wszechstronny

Dzięki temu, że COMPRESSOR jest tak transparentny, a przy tym łatwy w obsłudze, jest w stanie również pomóc podczas zadań zazwyczaj pozostawionych dla automatyki lub związanych z korekcją w procesie nagrywania, miksowania czy masteringu. Na rynku nie znajdziemy zbyt wielu doskonale brzmiących, a przy tym wszechstronnych kompresorów, które mogą przejąć takie zadania jak często żmudna automatyka głośności wokalu, która jak wiemy pomoże uwydatnić najważniejsze elementy ścieżki wokalnej. COMPRESSOR, będący konstrukcją VCA (Voltage Control Amplifier) sprawdza się tu podobnie jak zaufany asystent, intuicyjnie operujący suwakiem głośności.

Dodatkowo podczas kluczowania wewnętrznego Sidechain możemy wykorzystać krzywe korekcyjne, co pozwoli na przykład "oswoić" ścieżki wokalne zawierające zbyt wiele sybilantów lub pozwolić aby głęboki, basowy cios przeszedł nietknięty. Możemy też zrobić te dwie rzeczy równocześnie. Warto zauważyć, że na panelu przednim urządzenia znajdziemy sekcję przycisków dedykowanych właśnie kluczowaniu Sidechain. Z kolei korzystając z unikalnej funkcji 'Smart Dynamics' możemy też - i to bez specjalnego wysiłku - ograniczyć wartości szczytowe przetwarzanego sygnału, pracując cały czas w środowisku analogowym, dozując je jedynie za pomocą limitera cyfrowego.

Kolejnym udogodnieniem jest przeprowadzenie kluczowania zewnętrznego Sidechain przy użyciu ulubionego korektora. Dzięki temu przeprowadzimy dynamiczną korekcję w całym paśmie środkowych częstotliwości lub wykorzystamy oba kanały jako monofoniczne i niezależne od siebie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy też uzyskać ultra-transparentną kompresję "kaskadową”. COMPRESSOR to urządzenie więcej niż wszechstronne, które zaprasza cię do kreatywnego rozwiązywania brzmieniowych problemów, bez potrzeby martwienia się o niepożądane artefakty dźwiękowe.

Bezkompromisowy obwód i unikalne funkcje

Sercem kompresora jest stworzony ręcznie w USA, wyjątkowy obwód pracujący w oparciu o bezkompromisowe, audiofilskie komponenty, który został stworzony przez współzałożyciela firmy - Chrisa Mutha - legendarnego już projektanta w branży pro-audio. W typowy dla urządzeń tej nowojorskiej firmy sposób, COMPRESSOR oferuje inteligentne, innowacyjne a zarazem łatwe w obsłudze funkcje, połączone z doskonałym brzmieniem:

Dual Detectors – kompresor wykorzystuje dwa kompletnie niezależne detektory RMS, pracujące w oparciu o pełen niuansów, wyrafinowany obwód, który zarządza stereofoniczną pracą lewego i prawego kanału. To umożliwia dostarczenie krystalicznie czystego i niesamowicie stabilnego obrazu stereo zarówno w trakcie procesowania pełnego miksu, szyny perkusyjnych ścieżek, skończonego mastera lub jakiegokolwiek innego stereofonicznego materiału audio. Co więcej, możemy korzystać z każdego kanału jako niezależnego kompresora monofonicznego, co sprawdza się świetnie na ścieżce stopy lub werbla. Ciekawym rozwiązaniem jest też "kaskadowanie" jednego kanału w drugi, co pozwala uzyskać ultra-transparentną kompresję z limitowaniem szczytowym (peak limiting) – świetna technika dla automatycznego dopasowania ścieżki wokalnej czy instrumentu solowego, zbyt agresywnego w górze pasma. Z tego rozwiązania skorzystamy wszędzie tam gdzie niezbędna jest potężna a zarazem transparentna kontrola dynamiki.

Smart Dynamics – umieszczony z przodu urządzenia przycisk 'SmartDyn' aktywuje unikalne obwody detekcyjne ‘dual slope’, co pozwala na kontrolę szybkich szczytów transjentowych, nie powodując przy tym spadku średnich poziomów głośności. Pozwala to utrzymać wyższe poziomy, przy jednoczesnym unikaniu efektu „pompowania”, spotykanego często w sytuacji dopasowania głośności do obecnych standardów obowiązujących w branży. Funkcja 'Smart Dynamics' jest równie pomocna podczas nagrywania dynamicznych wokali lub miksowania niezbyt dobrze brzmiącego zestawu perkusyjnego. To powoduje, że większość realizatorów, zostawia przycisk ‘SmartDyn’ właczony przez cały czas. Połaczenie tych możliwości sprawia wrażenie jakby COMPRESSOR posiadał sztuczną inteligencję!

Auto Attack & Release – ta funkcja odpowiada za automatyczne ustawienie parametrów ‘Attack’ i ‘Release’, pozwalając na znalezienie poszukiwanego brzmienia za pomocą wyłącznie dwóch potencjometrów: ‘Threshold’ i ‘Make-up Gain’. Sprawdzi się to zawsze, kiedy potrzebujemy bardziej precyzyjnych ustawień dla obu tych parametrów - wystarczy nacisnąć przycisk “Manual Att/Rel” i rozpocząć dostrajanie brzmienia potencjometrami.

Filtry Sidechain – na pokładzie znajdziemy również dwa, pracujące w audiofilskiej jakości filtry, które można aktywować jednym przyciskiem – nie potrzeba tu złożonych połączeń z wykorzystaniem sporej ilości kabli. Obwód ‘Bass Cut’ obniża dół pasma poniżej zakresu 60 Hz, dając pewność, że układ detektora pracujący w kompresorze nie będzie reagował z informacją zawartą w tym paśmie ani „oddychał” razem ze ścieżką perkusyjną. Obwód ‘Sibilance Boost’ to znany z firmowego korektora BAX EQ ultra-liniowe, high-endowo pracujący filtr półkowy, pozwalający "wypchnąć" do detektora większą ilość zawartości, zlokalizowanej w górze pasma. Dzięki temu kompresor dynamicznie tłumi zarówno sybilanty, jak i inne ostre i niepotrzebne przydźwięki pojawiające się w najwyższych częstotliwościach, np. szorstko brzmiące talerze, czy czasami nieco irytująco brzmiące granie akordowe gitary akustycznej. Ten obwód sprawdza się świetnie również na ścieżkach wokalnych w trakcie nagrywania i miksowania, jak i pracując na sumie miksu w procesie masteringu. Dowiedz się więcej o procesie De-Essingu z wykorzystaniem kompresora TUTAJ.

VU and LED Metering – zadaniem zamontowanych w środkowej części panelu przedniego dwóch mierników VU jest obrazowanie redukcji wzmocnienia lub poziomów I/O. W sekcji przycisków dedykowanych pracy obu mierników znajdziemy obwód '-6VU', pozwalający utrzymać zbyt głośny materiał w użytkowym zakresie - sprawdza się to doskonale w sytuacji wizualnego monitorowania średnich poziomów sygnału. To czego żadne mierniki VU nie są w stanie pokazać, to szybkie skoki transjentów powyżej parametru ‘Threshold’ i tu właśnie przydają się zamontowane w urządzeniu dwa mierniki LED. Razem, gwarantują podwójny wgląd w pełne niuansów wewnętrzne procesy zachodzące w urządzeniu w trakcie kompresji.

Audiofilskie komponenty – wybredne podejście Chrisa Mutha w kwestii projektowania urządzeń pro-audio, domaga się wyłącznie komponentów najwyższej jakości, nawet w tych miejscach układu, które nie przewodzą sygnału audio! Detektor oraz obwody VCA (które znajdują się w sercu każdego kompresora, ale nie są umiejscowione w ścieżce audio) są często budowane z komponentów o obniżonym standardzie, co pozwala zredukować koszty produkcji. Jednak te komponenty detektora mają ważny wpływ na pracę kompresora, zwłaszcza przy tak wyśrubowanych standardach, jakie narzuca swoim produktom Dangerous Music. Pozwala to osiągnąć pełną niuansów, inteligentną kompresję, możliwą tylko z urządzeniem COMPRESSOR.

Nagrania, miks i mastering

Niezależnie czy rejestrujesz, miksujesz czy masterujesz, COMPRESSOR współpracuje doskonale zarówno z vintage’owym sprzętem analogowym jak i podpięty do najnowszych, zaawansowanych technologicznie systemów cyfrowych, umożliwiając osiągnąć nowoczesne poziomy kompresji, bez niepotrzebnych artefaktów dźwiękowych, będących plagą tak wielu aktualnych produkcji. Połącz kompresor z firmowym, ultra-transparentnym korektorem BAX EQ co zapewni ci jedną z najbardziej otwartych kombinacji korektor-kompresor. Dzięki temu uzyskasz świetne rezultaty nie tylko w procesie masteringu, ale również w trakcie miksowania materiału audio. Możesz również umieścić COMPRESSOR w łańcuchu od razu za jakimkolwiek urządzeniem „koloryzującym” brzmienie – konsoletą, vintage’owym kompresorem lampowym, old-schoolowym korektorem, czy za po prostu za nimi wszystkimi, a następnie dopasować odpowiednią dynamikę bez konieczności polegania na często niesfornie działających potencjometrach wspaniałego, ale nieco już przestarzałego sprzętu.

Najinteligentniejszy kompresor analogowy na świecie

Ze swoim wyrafinowanym obwodem ‘dual detector’, unikalną sekcją 'Smart Dynamics', automatyczną funkcją ‘Attack’ & ‘Release’ oraz nieporównywalną z niczym wszechstronnością, niesamowitą wręcz transparentnością oraz brzmieniem w jakości audiofilskiej, COMPRESSOR Dangerous Music jest najinteligentniejszym z dzisiejszych kompresorów analogowych. Traktując obecne standardy głośności poważnie, przy jednoczesnym wymogu otrzymania czystego, otwartego soundu, ten kompresor jest pionierem w kwestii innowacyjnego podejścia do nowoczesnej kompresji, charakterystycznej dla najbardziej wyśrubowanych standardów istotnych dla realizatorów, inżynierów miksu i masteringu dnia dzisiejszego!

Warto zauważyć, że COMPRESSOR był laureatem prestiżowych plebiscytów TEC Awards oraz Rockit Awards, będąc również nominowanym do nagrody magazynów Resolution i Sound On Sound!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Elegancki, intuicyjny schemat oparty na bezkompromisowym obwodzie audio, stworzony przez Chrisa Mutha, legendarnego projektanta w branży pro-audio
  • Unikalny obwód 'Smart Dynamics' aktywujący detekcyjne obwody 'dual-slope', co pozwala na kontrolę szczytów transjentowych bez efektu "pompowania", ułatwiając osiągnięcie nowoczesnych poziomów głośności przy w pełni transparentnym sygnale.
  • Układ 'Auto Attack/Release' pozwala osiągnąć zaskakujące rezultaty brzmieniowe, wykorzystując tylko dwa potencjometry 'Threshold' i 'Makeup Gain'
  • Dwa ustawienia filtra EQ podczas wewnętrznego kluczowania Sidechain pracujące w jakości audiofilskiej
  • Możliwość wyboru trybu wychylenia kompresora (hard/soft knee)
  • Możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń do kluczowania Sidechain
  • Kontrola poziomów bez pojawiania się dźwiękowych artefaktów za pomocą pracującego w audiofilskiej jakości obwodu VCA 
  • Krokowe ustawienia parametru 'Ratio' w zakresie od 1:1 do 20:1
  • Różne tryby pracy mierników

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel