Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
PE 1C Program Equalizer
PE 1C Program Equalizer
PE 1C Program Equalizer
PE 1C Program Equalizer
PE 1C Program Equalizer
PE 1C Program Equalizer

PE 1C Program Equalizer

 • W pełni lampowy, pasywny korektor bazujący na klasycznym urządzeniu Pultec EQP 1A.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

PE 1C to pasywny, w pełni lampowy korektor bazujący na klasycznych urządzeniu Pultec EQP 1A, który podobnie jak oryginał oddaje w ręce realizatora pasywną sekcję EQ oraz najwyższej jakości wzmacniacze operacyjne. Biorąc pod uwagę ogromne trudności w znalezieniu dobrze działającego korektora Pultec, nie wspominając nawet o astronomicznych cenach, PE 1C jest najszybszą drogą do osiągnięcia tego charakterystycznego brzmienia.

Sekcje filtrowania sygnału

Sekcja odpowiedzialna za dół pasma składa się z dwóch niezależnych filtrów pasywnych z nieco innymi od siebie częstotliwościami, które możemy podbić lub wyciąć. Łącząc te dwie sekcje ze sobą, otrzymujemy w pełni unikalne rezultaty krzywych EQ, co często określa się mianem “Low End Trick”, czyli "sposobu na dół pasma" i jest bardzo przydatne do czyszczenia niskich i środkowych częstotliwości. Jeżeli dodamy do tego, że pasma środkowe oraz wysokie brzmią tu bardzo transparentnie i klarownie, łatwo zrozumieć dlaczego PE 1C jest uważany za jeden z najlepszych lampowych korektorów pasywnych na świecie.

Odrobina historii

“Tube-Tech EQ PE1A* jest tym samym co programowy korektor marki Pultec!”

Takie hasło reklamowe przyświecało akcji promocyjnej pierwszego korektora wyprodukowanego przez Tube-Tech w 1985 roku. Urządzenie powstało jako wierna replika tej klasycznej amerykańskiej konstrukcji, przeznaczonej na rynek europejski. Jako jeden z najpopularniejszych korektorów lat osiemdziesiątych Pultec EQP1A był wykorzystywany w studiach od Nowego Jorku i Los Angeles. Charakterystyczne, gładkie brzmienie tych EQ, czyniło je nie tylko najczęściej używanymi, ale również innymi od reszty stosowanych wtedy urządzeń.  

To wszystko zmotywowało Johna Petersena, założyciela firmy Tube Tech do zaprojektowania, a następnie produkowania korektora, który brzmiałby identycznie, będąc wyposażonym w te same komponenty i wykorzystując tę samą specyfikację.

Finalnym testem było przeprowadzenie miksu z użyciem obu korektorów - Pultec EQ1PA na lewym kanale, a Tube Tech PE1A na prawym i sprawdzenie obrazu stereo: musiało brzmieć perfekcyjnie, niezależnie od ustawienia!

*PE1A był pierwszym produktem wyprodukowanym przez firmę TUBE-TECH, prawie trzydzieści lat temu.

WAŻNE:  Podobnie jak oryginalny korektor Pultec, PE 1C nie zalicza się do kategorii "brudzących" EQ. Klasyczne, odpowiednio zbudowane lampowe urządzenia studyjne zawsze oferowały rozszerzoną odpowiedź częstotliwościową i otwarte brzmienie. Na tym właśnie opiera się brzmienie Tube-Tech.  

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • W pełni lampowy obwód oparty na przeciwsobnym wzmacniaczu
 • W pełni lampowa korekcja pasywna
 • Bezszumowy przełącznik I/O
 • Bezklikowy włącznik zasilania
 • Potencjometry wykorzystujące trwałą plastikową ścieżkę obrotu
 • Sekcja I/O oparta na symetrycznych, w pełni "pływających" transformatorach

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Odpowiedź częstotliwościowa @ -3 dB: 5 Hz – 40 kHz
 • Szum niski: < -85 dBU @ 0 dB gain
 • CMRR: > 60 dB @ 10 kHz
 • 4 LF częstotliwości: 20, 30, 60 and 100 Hz  (Boost/Podbicie: 0 to +14 dB, Attenuation/Tłumienie: 0 to -18 dB)
 • 0 HF podbicie w dostrajalnym paśmie: 1, 1.5, 2, 3, 4, 5, 8, 10, 12 and 16 kHz (0 to +18 dB z ostrym filtrem dobroci Q; 0 to 10 dB z szerokim filtrem dobroci Q)
 • 3 HF tłumienie: 5, 10 and 20 kHz (0 to -18 dB)
 • Impedancja wejściowa: 600Ω

PREZENTACJA PRODUKTU:

 

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel