Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
INT204 USB/DSD Interface
INT204 USB/DSD Interface
INT204 USB/DSD Interface
INT204 USB/DSD Interface
INT204 USB/DSD Interface
INT204 USB/DSD Interface

INT204 USB/DSD Interface

  • Interfejs DSD/USB umożliwiający połączenie ulubionego konwertera D/A z komputerem.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

INT204 to interfejs umożliwiający połączenie twojego ulubionego konwertera cyfrowo-analogowego z komputerem, wykorzystując do tego port USB. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pracujący w komputerze zegar zostaje poddany wewnętrznemu generatorowi taktowania, co oczywiście przekłada się na o wiele niższy poziom jittera, stabilniejszą pracę i przede wszystkim lepsze brzmienie.   

Oprócz połaczeń realizowanych w standardach USB oraz AES/EBU, INT204 radzi sobie również z konwersją systemu DSD do PCM, konwertując pliki w wybranej częstotliwości próbkowania oraz ilości bitów zawartych w cyfrowym materiale audio. Dzięki temu nasz ulubiony DAC jest w stanie przesyłać sygnały w systemie DSD. Dodatkowo interfejs może pracować jako urządzenie cyfrowo sterujące poziomem głośności, kontrolowane z poziomu pilota wysyłającym sygnał w podczerwieni.
Obudowa

Rama urządzenia została wykonana ze srebrnego, anodyzowanego aluminium.Zasilanie

Do zasilania interfejsu potrzebne są dwa źródła - USB dla zasilania 'bus' oraz zewnetrzny zasilacz dostarczany wraz z urządzeniem.Taki schemat pozwala na to, aby zarówno sekcja wejściowa, jak i wyjściowa były izolowane galwanicznie.

Synchronizacja

W związku z tym, że częstotliwość próbkowania jest generowana wewnątrz interfejsu, a nie w komputerze, mamy pewność, że transfer plików z komputera do konwertera D/A charakteryzuje się niską zawartością jittera.

Wejście cyfrowe

W interfejsie wykorzystano złącze USB typu B, z pomocą którego podłączymy urządzenie do komputera.

Wyjścia cyfrowe

Z tyłu urządzenia zamocowano złącze XLR dla połączeń AES/EBU. Połączenia S/PDIF realizowane są przy pomocy złącz BNC i RCA, które są napędzane tym samym chipem.

Panel przedni

Po lewej stronie panelu przedniego znajdziemy osiem diod LED, informujących o wybranej częstotliwości próbkowania oraz zasilaniu. Umieszczone obok przełaczniki pozwalają wybrać odpowiednią częstotliwość próbkowania podczas konwersji DSD-PCM (176.4 lub 88.2 kHz) oraz głębokość przesyłanych bitów w konwersji DSD-PCM (24 lub 16 bitów). Po prawej stronie umieszczono włącznik urządzenia dla zasilania z poziomu zewnętrznego zasilacza.

Panel tylny

Znajdziemy tu wejście zasilacza, złącze USB oraz wspomniane trzy złącza: BNC, RCA, XLR.

Software features

INT204 oferuje konwersję DSD do PCM w wybranych przez użytkownika częstotliwościach próbkowania i głębokości przesyłanych bitów (od 88.2 do 176.4 kHz i 16 lub 24 bitów). Wejście DSD pracuje w formacie DoP z częstotliwością próbkowania DSD64 (2.8224 MHz) lub DSD128 (5.6448 MHz). W przypadku transmisji PCM interfejs jest kompatybilny ze wszystkimi standardowymi częstotliwościami od 44.1 kHz do 384 kHz. Częstotliwość 352.8 kHz jest automatycznie konwertowana do 176.4 kHz, podczas gdy częstotliwość próbkowania 384 kHz jest zamieniana na 192 kHz, ponieważ standardy AES/EBU oraz S/PDIF nie akceptują wyższych częstotliwości niż 192 kHz.

Pilot

Możliwe jest zamówienie (osobny zakup) pilota wysyłającego sygnały podczerwieni, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować poziom głośności w domenie cyfrowej.

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel