Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
UNFa-1 Accessory Box
UNFa-1 Accessory Box
UNFa-1 Accessory Box
UNFa-1 Accessory Box
UNFa-1 Accessory Box
UNFa-1 Accessory Box

UNFa-1 Accessory Box

  • Procesor poszeszający mozliwości i funkcje kompresora/limitera UnFairchild, będącego dokładnym i w pełni analogowym odtworzeniem legendarnego obwodu z lat pięćdziesiątych.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

UNFa-1 Accessory Box to zamknięte w klasycznej obudowie rack 1U urządzenie, będące poszerzeniem możliwości doskonale przyjętego w branży, sterowanego napięciem lampowego kompresora/limitera UnFairchild 670m mkII. UNFa-1 dodaje wiele nowych możliwości i funkcji do już i tak wszechstronnego, w pełni analogowego kompresora bazującego na legendarnym obwodzie Fairchild. 

Stworzenie UNFa-1 zostało podyktowane tym, że niektóre z przydatnych w pracy studyjnej funkcji, nie zostały włączone w obwód kompresora UnFairchild, ponieważ zbytnio odciągnełyby go zaplanowanego przez Erica Valentine'a celu, jakim było odtworzenie oryginalnego obwodu z lat pięćdziesiątych. Jednak pomimo tego, że te dodatkowe możliwości nie były pierwotnie włączone w stworzony przez Reina Narmę kompresor, który powstał w trakcie budowania przez niego ośmio-kanałowej konsolety dla legendarnego gitarzysty, producenta i wynalazcy - Les Paul'a - są niezmiernie przydatne w pracy studyjnej.

Dzięki tym dodatkowym funkcjom, muzycy i realizatorzy korzystający z kompresora/limitera UnFairchild, otrzymują możliwość pracy z autentycznym, sprzętowym i co najważniejsze w pełni analogowym obwodem opartym na oryginalnej konstrukcji, połączonym z kontrolą takich parametrów jak: 'Wet/Dry Mix' dla kompresji równoległej, filtrowania HP dla kompresji Sidechain, czy 'Feedforward/Feedback Mix', z czego ta pierwsza może pracować w trybie M/S.

Takiej wszechstronności może pozazdrościć wiele programowych wtyczek dostępnych na rynku. Podobno dla niektórych to naprawdę "UnFair!"

Potencjometr FB/FF

Z pomocą potencjometra FB/FF mamy możliwość zaaplikowania dowolnej ilości kompresji typu 'Feed Forward' do obwodu UnFairchild. Ten rodzaj kompresji brzmi na swój sposób cudownie i agresywnie, jednak czasem może być nieco ociężały. Jednak mając możliwość zmiksowania takiego sygnału wraz z kompresją typu Feedback, jesteśmy w stanie otrzymać brzmienie z jednej strony niesamowicie agresywne, ale przy tym nie przekompresowane. 

Potencjometr HP Freq

Każdy z nas kto lubi mieć sporą dawkę dołu w swoich miksach i nagraniach,  zdaje sobie sprawę z możliwości jakie daje filrtowanie górnoprzepustowe w kompresji Sidechain, powodujące, że kompresor staje się mniej wyczulony właśnie na te częstotliwości. Dzięki temu nie reaguje tylko na dół pasma, nie ściągając przy tym poziomu głośności całego miksu w dół. Potencjometr HP Freq pozwala na pełną kontrolę właśnie tej kwestii.  

Potencjometr Mix

Kompresja równoległa to niezaprzeczalnie jedna z bardziej przydatnych technik studyjnych. Pozwala na połaczenie przetworzonego sygnału z oryginalnym, a nie tylko tego poddanego procesowi kompresji. Dzięki temu możemy wykorzystać bardziej ekstremalne ustawienia, nie mając przy tym wrażenia, że sygnał jest zbyt skompresowany. Jest to niezmiernie przydatne kiedy zależy nam na uzyskaniu bardziej skompresowanego, ale cały czas czytelnego brzmienia, a przy tym różniącego się od sygnału po mniej przetworzonego standardową kompresją

Potencjometr Output

Znawcy tematu analogowej kompresji wiedzą, że UnFairchild może zabrzmieć świetnie w sytuacji, kiedy otrzyma dużą dawkę poziomu sygnału źródłowego. Zmniejszając poziom wyjściowy, możesz cieszyć się dużym poziomem, pozbawionym nieprzyjemnego klipingu na wejściu kolejnego urządzenia w łańcuchu.

Czy to naprawdę takie UnFair?!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • Potencjometry Wet/Dry Mix dla kompresji równoległej

  • Potencjometry Feedforward/Feedback Mix

  • Potencjometry HP Filtering dla kompresji Sidechain

  • Potencjometr Output Gain

  • Przełącznik aktywujący kompresję Feedforward w trybie M/S

  • Przełącznik aktywujący tryb 'Averaged Stereo Linking'

  • Dołączone okablowanie dla łatwej obsługi 'plug and play'

  • Całość wykonana z wysokonapięciowych obwodów audio klasy A w celu zapewnienia dźwiękowej integralności

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel