Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Stereo Voltage Control Model 3722

Stereo Voltage Control Model 3722

  • Profesjonalny peak limiter / kompresor.
10 102,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Overstayer Stereo Voltage Control Model 3722 to połączenie kontroli wzmocnienia i ciosu charakterystycznego dla obwodów VCA, ciepła i charakteru dyskretnego analogowego, autorskiego obwodu 'Harmonics' oraz potężnych możliwości kształtowania brzmienia dzięki dwóm, ultra-gładko pracującym 2 zakresowym korektorom półkowym. 

Przyciski

Na panelu przednim, zaraz obok umieszczonego po lewej stronie miernika LED informującego o redukcji wzmocnienia znajdziemy szereg customowych przycisków. Pierwszy z nich - EXT SC - aktywuje pętle wysyłki i powrotu Sidechain. W sytuacji kiedy żaden sygnał nie pojawia się na zewnętrznych wejściach tego obwodu, kompresja wchodzi w tryb bypass. Warto odnotować, że te połączenia sa symetryczne. Kolejny to SC FILTER, który aktywuje 6-decybelowy filtr górnoprzepustowy układu Sidechain, pracujący na poziomie 220 Hz. Pozwala to wyrównać odpowiedź detektora wyrównującego sygnał i przedostać się niskim, fundamentalnym częstotliwościom. Następnie mamy powiązane ze sobą przycisk RATIOx2, który podwaja stosunek 2:1 soft knee (przycisk wył.) do 4:1 medium knee (przycisk wł.) oraz LIMIT, który włączony, wraz z poprzednim zmienia stosunek do ∼10:1. Tu należy wspomnieć, że wspomniane ustawienia zależą też od ustawień potencjometru BEHAVIOR.

Pierwszy przycisk znajdujący się po prawej stronie panelu przedniego - LOW CONTOUR - aktywuje filtr HP pracujący w stałym zakresie na 50Hz z rezonującym wierzchołkiem, który dzięki przekaźnikowi, działa w pełnym trybie bypass, w przypadku kiedy przycisk nie jest włączony. Kolejny - EQ IN - aktywuje obwód korektora, który również korzysta z przekaźnika w trybie bypass. Przycisk HARMONIC aktywuje dodatkową, w pełni analogową szynę harmonicznych, nasycaną potencjometrem LEVEL i pracą korektora. Zadaniem układu jest zmiękczanie i zakrzywianie wierzchołków i poziomów, jak i tworzeniu harmonicznych niskiego rzędu. Warto tu zajrzeć do instrukcji i dowiedzieć się więcej na temat tego obwodu. Całości dopełnia przycisk ENGAGE, uruchamiający tryb bybass oparty na przekaźniku.

Potencjometry

Stereo Voltage Control Model 3722 oddaje w ręce realizatorów zestaw płynnie pracujących potencjometrów. Pierwszy z nich - THRESHOLD - pracujący w zakresie od szybkich szczytów limitingu do gładkiej kompresji RMS, pozwala dopasować poziom kompresji przetwarzanego sygnału. Gałka BEHAVIOR kontroluje obwód pozwalający na tworzenie nowych i unikalnych obwiedni kompresora - tu również warto zajrzeć do dołączonej instrukcji urządzenia. Następnie mamy do dyspozycji nieco mniejsze potencjometry Attack i Release. Pierwszy pozwala na kontrolę ataku w zakresie od 0.1 ms do ∼50 ms (w ustawieniu gałki BEHAVIOR w pozycji 0), a drugi kontroluje uwolnienie w zakresie od 0.1 sek. do ∼1.1 sek. Warto zauważyć, że obie gałki mają również dodatkowe funkcje (tryb RMS, dual stage auto release) bo ich lekkim odciągnięciu w kierunku użytkownika. Mniej więcej w środku panelu frontowego znajduje się potencjometr LEVEL steruje poziomem wzmocnienia sygnału, który następnie trafia do obwodu 'Harmonics', pozwalającego na dalsze zakrzywienie szczytów transjentowych. Rezultatem są muzycznie brzmiące harmoniczne, ciekawsza kolorystyka i spoistość sygnału, jak i od razu słyszalny wzrost głośności przetwarzanego materiału audio. Obok znajdziemy dwa mniejsze potencjometry - LF BOOST aktywuje 100Hz półkowania stereofonicznego korektora, a HF BOOST to 12kHz. Sekcję dopełnia gałka BLEND, która pozwala na właściwe dla nas zbalansowanie nawet naprawdę agresywnych ustawień, dzięki czemu nie tracą one swojego charakteru, a jednocześnie brzmią ze smakiem oraz OUTPUT, którym ustawiamy finalny poziom wyjściowy.

Dalsze kreowanie brzmienia

Warto zauważyć, że możliwe jest też dalsze kreowanie własnego kształtowania kompresji, używając do tego filtra górnoprzepustowego sidechain dla uwypuklenia odpowiedzi dołu pasma, a nawet jeszcze dalej, wykorzystując do tego insert zewnętrznego sidechain. Z kolei korektor i filtry pozwalają na kształtowanie i nasycanie odpowiedniej dla nas ilości ciepłego dołu i pełnej prezencji góry pasma. Każdy z kolejnych stopni dodaje odrobiny własnego charakteru i harmonicznych, przekształcając sygnał w sposób nie możliwy w przypadku używania tylko jednego procesora.

Panel tylny

Po odwróceniu urządzenia od razu zauważymy szereg złącz XLR sekcji I/O, w tym wysyłkę i powrót dla połączeń SidechainXLR. Całości dopełnia gniazdo zasilania, które zostało oparte na złączu 5-pinowym XLR 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

  • W pełni interaktywna kontrola dynamiki stereofonicznej, tonu i zawartości harmonicznych
  • Kontrola dynamiki od szybkich szczytowych limitingu do gładkiej kompresji RMS
  • Obwód VCA skonfigurowany tak, aby nasycać brzmienie własnym harmonicznym kolorem
  • Szeroki zakres potencjometrów Attack/Release połączony z układem Behaviour, co umozliwia ekstremalne kształtowanie transjentów i sustainu
  • Możliwe dopasowanie prezencji i wyciągnięcia góry pasma dzięki stereofonicznemu wysokiemu półkowaniu korektora
  • Interaktywna kontrola dołu pasma wraz ze zintegrowanym filtrem Sidechain, niskim filtrem półkowym EQ i filtrem dolnozaporowym 50 Hz z rezonującym wierzchołkiem
  • 10 segmentowy wyświetlacz LED informujący o redukcji wzmocnienia
  • W zestawie uniwersalne złącze zasilania zakończone 5-pinowym złączem XLR

PREZENTACJA PRODUKTU:

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel