Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply
Hypsos - power supply

Hypsos - power supply

 • Rewolucyjny zasilacz audiofilski zapewniający większą dynamikę zestawu, głębsze basy i lepszą odpowiedź transjentową.
5 087,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Chociaż perkusiści uważają inaczej, to jednak mówi się, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Mając to na uwadzę, zespół inżynierów i projektantów posiadających ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży audiofilskiej i pro-audio, powołał do życia Ferrum. Mottem przewodnim firmy jest podbić świat, ale znowu jak to mówią: czasami wszystko czego potrzebujesz to REWOLUCJA!

Hypsos, ich pierwszy produkt, to podstawa każdego zawodowo brzmiącego systemu Hi-Fi - bez nadzwyczajnego zasilacza, będacego pierwszym, a jednocześnie tak istotnym elementem każdego audiofilskiego łańcucha odsłuchowego, nie ma mowy o uzyskaniu odpowiedniej dynamiki, czy głębokich sprężystych dźwięków w dole pasma. Nie wspominając już o tym, że kolejne składniki zestawu tracą na znaczeniu w sytuacji, kiedy nie są właściwie napędzane

Hypsos to nie tylko zasilacz, ale w pełni niezależny komponent audiofilskiego systemu - tak samo ważny, jeżeli nie najważniejszy jak inne składniki zestawu. Oprócz niezbędnego w tym przypadku zasilania, nie tyko oferuje szereg przydatnych i unikalnych funkcji, ale został również przygotowany na przyszłe ulepszenia. Urządzenie jest kontrolowane programowo z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości sprzętowych elementów, jak to tylko możliwe. 

Każde liczące się urządzenie wyposażone w złącze zasilania prądu stałego DC poprawi swoje brzmienie i wydajność po podłączeniu do tego zasilacza. Niezależnie czy będzie to przedwzmacniacz, konwerter D/A, niezależny preamp gramofonowy, czy sam gramofon, a nawet przełącznik sieciowy - Hypsos da im kopa!

Hypsos ujawni prawdziwy potencjał używanego przez Ciebie systemu i pozwoli na wykorzystanie jego możliwości do maksimum!

Najwyższej jakości kable zasilające

W zestawie znajdziemy jeden (z potrzebnych dwóch), wysokiej jakości przewód zasilający DC, wyposażony w złącza 5,5x2,5mm and a 5,5x2,1mm i pozwalający na podłączenie do większości wykorzystywanych wlotów DC. Kolejne kable należy dokupić osobno.

Napęd hybrydowy

Będąc hybrydową konstrukcją, Hypsos łączy w sobie to co najlepsze w liniowych i impulsowych zasilaczach - ekstremalnie niski poziom pulsacji i szumu oraz szybką odpowiedź transjentową, jak i wysoką wydajność. Zasilacz może napędzać wiele z urządzeń dostępnych na rynku, wprowadzając w pełni rewolucyjny, pierwszy w branży programowy interfejs graficzny sterowany dedykowanym potencjometrem. Poza łatwością obsługi, to elegancko wyglądające pudełko wyróżnia się inteligentnym połaczeniem technik sensorycznych.

Dopasowanie do używanego systemu

Konfigurując urządzenie z naszym systemem audio mamy możliwość skorzystania z fabrycznie skonfigurowanych ustawień dla wybranych urządzeń lub dopasować ustawienia według naszych potrzeb. Dostępne z poziomu zasilacza napięcie stałe w szerokim zakresie 5-30V, jak i możliwość dopasowania natężenia prądu aż do wartości 6A, zapewni odpowiednie zasilanie podłączonych urządzeń. Hypsos to tak uniwersalne urządzenie, jak to tylko możliwe.

Optymalne napięcie wyjściowe

SST, czyli tzw. Sweet Spot Tuning pozwala na dopasowanie odpowieniego napięcia wyjściowego dla uzyskania najlepszego brzmienia zestawu. Warto zauważyć, że poziom napięcia może być tu dopasowany w szybki i bezpieczny sposób, co pozwala łatwo przeprowadzać testy odsłuchowe.

Technologia 4TSD

4TSD to skrót od 4T Sensing Design - technologii, która zapewnia właściwy poziom napięcia, precyzyjnie dobrany dla terminalu DC zasilanego urządzenia. Wykorzystywany jest do tego Specjalnie zaprojektowana pod kątem przewodów oraz sprzężeń technologia, gwarantuje płaskie napięcie w każdym momencie odsłuchu. Eliminuje to bolesne dla ucha wyczulonego słuchacza nieprzyjemne efekty spowodowane rezystencją używanych przewodów, zwiększając odpowiedź transjentową.

Zaawansowana automatyka

Zasilacz gwarantuje pełną kompatybilność z pilotem Apple TV, jak i złączem 'Trigger in/out'. Mamy również możliwość zautomatyzowania zasilania urządzeń w trybie 'standby', nawet bez dedykowanego połączenia wyzwalającego.

Ekstremalne bezpieczeństwo

Urządzenie zostało wyposażone w system ATVA, odpowiadający za automatyczne transformatorowe dopasowanie napięcia (Automatic Transformer Voltage Adjust), przełącznik polaryzacji napięcia wyjściowego (Electronic Output Voltage Polarity Switch) i przepięcia, limit prądu oraz ochronę przed krótkim spięciem. Znajdziemy tu również możliwość blokady ustawień, co zabezpiecza przed przypadkową zmianą parametrów.

Bo najważniejsze jest BRZMIENIE!

Konfigurując przez lata swój audiofilski zestaw, każdy z nas marzy o pełnym detali, niczym nie zakłóconym, dyamicznym i głębokim, a przy tym -  co ważne - nie powodującym zmęczenia brzmieniu. Powierzając zasilaczowi Hypsos początkowe miejsce w łańcuchu, możesz mieć pewność, że Twój pieczołowicie dobrany system audio wreszcie pokaże swój potencjał. Co więcej, masz teraz możliwość natychmiastowego dopasowania brzmienia, sterując poziomem napięcia zaslacza, jak i wykorzystania połączenia wyżej opisanej technologii 4TSD z ustawieniami trybu 'Spread Spectrum'.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Moc wejściowa:
  100-240Vac/50-60Hz (EU/US Version)
  90 – 110Vac/50-60Hz (JP Version)

  IEC C14 wlot zasilania, uchwyt bezpiecznika z przełącznikiem on/off oraz dwu stopniowy filtr EMI dla obciążeń o niskiej impedancji z lepszym tłumieniem szumów w aplikacjach niskoczęstotliwościowych.

 • Przewód zasilania: US/EU/UK
 • Kabel DC OUT : 5×2.5mm DC plug / 5×2.1mm DC plug

  * Za dodatkową opłatą możliwe wykonanie dedykowanych kabli

 • Zakres napięcia wyjściowego: 5-30 [V]
 • Maks. stałe napięcie wyjściowe (for V_out below 10V): 6 [A]
 • Maks. stałe napięcie wyjściowe (for V_out higher than 10V): l_out= 60[W] / DCout[V]
 • Maks. stałe napięcie wyjściowe (for V_out below 10V): P_out = V_out[V] * 6[A]
 • Maks. stałe napięcie wyjściowe (for V_out higher than 10V): 60W
 • Wymiary (nie licząc potencjometru, nóżek oraz złącz): 217.5mm (szer.) x 206.5mm (gł.) x 50.0mm (wys.)
 • Waga netto: ~ 2,8kg
 • Bezpiecznik głównego uzwojenia: IEC 5x20mm bezpiecznik, 3.15AT, 250V
 • Bezpiecznik zabezpieczający uzwojenia: mały bezpiecznik 154004T, 4A
 • Zużycie prądu (w trybie standby):
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel