Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Coles 4050 - Stereo Matched Pair
Coles 4050 - Stereo Matched Pair
Coles 4050 - Stereo Matched Pair
Coles 4050 - Stereo Matched Pair
Coles 4050 - Stereo Matched Pair
Coles 4050 - Stereo Matched Pair
Coles 4050 - Stereo Matched Pair
Coles 4050 - Stereo Matched Pair

Coles 4050 - Stereo Matched Pair

 • Para wstęgowych mikrofonów, która dzięki dedykowanemu uchwytowi wyposażonemu w magnesy, umożliwia rejestrację źródeł w technice Blumleina.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Coles 4050 to pierwszy stereofoniczny mikrofon zaprojektowany przez Coles Electroacoustics, firmy która wiele lat temu zadebiutowała konstrukcjami tworzonymi na potrzeby BBC. Te profesjonalnie sparowane wstęgowce bazują na tym samym transformatorze i kapsule, które zostały wykorzystane w konstrukcji Coles 4040, dzięki czemu również tutaj otrzymujemy poszerzoną odpowiedź częstotliwościową, jak i wysoki poziom sygnału wyjściowego. Charakterystyczna dla wszystkich mikrofonów niesamowicie płaska odpowiedź częstotliwościowa mieści się w zakresie 30 Hz - 20 kHz, a przez cały ten czas charakterystyka ósemkowa jest utrzymana niezależnie czy ustawimy mikrofon w pozycji pionowej, np. podczas rejestracji gitary, czy poziomej, jak w przypadku ujęć 'overhead'. Co ciekawe, Coles 4050 nie jest tylko mikrofonem stereofonicznym, ale umożliwia również transformację z tej konfiguracji do dwóch, kompletnie niezależnych od siebie mikrofonów monofonicznych.

Dedykowany uchwyt

Innowacyjny, dwustronny uchwyt magnetyczny pozwala niejako spiąć ze soba dwa mikrofony, co umożliwia rejestrację w technice wynalezionej przez Alana Blumleina, który po swoich "binauralnych' eksperymentach w studiach EMI z mikrofonami dookólnymi, stworzył technikę opartą na dwóch mikrofonach pracujących w charakterystyce ósemkowej, która podczas późniejszego odsłuchu pozwala odtworzyć przestrzenność nagrywanych źródeł. Ta technika daje niesamowicie realistyczny obraz bazy stereo, jednak istotne jest odpowiednie wytłumienie pomieszczenia, w którym nagrywamy, jak i wielkość źródła dźwięku. Warto zauważyć, że obwód uchwytu jest dokładnie skalibrowany, aby ułatwić precyzyjne ustawienie mikrofonów. Uchwyt został wyposażony w magnesy, które ułatwiają precyzyjne połączenie obu wstęg, zamieniając je w jeden stereofoniczny mikrofon. 

Nagrywamy 

Jeżeli martwisz się, że mikrofon wstęgowy może nie wytrzymać wysokiego SPL generowanego przez rozkręconego Marshalla, to przestań i wypróbuj to ustawienie. Przy minimalnym THD w zakresie 125dB, wstęgi Coles sprawdzają się doskonale podczas rejestracji lampowych wzmacniaczy gitarowych. Wykorzystując zestaw Coles 4050 i możliwość dowolnego rozstawienia mikrofonów w zakresie od 0 do 360°, uzyskamy nie tylko więcej niż zadowalające rezultaty, ale również uzyskamy różnorodne brzmienie. W sytuacji wypozycjonowania mikrofonów w promieniu mniejszym niż 90°, otrzymamy obraz szerokiej monofonii, który często będzie tym, co potrzebne w danym utworze. Tego typu brzmienie to po prostu światowa klasa - szeroka zawartość środkowych częstotliwości połączona z ciepłym dołem, przyjazne dla ucha transjenty i przyjemnie zaokrąglona góra pasma, jeszcze przed miksem ustawi gitarę na swoim miejscu w stosunku do bębnów, basu, klawiszy, czy ścieżek wokalnych.

Oczywiście jedną z najbardziej wykorzystywanych aplikacji w przypadku mikrofonów Coles są ujęcia 'overhead'. Również w przypadku zestawu 4050 otrzymamy właściwie zbalansowany obraz całego zestawu, a zwężając lub rozszerzając promień, możemy mieć wpływ na całościowy obraz stereo. Jak to często bywa w przypadku mikrofonów wstęgowych, doskonałe rezultaty uzyskamy również podczas rejestracji wszelkiego typu instrumentów perkusyjnych, takich jak: shaker, dzwonki, czy bloczki, w przypadku których brzmienie będzie miało ten "drewniany" i odpowiednio zaokrąglony charakter. 

Podsumowanie

Mając w studiu parę mikrofonów wstęgowych, nie straszne nam ujęcia większości instrumentów. W przypadku zestawu Coles 4050 otrzymujemy również możliwość wyboru ich ustawienia w osi od 0 do 360°, co od razu poszerza możliwości uzyskanego brzmienia, pozwalając na nagrywanie w osławionej technice Blumleina, 'spaced-pair', czy uzyskanie w pełni separowanych sygnałów dual-mono. Dodając do tego światowej klasy sound, od razu usłyszymy te brzmienia, które przez lata były dla nas punktem referencyjnym podczas nagrań czy miksów - gitara w stylu opus magnum zespołu Pink Floyd, czyli albumu 'Dark Side Of The Moon', fortepian jak z płyt Radiohead, charakterystyczny sound brytyjskich bębnów, czy naturalnie brzmiące, ale tak doskonale wypolerowane brzmienie przesterowanych gitar.

Jeżeli wstęga to element, którego jeszcze brakuje w Twoim studiu, a szukasz takiej, która zapewni Ci często porządany, mocniejszy sygnał wyjściowy, to nadszedł czas na sprawdzenie zestawu Coles 4050! 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Ciśnieniowo-gradientowy mikrofon wstęgowy
 • Niesamowicie płaska odpowiedź częstotliwościowa od 30Hz do 20kHz
 • Charakterystyka ósemkowa zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej
 • Naturalnie czysta i zbalansowana odpowiedź względem sygnału źródłowego
 • Nowoczesne magnesy
 • Czysta i naturalna reprodukcja dźwięku w wysokiej rozdzielczości
 • Gładka i wielowarstwowa odpowiedź dźwiękowa
 • Wszystkie mikrofony są produkowane w Anglii i testowane w fabryce w warunkach wolnego pola

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ: wstęgowy, ciśnieniowo-gradientowy
 • Charakterystyka kierunkowa: ósemkowa
 • Pola magnetyczne: dzięki wykorzystaniu uzwojenia neutralizującego szumy oraz magnetycznego ekranowania toroidalnej wstęgi do transformatora liniowego, udaje się uzyskać 30-40dB redukcji w odpowiedzi na zabłąkane i niepokojące pola magnetyczne. 
 • Odpowiedź częstotliwościowa: 30Hz do 20kHz
 • Impedancja: 300 Ohm
 • Czułość: -65 dBV/Pa (0.6 mV)
 • Przesterowanie: mniejsze niż 1% @ 125 dB SPL
 • Połączenia: XLR
 • Obudowa: aluminiowa z ekranami wykonanymi ze stali nierdzewnej
 • Kolor: czarny enamel
 • Wymiary: 102.5mm (dł.) x 50mm (średnica)
 • Waga: 362g

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel