Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Sidechain One
Sidechain One
Sidechain One
Sidechain One
Sidechain One
Sidechain One
Sidechain One
Sidechain One
Sidechain One
Sidechain One

Sidechain One

 • Kompresor VCA umożliwiający wszechstonne filtrowanie sidechain, a w sytuacji połączenia dwóch procesorów ze sobą, najwyższej klasy kompresję równoległą.
7 199,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

Sidechain.One to jeden z niewielu kontrolowanych napięciowo kompresorów zbudowanych w oparciu o filtr pełnego zakresu częstotliwości kluczowania sidechain, z możliwością precyzyjnego wyboru, które z nich mają wyzwalać działanie urządzenia. Ten w pełni analogowy, niesamowicie czysto brzmiący, monofoniczny kompresor, oferujący szeroki zakres działania parametrów ataku i uwolnienia, sprawdzi sie w wileu sytuacjach, z którymi mamy na co dzień do czynienia w studiu, czy to podczas nagrań, miksów, czy w procesie masteringu. 

Panel przedni

Po lewej stronie panelu przedniego znajdziemy dwa suwaki pozwalające na wybór częstotliwości, która będzie następnie procesowana przez kompresor. Do dyspozycji mamy tu pełny zakres od 20Hz do 20kHz. Obok zainstalowano dwa przełączniki 'Band', określające w jakim zakresie mają pracować suwaki - High, Mid oraz Low. Pracę ułatwiają tu dwie diody, a dokładny zakres pasm znajdziemy w instrukcji obsługi. Kolejne to pracujący w trybie 'hard bypass' przełącznik IN, który pozwoli nam na ultra-szybkie porównania A/B; LISTEN, który aktywuje obwód pozwalający na szybki odsłuch sygnału, który jest wysyłany do sekcji korektora, a w trakcie kiedy nie korzystamy z sekcji kompresora, może działać jako wysokiej jakości filtr HP lub LP. Następny w kolejności - LINK - przyda się w sytuacji, kiedy połączymy dwa urządzenia ze sobą, co pozwoli na kompresję stereofoniczną. Warto zauważyć, że w tej konfiguracji otrzymamy identyczny poziom kompresji na obu kanałach, dlatego też najlepiej ustawić oba urządzenia w ten sam sposób, chyba że jak to ma np. miejsce w kompresji M/S, jeden z procesorów ma być nadrzędnym. ACTIVE-RATIO, czyli ostatni z przełączników odpowiada za ustawienie parametru Ratio - do wyboru mamy tryby HARD, MEDIUM oraz SOFT. 

W sekcji potencjometrów znajdziemy gałki THRESHOLD, pracującą w zakresie +15 do -44dB, ATTACK z możliwością ustawienia opóźnienia od 0.1 do 120ms oraz RELEASE pracujący w zakresie 0.1-1.2s. Całości dopełnia potencjometr OUTPUT GAIN, pozwalający na podbicie sygnału aż o 10dB. 

Panel tylny 

Z tyłu urządzenia znajdziemy wszystko co niezbędne do pracy: INPUT oraz OUTPUT XLR, oba pracujące na złączach symetrycznych, LINK (TS) służący do połączenia dwóch kompresorów ze sobą oraz wejście zasilania, do którego podłączymy znajdujący się w zestawie zasilacz.

Kompresujemy

Oczywiście to w jaki sposób Sidechain.One zostanie wykorzystany w procesie miksowania, czy masteringu nagrań zależy wyłącznie od konkretnych potrzeb, ale na początek proponujemy kilka punktów startowych. 

 • Poszerzenie trybu Mid/Side - w tym celu należy połączyć dwa kompresory ze sobą i korzystając z potencjometru Output Gain, zwiększać lub zmniejszać szerokość obrazu stereo
 • Zmiękczenie syczenia w górze pasma - tu pomoże ustawienie suwaka na wysokie częstotliwości i kompresja z bardzo szybkim czasem ataku i uwolnienia, przy jednoczesnym Ratio ustawionym na 1:2.
 • Praca z bębnem taktowym - w tym przypadku ustawiamy suwak na niskie częstotliwości i pracujemy również z bardzo szybkim czasem ataku i uwolnienia, ale przy Ratio równym 1:10
 • Odsłuch danego pasma - wybierz pasmo, które chcesz usłyszeć

Podsumowanie

Jak to zwykle bywa z najwyższej jakości sprzętem analogowym, im więcej go używamy, tym więcej możliwości odkrywamy. Dlatego też nie bój się eksperymentować, przekraczać granic, czy po prostu wykorzystać Sidechain.One aby uzyskać tę charakterystyczną, analogową kompresję VCA. Nie zapomnij też podzielić się z nami osiągniętymi rezultatami i spostrzeżeniami!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

 • Kompresor VCA z możliwością wszechstronnego ustawienia filtrowania sidechain 
 • Najwyższej jakości komponenty gwarantujące doskonałe brzmienie
 • Bestopniowe filtry HP oraz LP dla sidechain pracujące w zakresach:20Hz – 200Hz, 150Hz – 2.3kHz i 1.5kHz – 20kHz
 • Możliwość odsłuchu sygnału wysyłanego do korektora dzięki obwodowi aktywowanemu przyciskiem LISTEN
 • Możliwość wyboru parametru Ratio w zależności od potrzeb: 1:2, 1:4 lub 1:10
 • Obwód Threshold pracujący w zakresie: +15dB do -44dB
 • Changes with Attack (0.1ms bis 120ms) and Release Settings (0.1ms bis 1.2s) very audible
 • Symetryczne złącza XLR na wejściu i wyjściu urządzenia
 • Zewnetrzny zasilacz (100 – 240V) ze standardowym kablem w zestawie
 • Możliwość połączenia dwóch procesorów ze sobą i wykorzystania ich w kompresji stereofonicznej (przy zakupie dwóch kompresorów, w zestawie znajdziemy dedykowany kabel TS)
 • Doskonały w procesie miksu i masteringu
 • Zaprojektowany i wyprodukowany w Niemczech

PREZENTACJA PRODUKTU:

Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel