Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
LAAL Look Ahead Analog Limiter
LAAL Look Ahead Analog Limiter
LAAL Look Ahead Analog Limiter
LAAL Look Ahead Analog Limiter
LAAL Look Ahead Analog Limiter
LAAL Look Ahead Analog Limiter
LAAL Look Ahead Analog Limiter
LAAL Look Ahead Analog Limiter
LAAL Look Ahead Analog Limiter

LAAL Look Ahead Analog Limiter

 • W pełni analogowy, dwukanałowy limiter.
41 638,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

LAAL to skrócona nazwa Look Ahead Analog Limiter - wysokiej jakości dwukanałowego, analogowego limitera, który był brakującym ogniwem w łańcuchu masteringowym. Doświadczony zespół HUM Audio Devices zauważa, że nowatorska idea dotycząca procesów detekcji i limitingu pozwoliła im stworzyć nowy standard jeżeli chodzi o analogowy mastering na najwyższym poziomie, co dodatkowo znajduje poparcie w tym, że urządzenie powstawało przez okres aż dwóch lat! I wreszcie mamy na rynku procesor, który zakończy czasy, w których inżynierowie masteringu marzący o w pełni analogowym torze, musieli posiłkować się wtyczkowymi limiterami. 

Jednym z najstotniejszych punktów urządzenia jest w pełni analogowy, dochodzący do zakresu 0.2 milisekund delay, pozwalający osiągnąć znaną w branży umiejętność „Look Ahead”, skąd wywodzi się również częściowa nazwa procesora. Pozwala to osiągnąć wysokie poziomy RMS kiedy zajdzie taka potrzeba, przy jednoczesnym zminimalizowaniu efektów ubocznych i kompromisu po stronie jakości dźwięku. Dodatkowo nawet w szerokim zakresie tłumienia wzmocnienia sygnału, procesowana ścieżka zachowa energię w dole pasma i ten istotny „cios”. Warto zauważyć, że LAAL nie korzysta z soft clippingu, czy innych podobnych temu procesów, które sztucznie podnoszą poziom RMS. Wszystko dzieje się w unikatowych i zaawansowanych obwodach detekcji i wzmocnienia sygnału. A najciekawsze jest to, że po wykonaniu masteringu z pomocą procesora LAAL wystarczy spojrzeć na wykres fali, aby zauważyć, że obrobiony materiał nie utracił swojej energii, a przy tym posiada jeszcze zakres powietrza dostępnego w górze pasma!

Inną, w pewien sposób rewolucyjną funkcją limitera LAAL jest funkcja 'DYNAMIC TRANSIENT'. Zadaniem jej jest regeneracja transjentów proporcjonalnie do określonego przez inżyniera poziomu limitowania sygnału. Krótko mówiąc, pozwala to osiągnąć wysoką moc znamionową RMS przy minimalnym efekcie ubocznym.

Niejako wisienką na torcie jest obwód 'STEREO WIDTH', który jednak pracuje inaczej niż w konkurencyjnych urządzeniach, będąc określanym jako "bardziej muzyczny”. Pozwala on uzyskać przestrzeń procesowanych ścieżek, nie tracąc przy tym energii w dole pasma, umiejscowionego w centrum obrazu stereo. Dodatkowo jest to w pełni kompatybilne z sygnałem monofonicznym. 

Przed opuszczeniem siedziby firmy, każdy egzemplarz procesora zostaje precyzyjnie skalibrowany z dokładnością lepszą niż 0.1dB dla każdego z kanałów. Z kolei obwód detekcji jest termicznie kompensowany, co zapewnia stabilność i powtarzalność podczas pracy, niezależnie od warunków studyjnych. 

W praktyce

LAAL pozwala dopasować poziomy I/O z rozdzielczością 0.2dB, jak i wybrać jeden z sześciu czasów parametru Release - od 2 do 100ms. I co zawsze miłe, wszystkich ustawień dokonujemy za pomocą rzeczywistych potencjometrów, nie klikając myszką. Obwody detekcji dla każdego z kanałów mogą zostać zlinkowane w stereo, ale możemy też korzystać z nich jak z dwóch limiterów mono. Odpowiedniej wielkości mierniki z funkcją 'Peak Hold' pozwalają z kolei bardzo precyzyjnie (0.2dB) kontrolować redukcję wzmocnienia i poziom wejściowy sygnału. 

W codziennej pracy LAAL zapewnia ekstremalnie czyste, energiczne, głębokie i po prostu muzyczne brzmienie, charakteryzujące się dużą zawartością detali, co pozwala na przeprowadzanie najbardziej zaawansowanych operacji masteringowych i osiąganie doskonałych rezultatów. Niezależnie czy pracujemy nad nagraniami przeznaczonymi na rynek audiofilski, które potrzebują tylko subtelnego masteringowego dotyku, czy nowoczesna muzyką wymagającą często limitingu typu 'brickwall' - LAAL sprawdzi się świetnie, również dzięki temu, że zespół HUM Audio Devices spędził niezliczoną ilość godzin testując urządzenie z każdym rodzajem muzyki.  

Jakość, której możesz zaufać

Aby uzyskać tak doskonałe rezultaty, zespół HUM Audio Devices zaprojektował własne wzmacniacze operacyjne, korzystając przy tym z najlepszych na rynku tranzystorów, rezystorów przeznaczonych na rynek wojskowy, najwyższej klasy transformatorów, czy pozłacanych przekaźników i przełączników. Tworząc procesor, nie było miejsca na jakiekolwiek kompromisy - każdy element charakteryzuje się bardzo niskim szumem własnym i ma wpływ na finalne, w pełni muzyczne brzmienie urządzenia. Konstruktorzy zdecydowali się nawet stworzyć własny, ultra-stabilny zasilacz liniowy, oparty na customowym, toroidalnym transformatorze mocy spotykanym w audiofilskich konstrukcjach, co pozwala dodatkowo zachować odpowiednią rezerwę jeżeli chodzi o zasilanie. Korzystając z podwójnego ekranowania, jest również kondycjonerem mocy, co pozwala właściwie napędzać urządzenie i dzięki temu wykorzystywać w najbardziej zaawansowanych operacjach masteringowych. 

Twoja praca masteringowa jest tego warta! 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • W pełni dyskretna analogowa ścieżka
 • Bardzo wysoki headroom (+/-24V wew. zasilania)
 • Analogowy obwód LOOK AHEAD 
 • Dostrajalna funkcja STEREO WIDTH
 • Funkcja DYNAMIC TRANSIENT
 • Możliwość dopasowania 'Release Time' (od 2ms do 100ms)
 • Najwyższej jakości transformatory audio
 • Precyzyjny miernik LED (0.5dB kroki)
 • Funkcja 'Peak Hold' z miernikiem obrazującym redukcję wzmocnienia
 • Precyzyjne ustawienie input/output (0.2dB kroki)
 • Stereo link dla detekcji sygnału
 • Limiter bypass
 • Twardy bypass
 • Potencjometry krokowe pozwalające na sterowanie poszczególnymi funkcjami

PREZENTACJA VIDEO:

 

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel