- Dwukanałowy przedwzmacniacz i gain-booster w jednym, wzbogacający brzmienie mikrofonów dynamicznych i wstęgowych o charakterystyczne dla analogowych konsolet studyjnych ciepło i głębię oraz umożliwiający podbicie sygnału o 25dB.
Trzeba przyznać, że w świecie pro-audio brakowało do tej pory dwukanałowego boostera, który nie tylko podbije sygnał mikrofonów dynamicznych, wstęgowych, czy pozbawionych, pojemnościowych, czy pozbawionych analogowego sznytu sterylnych sygnałów liniowych, ale również odpowiednio go nasyci, oferując przyjemną dla ucha, w pełni analogową koloryzację. Z pomocą przychodzi tu właśnie Launcher Deluxe - ten stereofoniczny, liniowy preamp i saturator, bazując na sukcesie jednokanałowego Launchera da nam ten sam charakterystyczny, w pełni nasycony sound, poszerzając formułę o nagrania w stereo i kilka innych przydatnych funkcji.
Launcher Deluxe pozwala podbić sygnał aż o 26dB oraz nadać mu odpowiednią barwę dla każdego ze żródeł, niezależnie czy będzie to mikrofon dynamiczny, czy wstęgowy. Możemy również skorzystać z trybu bypass, który umożliwia dodanie saturacji do sygnału każdego aktywnego mikrofonu czy sygnału liniowego, ale bez jego wzmocnienia. W zależności czy potrzebujemy podbić zbyt cichy sygnał mikrofonu, np. popularnego SM7B, czy doprawić sterylne źródło liniowe, a nawet dodać głębi naszym miksom, czy poszerzyć sound podczas koncertu, Launcher Deluxe pomoże nam w każdej z tych sytuacji.
Urządzenie udostępnia nam dwie niezależne ścieżki sygnałowe, którymi możemy przesyłać sygnał mikrofonowy lub liniowy. Każda bazuje na dwóch, nawijanych ręcznie customowych transformatorach toroidalnych i tym samym analogowym obwodzie, który w jednokanałowym Launcherze oferował ten jedyny w sowim rodzaju kolor i vibe. Inaczej niż w innych transparentnych boosterach, uzyskany sygnał będzie nasycony, tłusty i ocieplony w najlepszy analogowy sposób.
Trochę historii
Kiedy firma Soyuz wprowadziła w 2019r. na rynek Launchera, branża pro-audio z miejsca pokochała to niewielkich rozmiarów pudełko, które stało się prostym i szybkim sposobem na uzyskanie bogatego brzmienia wykorzystywanych w studiu mikrofonów dynamicznych i wstęgowych. Ze względu na fakt, że coraz więcej twórców i realizatorów zaczęła wykorzystywać po kilka urządzeń podczas koncertów, sesji nagraniowych czy eksperymentując podczas sumowania sygnału w stereo w trakcie miksu, inżynierowie firmy doszli do wniosku, że nadszedł czas na stworzenie wersji dwukanałowej. Tak narodził się Launcher Deluxe.
Z domu do studia
Do popularności urządzenia przyczyniła się również jego mobilność. Nie inaczej jest tutaj - bez problemu zapakujemy swojego Launchera Deluxe do plecaka i zaniesiemy na sesję do studia. Zmieści się również na domowym biurku, stanowisku podcastowym, pedalboardzie, czy na studyjnej konsolecie.
Tryby pracy
Launcher Deluxe umożliwia pracę w dwóch trybach - Launcher oraz Saturate. Pierwszy z nich to klasyczna struktura, pozwalająca na podbicie sygnału o 26dB i nadaniu tego charakterystycznego nasycenia. Podobnie jak w wersji monofonicznej, wymagane jest tu zasilanie +48V, aby zapewnić właściwy przesył sygnału do mikrofonów dynamicznych i wstęgowych. Tryb drugi - Saturate - pozwala nasycić brzmienie każdego mikrofonu (tak, nawet pojemnościowego!) bez jednoczesnego podbijania sygnału. W przypadku korzystania z mikrofonów pojemnościowych czy aktywnych, wymagane jest podanie zasilania +48V z używanego preampu, miksera, czy interfejsu audio. W przypadku nasycenia mikrofonów dynamicznych, wstęgowych, czy pasywnych, zasilanie fantomowe nie jest wymagane. Warto zauważyć, że tryb Saturate sprawdzi się również doskonale w przypadku sygnałów liniowych, syntezatorowych, czy podczas pracy nad miksem!
Więcej z mikrofonów, które posiadasz
Nie tylko dynamiczne, czy wstęgowe, ale również i aktywne mikrofony pojemnościowe otrzymają tę samą dawkę podbicia i brzmienia charakterystycznego tylko dla najlepszych w branży transformatorów w trybie Launcher Mode. Usłyszysz swoje mikrofony w zupełnie inny sposób!
Na scenie
Niezależnie od konfiguracji na scenie, Launchera zmieścisz wszędzie. W przypadku wokali, z łatwością wyciągnie je do przodu nawet w gęstym miksie, nie wspominając o możliwości uzyskania analogowego koloru i klarowności całego miksu, po podłączeniu urządzenia do wyjścia miksera!
Launcher jest wszędzie
Miksuj ze sobą sygnały mikrofonowe i liniowe, dodaj mocy brzmieniu stemom perkusji podczas mixdownu, umieść Launchera z przodu, pomiędzy lub na końcu ścieżki sygnałowej i ciesz się w pełni analogowym, nasyconym i odpowiednio wzmocnionym brzmieniem.
Posłuchaj próbek TUTAJ
SPECYFIKACJA TECHNICZNA: