Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
DeEsser Mk2
DeEsser Mk2
DeEsser Mk2
DeEsser Mk2
DeEsser Mk2
DeEsser Mk2
DeEsser Mk2
DeEsser Mk2

DeEsser Mk2

 • Nowa odsłona dwukanałowego De-Essera z samodopasowującym się parametrem Threshold.
3 555,00 zł
brutto / szt.
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Marka

De-Esser to niezbędne w każdym studiu narzędzie, którego zadaniem jest usuwanie sybilantów - syczących lub twardych zgłosek pojawiających się w zakresie od 4 kHz do 10 kHz podczas rejestracji ścieżek wokalnych. Sybilanty mogą być również efektem przesadnej kompresji tych ścieżek lub występować w zależności od pomieszczenia, w którym rejestrujemy wykonawcę.

Technika usuwania sybilantów opiera się na efekcie odwrócenia fazy częstotliwości, w których występują drażniące ucho zgłoski, a następnie zmiksowaniu ich z sygnałem podstawowym. Jeżeli przetworzony sygnał nie ma negatywnego wpływu na tembr głosu oraz wszystkie partie zachowują naturalny charakter brzmienia rejestrowanej ścieżki, to możemy mówić o profesjonalnie zaprojektowanym i wykonanym obwodzie.

Tak właśnie jest w przypadku zaprojektowanego przez inżynierów firmy SPL urządzeniu Auto-Dynamic De-Esser, które wykorzystuje unikalną technologię zredukowania sybilantów w miksie lub na konkretnych ścieżkach wokalnych, oferując neutralny, nienarzucający się brzmieniowo i ekstremalnie efektywny proces de-essingu, nawet przy sporej redukcji niechcianych zgłosek.

DeEsser Mk2 zachowuje wszystkie cenione przez użytkowników funkcje, jak i brzmienie poprzedniej wersji, jednak całość została zamknięta w na nowo zaprojektowanej i odpowiadającej dzisiejszym trendom obudowie. W nowej odsłonie potencjometry odpowiadające za poziom redukcji sybilantów zostały wykonane z aluminium. 

Włączamy

Każdy z kanałów aktywujemy przyciskiem On. To pozwala na szybkie porównania pomiędzy dźwiękiem czystym, a procesowanym. Istotne jest, że samo przełączanie odbywa się od razu za symetrycznym obwodem I/O co pomaga zniwelować przydźwięki powstające w tym procesie. Zastosowany tu obwód wykorzystujący przekaźniki typy 'hard bypass' pozwala w natychmiastowy sposób przekierować sygnał z wejść do wyjść w przypadku problemów z zasilaniem, czy przy wyłączaniu urządzenia.

Redukcja sybilantów

Pierwszym stopniem regulacji dla każdego z kanałów jest tu obwód odpowiadający za poziom sybilantów regulowany potencjometrem S-Reduction. Najlepsze ustawienia znajdziemy pomiędzy -2dB a -8dB. Dzięki zastosowanym miernikom LED (po jednym dla każdej z sekcji) mamy możliwość obserwowania wprowadzanych zmian w tym obwodzie.

Automatyczny Threshold    

Aktywowany przyciskiem Auto obwód który automatycznie kompensuje różnicę w poziomie sygnału, powstającą w zależności od odległości wykonawcy do mikrofonu. Warto zauważyć, że proces ten zachodzi niezależnie od zakresu redukcji sybilantów, dzięki czemu zastosowanie niezbędnej kompresji może nastąpić po procesie de-essingu. 

Dopasowanie charakterystyki

Przycisk Female pozwala dopasować charakterystykę w zależności od pracy z żeńskimi lub męskimi wokalami. W sytuacji aktywowania obwodu, automatyczna detekcja sybilantów działa bardziej intensywnie w górze pasma. Analogicznie, pracując z męskim wokalem dezaktywujemy przycisk, co powoduje, że detekcja pracuje w niższym rejestrze. Dodatkowo w zależności od ustawienia tego parametru, zwiększa się również podbicie pasma środkowego - w przypadku żeńskich wokali jest to próg delikatnie poniżej 7kHz, a męskich około 6kHz. Oczywiście warto tu eksperymentować, mając przede wszystkim na uwadze tonację oraz samo brzmienie sybilantów. 

W działaniu 

DeEsser Mk2 monitoruje pełne spektrum częstotliwości i automatycznie lokalizuje te, w których pojawiają się irytujce sybilanty. Ponieważ pasmo zadziałania DeEssera zostało zoptymalizowane precyzyjnie wokół zakresu, w którym pojawiają się syczące lub twarde zgłoski, otrzymujemy gwarancję, że sąsiadujące z nimi, a istotne dla zachowania naturalności w brzmieniu częstotliwości pozostaną nienaruszone. Po zaaplikowaniu wybranej dedykowanym potencjometrem dawki de-essingu, zakres procesowanych częstotliwości, teraz z odwróconą fazą, zostaje z zmiksowany z sygnałem głównym, czego efektem jest natychmiastowa redukcja sybilantów. Uzyskane brzmienie jest tak naturalne, że słuchacz nie odnosi wrażenia, że ścieżka wokalna została w ogóle przetworzona, a jednocześnie nie usłyszy w niej wyeliminowanych zgłosek.

Łatwość obsługi

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń SPL, obsługa DeEssera jest intuicyjna przyjazna użytkownikowi. Do redukcji sybilantów służy tu dedykowany potencjometr 'S-Reduction', którym z łatwością dobierzemy zakres działania efektu względem przetwarzanej ścieżki wokalnej lub całego miksu. Z kolei umieszczony również na panelu przednim przełącznik 'Male/Female' pomaga lepiej monitorować sygnał pod kątem tego, czy utwór wykonuje wokalista czy wokalistka.

Automatyczny Threshold

Dopełnieniem intuicyjnej obsługi urządzenia jest samodopasowujący się parametr progu zadziałania DeEssera, który automatycznie kompensuje różnicę w poziomie sygnału, powstającą w zależności od odległości wykonawcy do mikrofonu. Warto zauważyć, że proces ten zachodzi niezależnie od zakresu redukcji sybilantów, dzięki czemu zastosowanie niezbędnej kompresji może nastąpić po procesie de-essingu.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Wzmacniacz instrumentalny elektronicznie zbalansowany (różnicowy), pozbawiony transformatorów
 • Nominalny poziom wejściowy: +6dB
 • Impedancja wejściowa = 22 kOhm
 • Impedancja wyjściowa < 600 Ohms
 • Max. poziom wejściowy: +24 dBu
 • Max. poziom wyjściowy: +22.4 dBu
 • Minimalne obciązenie: 600 Ohms
 • Przekaźnik z twardym bypassem

Pomiary:

 • Odpowiedź częstotliwościowa: 20Hz-50kHz (50kHz = -3dB)
 • CCMR: > -80 dBu @ 1 kHz
 • THD & N: 0,001855% at 1 kHz
 • S/N (CCIR 468-3): -93 dBu
 • S/N (A-ważone): - 98dBu

Zasilacz

 • Toroidalny transformator 15 VA
 • Przycisk 'Ground-Lift'
 • Bezpiecznik: 315 mA (230V/50Hz); 630 mA (115V/60Hz)
 • Wybór napięcia: 115V/230V
 • Zabezpieczenie przed stratą napięcia

Wymiary/waga:

 • 482 x 44 x 237mm (szer. x wys. x gł.)
 • 19" x 3.46" x 9.33" (szer. x wys. x gł.)
 • Waga: 3.4 kg, 7.5 lbs    

0dBu = 0.775 V. Podlega zmianie bez uprzedniej informacji.

Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel